bugün

(bkz: kemalist kız)
(bkz: günün kurtarıcı lafı olarak ağlama melis)
aziz nesin'in türk milletinin yüzde 60'ı aptaldır sözüne sarılır, fakat unutur ki ak parti son seçimde yüzde 40 oy aldı.
duyarlı kızdır.
aptaldan cahilden anlayan kizdir.
vatanın elden gittiğini görüp üzülen kızdır.
cemaat beleşçisi olmayan kızdır. "cemaat bana optik gözlüklü koca bulsun evde kaldım" diye kafasına hörgüç takmamış kızdır.
ağlamayacaksın, cahil demeyeceksin, bağrına basıp öğreteceksin. bazı şeyleri dikte etmeyip; laikliği tü kaka göstermeyeceksin. ayrım yapmayacaksın ki ön yargı oluşmasın, insanlar bilgilensin, öğrensin senden.
vataninin hic istemedigi bir yone gitmesini icine sindiremeyen, bu duygularini aglayarak disa vuran kizdir.

bu kiz karsiniza ciksa bu hasin tavriniz, "ay cok guzel cok masum kizmis"a donmeyecek mi? herhangi bir kizla iki cumle kuramamis ezik karakterlerinizi sizinle tasak gecmeyecek mi yine? ah zavallilar!
bir de üstüne ben halkçıyım,ben milliyetçiyin,ben toplumcuyum diyordur allah bilir.
sözlük yazarıdır.
hala kafasi calisan kizdir.
"Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!" Nietzsche
bu halkın yüzde bilmem kaçının halinin ne olacağını merak ediyordur.
aklı selim, gerçeklerin farkında; beyninin üzerinde takviyeli yastık olmayan * kızdır.
aysun kayacı cahilidir. aklı bu işlere ermeyeceğinden olayın tam olarak farkına varamayan kızdır zati.
"artık insanları kafamıza göre öldüremeyeceğiz." diye ağlayan kızdır. ağla sefil! demokrasi geldi, özgürlük geldi, adalet geldi.. düzenin bitiyor ağla!
kedinin yiyemediği ciğere mundar demesinden farklı değildir.
türk milletine "koyun" diyen, millet koyunca da ağlayan kızdır. kendisi kaşınmıştır.
başlığa tıklarken "kesin bir zeka parıltısı 'izmirlidir' der." demiştim, yanılmamışım. hata yapan kızdır. ağlamamalı, o cahil halkı nasıl bilinçlendiririz diye düşünmelidir, bir adım atmalıdır, halihazırda adım atmış olanlar varsa yanlarında yer almalıdır. cumhuriyetini peşkeş çekenlerin sırtını sıvazlayacak hali yoktur herhalde, kimse de şaşırmamalıdır.
bebek taklidi yapan kızlar bile daha sevimli lan, en azından bi'amaçları var.
"bu halk cahil aptal" diyip ağlayan kokananın kızıdır.
Sorunludur. Üniversitelidir. ismet inönü referandumda evet diyecekmiş sananlardandır.
çok bildik, hiç bir şey yapmak istemeyenlerin sığındığı bir önermedir. bu düşünce ile yıllarca insanlara bu halk için mücadele etmeye değmez denilmiştir. korkakların sığındığı yalancı bir limandır.
aysun kayacı gibi kendini halktan üstün gören sözde kültürlü, kara cahil. acaba kendisi milleti beğenmiyor ama nerde okudu kaç dil biliyor? diye bizleri düşünceye boğan kızdır kendileri.