bugün

kendimi bildim bileli siyah beyaz formaya aşık bir insan olarak bugün için rahat rahat rahat söylediğim cümle.
1988 yılında neuchatel xamax galatasaray maçından sonra galatasaraylı dostlarımla ankara tunalı caddesini galatasaray bayrağı ile kesip eğlenmişliğim, 2000 de yine galatasaray uefa kupasını aldığında kırşehirde şantiye kamyonetine çarşıdan adam doldurup gezmişliğim de vardır. son olarak aynı heyecanı drogba'nın real madrid e topukla attığı golde yaşadım.Boliç'in Manchester United attığı golde sesim kısılmıştı.
bana göre Sonuçta bu takımlar türklük üst kümesinde buluşuyor ve ülkemizin ne olduğu belli ligine döndüğümüzde herkes kendi kapısına dağılabilir.işte o zaman gözlerimi kapar kendimi kapalıda hisseder rakip kimse küfür korosuna dahil olurum.
Ama bugün ayrı be arkadaş !
--spoiler--
bir gün herkes fenerbahçeli olmasın, bırakın o şeref bize kalsın.
--spoiler--

ayrıca:

--spoiler--
biz bize yeteriz çünkü fenerbahçeliyiz.
--spoiler--
eğer taraftarı olmasa idi olacağım durumdu. ancak ben bu işten anlamazlarda aynı taraftan olmak istemem, allah muhafaza adımız çıkar şikeci diye.
gerçek futbol taraftarıdır. saygı duyulur. 3 temmuzdan beri fenerbahçeliler pek çoğu bunu beceremez çünkü.
kesinlikle katılacağım furya. *
önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğildiğim futbolseverdir. eksik olmasınlar.
en beğenilen listelerine girebilmek için fenevbahçe taraftarı olmayan birinin söyleyebileceği yavşakça bir söz.

edit: bu akşam değil, her akşam beşiktaş..
bir geceliğine beşiktaş'tan fener'e ödünç gitmek hiç fena fikir değil. nasılsa bu gece kartal'ımın maçı yok, bana kızmaz.
(bkz: ayşe teyze müsaitseniz bu akşam fenerbahçeliyim)
aslında tam olarak söylemek istediğimi yine bizimkilerin taşı gediğine koyarak söyledikleri birliktelik.
Şöyle ki :

"Ey Benfica.. ! Sen bize ve Fenerbahçe'lilere küçük gürültülü Türk'ler demişsin.. Osmanlı Torunları olarak, sizi Kadıköy'de bekliyor olacaklar.. Büyük Fenerbahçe Taraftarı, desteğe ihtiyacınız olursa çağırmanız yeterli.. Beşiktaş formalarımızla Kadıköy'ü birlikte yıkmaya hazırız.."

- Çarşı Grubu
hiç inandırıcı olmayan bir laf. biz türküz sonuçta öyle herkesin başarısını kutlayacak tebrik edecek bir millet olamadık hiç. o yüzden bu akşam sadece fenerbahçeliler fenerbahçeli olacaktır. kendinizi kandırmayın.
gece 00.00 ı gosterdiginde yine samet gerçeğiyle kalsak da bu heyecanı ve bu sevinci yaşattığın için sağol be fener, biz iki Beşiktaşlı deliler gibi heyecanlandık, sevindik ve eğlendik.
bu akşam ve 15 Mayıs 2013 de bir kez daha bir türk olarak gururla söylemek istediğim cümle.
(bkz: beşiktaşk)
çoğu galatasaray'lı yazarların samimi olmadan söylediği cimledir.
kafayı uludağ sözlük ve karmayla bozmuş beyin yoksunu bünyelerin anlayamayacağı söylem.
formaya dikkatle bakarsanız göğsünün sol tarafında yuvarlak içinde bir bayrak var hani kırmızı üzerine beyaz ay yıldız tanıyor musunuz o bayrağı? aa pardon yakında suç bile sayılabilir o bayrağı taşımak haklısınız.
sitmişim karmayı...
TABi Ki FENERBAHÇELiYiZ (bkz: Beşiktaşlılık duruşu)
Ben doğma büyüme fenerbahçeliyim. Ama söz konusu ülke puanıysa Trabzonsporlu bile olurum.
ne kaybettirir fenerbahçe'nin kazanması ki bana.

aksine ay-yıldız için ülke puanı için, her türlü kırgınlığa, dargınlığa rağmen fenerbahçe'nin bu akşam arkasındayım.
finale kalırsa yine saldırması, kazanması için destekleyeceğim.

olması gereken duruş, doğru söylem.

not: galatasaraylıyım.
Sportif başarıların ülkeye kazandırdıklarının farkında olmayanların anlayamayacakları cümle. Bursasporluyum, bu akşam kalbim fenerbahçe heyecanı için atıyor.
bu akşam fenerliyim diyipte fener yenilince içten içten samimiyetsizce gülmemek için ben yine Galatasaraylıyım.
erkeğim ama ibneleşiyorum demektir.
bir gün değil hergün beşiktaş.
ben o gün galatasaraylıydım hem de bir gs li gibi.bugun de herkes fenerli olsun!
galatasaraylı olarak söylediğim cümle.
Beşiktaşlılar söylüyorsa doğrudur, diğerleri yalandır inanmayın.
bu akşam benficalıyım diyen açık sözlü kardeşimden daha samimiyetsiz ve daha pasif elemandır.