bugün

disko kralı'nda bir kısım.
Yahşi Batı'daki gibi Totem&Jötem kafasını yaşadığı düşünülenlere yöneltilen sorudur. Son dönemde dillere pelesenk olmuştur. Biraz kabak tadı vermiştir.
ilk defa yarrak kafası gören insanın hayretle sorduğu soru.
küçük kardeşi için,

(bkz: kafa açmak)
bazen ben de bu neyin kafası diye soruyorum kendime. neyin kafasını yaşıyorum bilmiyorum.

sabah 7 de kalktım. hemen gardrobun üzerinden valiz indirdim. diş macunu, şampuan ve tarak koydum, sonra durdum.

hayrola zuleyha, nereye dedim kendime.

neyin kafasıydı hala anlamış değilim.
arkeologların sıkça birbirlerine sordukları bir soru.
bilhassa ergenlerin diline pelesenk olmuş, iticiliği mide bulantısı ve kusma seviyesine çıkmış; miadı dolmak üzere olan bir söz.
(bkz: ağzı olan konuşuyor)
(bkz: oğlum bak git)
saçma sapan söz öbeği. genelde küfür eden biri değilim ama bunu söyleyen ergen orospu çocuklarının anasını avradını beysbol sopası ile düzeceksin aga. makatına metrobüs sokacaksın amk hem de hınca hınç dolu iken.
Arkeologların sıkça birbirlerine sordukları bir soru.
anadolu leoparı başlığı altındaki pek çok entry sahibi için söylenecek söz. adamlar doğaya verdikleri kadar insan hayatına değer vermiyor ya da insanları birbirinden ırklarına göre sanki bir hayvan gibi ayırmanın insanlığa değer vermek olduğunu sanıyor.
Ilk defa okan bayulgenin agzindan cikmis sozdur. "Baba bu kafa ne kafasi?" gibisinden bisey demisti yanlis hatirlamiyosam.
görsel
insanların anlam veremediği durumlarda kullandığı söz.

Abi sokak röpörtajında adama tecavüzün cezasının ne olması gerektiğini soruyorlar. Adam diyor ki: "aynı şey onun da ailesinden ya da yakınlarından birine yapılmalıdır." Abi cidden bu neyin kafası? Yani tecavüz edenlerin cezasını ailesi mi ödemeli? Bu durum nasıl oluyor da bir insana mantıklı gelebiliyor?

Not: iki nokta ve tırnak işaretlerinin kullanımından emin değilim. Umarım bilen biri doğrusunu bana da söyler eğer yanlış kullanmışsam.
(bkz: sütlü köpüklü kafası)
Nane aromalı kuru kafası
Millet olarak dinî ve millî hususlarımızı sulandırmakta pek ustayız. Bu neyin kafası acaba?

görsel
:)
görsel
Babama bu aralar sürekli sorduğum sorudur.
görsel
(bkz: ya*rrk)affedersin.
Anlamadım beynim yandı gerçekten ama tüm dünyayı sığdırmış oraya o ne öyle.
Edit: şey de olabilir profildeki kişi ile ortak kullanıyor olabilir.
görsel

Not: kurt kafasıymış.
Bir soru.
görsel
bu pankartı asanlara ciddi ciddi sorayım: sahi bu neyin kafası?

görsel

not: üstelik bu pankartı asan belediye iyi mi?
görsel