bugün

gerek schalke gerek real maçlarında takımımı benimle birlikte destekleyen fenerbahçeli arkadaşlarım için desteklerim fenerbahçeyi.
ülke puanı filan umrumda değil. adamlar koyu fenerli ama benim için galatasaray'ı destekliyorsa, ben de onlar için desteklerim.
ha yok sizin çevrenizdekiler sürekli taşak geçme amacındaysa koy götüne rahvan gitsin.
bu arada şunu da eklemekte fayda var. "bana ne lan fenerden." diyen hainler bir zahmet maçı da izlemesin. dalga geçecek cephaneyi nasıl olsa sağdan soldan bulursunuz, bunu bahane etmeyin. umurunuzda amk, bal gibi umurunuzda.

tanım: desteklenmesi gereken söylem.
real madrid bayrağı açanların yeni icadı, la olm şu fenerbahçe yenilse 100 gün taşak geçeceksiniz ama maçtan önce başarılar, şu ülkedeki başarı ahlakı benim midemi bulandırıyor.

not:portoluyum ama ülke puanı için bugün benficalıyım, başarılar benficam.
"ilk turda falan elense dalga geçilir, laf sokulur da adamlar bildiğin final için oynayacak bu akşam. O zaman türk olarak bize düşen desteklemektir." diyerek söylediğim cümle.

beşiktaşlıyım ve ne galatasaray'ı ne de fenerbahçe'yi günahım kadar sevmem. ama bu avrupa maçları başka. seni temsil eden 2bir takım var sahada, senin ulusunu. hatırlar mısınız bilmem yıllar önce galatasaray psg ile avrupa kupalarında karşılaşmıştı. paris'de oynanan maçta az sayıda olan gurbetçi türk vatandaşlarını 1 mayıs'ta polisin gazını yiyen işçiye çevirmişlerdi. her türlü zorbalık yapıldı ve tabi ki fransız televizyonu olanları göstermedi. işte o günü yaşayan, orada olanlara tanık olan her kim ki hala daha avrupa maçlarında yabancı takımları tutuyordur ben kanından şüphe ederim. aslında böyle örneklere de çok gerek yok. mantıklı olarak düşünüldüğünde bizi siklemeyen, aşağılayan, barbar diyerek hor gören zihniyetlerin futbol takımlarını destekleyeceğime herhangi bir türk takımını desteklerim.

galatasaray uefa'yı aldığında nasıl ağladıysak mutluluktan fenerbahçeli arkadaşımla umarım fenerbahçe de aldığında bu kupayı bir galatasaraylı arkadaşımla yine ağlarız mutluluktan.

sarıııııııı.
milliyetçi; ülkesini her alanda -futbol- yüceltme düşünceli kişilerin, hangi takımı tutuyorsa tutsun destek amaçlı sarfettiği sözdür. Diyenlere helal olsundur. Türk takımına tam destek, hep destek..
bu akşam benficalıyım diyen açık sözlü kardeşimden daha samimiyetsiz ve daha pasif elemandır.
Beşiktaşlılar söylüyorsa doğrudur, diğerleri yalandır inanmayın.
galatasaraylı olarak söylediğim cümle.
ben o gün galatasaraylıydım hem de bir gs li gibi.bugun de herkes fenerli olsun!
erkeğim ama ibneleşiyorum demektir.
bir gün değil hergün beşiktaş.
bu akşam fenerliyim diyipte fener yenilince içten içten samimiyetsizce gülmemek için ben yine Galatasaraylıyım.
Sportif başarıların ülkeye kazandırdıklarının farkında olmayanların anlayamayacakları cümle. Bursasporluyum, bu akşam kalbim fenerbahçe heyecanı için atıyor.
ne kaybettirir fenerbahçe'nin kazanması ki bana.

aksine ay-yıldız için ülke puanı için, her türlü kırgınlığa, dargınlığa rağmen fenerbahçe'nin bu akşam arkasındayım.
finale kalırsa yine saldırması, kazanması için destekleyeceğim.

olması gereken duruş, doğru söylem.

not: galatasaraylıyım.
Ben doğma büyüme fenerbahçeliyim. Ama söz konusu ülke puanıysa Trabzonsporlu bile olurum.
TABi Ki FENERBAHÇELiYiZ (bkz: Beşiktaşlılık duruşu)
kafayı uludağ sözlük ve karmayla bozmuş beyin yoksunu bünyelerin anlayamayacağı söylem.
formaya dikkatle bakarsanız göğsünün sol tarafında yuvarlak içinde bir bayrak var hani kırmızı üzerine beyaz ay yıldız tanıyor musunuz o bayrağı? aa pardon yakında suç bile sayılabilir o bayrağı taşımak haklısınız.
sitmişim karmayı...
çoğu galatasaray'lı yazarların samimi olmadan söylediği cimledir.
bu akşam ve 15 Mayıs 2013 de bir kez daha bir türk olarak gururla söylemek istediğim cümle.
(bkz: beşiktaşk)
gece 00.00 ı gosterdiginde yine samet gerçeğiyle kalsak da bu heyecanı ve bu sevinci yaşattığın için sağol be fener, biz iki Beşiktaşlı deliler gibi heyecanlandık, sevindik ve eğlendik.
hiç inandırıcı olmayan bir laf. biz türküz sonuçta öyle herkesin başarısını kutlayacak tebrik edecek bir millet olamadık hiç. o yüzden bu akşam sadece fenerbahçeliler fenerbahçeli olacaktır. kendinizi kandırmayın.
aslında tam olarak söylemek istediğimi yine bizimkilerin taşı gediğine koyarak söyledikleri birliktelik.
Şöyle ki :

"Ey Benfica.. ! Sen bize ve Fenerbahçe'lilere küçük gürültülü Türk'ler demişsin.. Osmanlı Torunları olarak, sizi Kadıköy'de bekliyor olacaklar.. Büyük Fenerbahçe Taraftarı, desteğe ihtiyacınız olursa çağırmanız yeterli.. Beşiktaş formalarımızla Kadıköy'ü birlikte yıkmaya hazırız.."

- Çarşı Grubu
(bkz: ayşe teyze müsaitseniz bu akşam fenerbahçeliyim)
bir geceliğine beşiktaş'tan fener'e ödünç gitmek hiç fena fikir değil. nasılsa bu gece kartal'ımın maçı yok, bana kızmaz.
en beğenilen listelerine girebilmek için fenevbahçe taraftarı olmayan birinin söyleyebileceği yavşakça bir söz.

edit: bu akşam değil, her akşam beşiktaş..
önünde ceketimi ilikleyip saygıyla eğildiğim futbolseverdir. eksik olmasınlar.