bugün

Anal bıçaklandı diye biliyorum. Hatta bıçak sende mi bütürüs diye sormuş Napolyon...
Shaco mainler bunu bilmezler ama ilham Aldığı tarihi kişilik önden bıçaklamıştır.
Nayır nolamaz. Hain antuan.
Anasını zikmiş brütüs'ün.

Töre cinayeti.

(Küfretmedim aq, tarihsel gerçek anası mevzusu)
öncesinde senatoda 23 yerinden bıçaklanmışken brütüsün son darbeyi vurmasıdır.
ters çevirip önden bıçaklamış da olabilir.
hain olmasa öz babasını bıçaklamaz.. julius caesar'ın gayrimeşru oğludur, zira..
bir de politikanın kralını, ağa babasını yapmıştır.

görsel
bu paranın adı, eid mar dinarı'dır.
ön yüzünde brutus'un portresi var. dikkat edilirse sağ tarafta imp yazıyor. cumhuriyetin bitmekte olduğu ve artık imparatorial dönemin başladığı (sonrasında augustus ile birlikte imperial dönem başlamıştır) bu dönemde, o da aynen j. caesar, marcus antonius ve octavian augustus (ve zavallı quintus labienus) gibi o da devleti senato üzerinde bir ayrıcalıkla yönetme sevdasına düşmüştür.

arka yüzde iki hançer görürüz. dikkat edilirse hançerler arasında çok küçük farklılıklar vardır, yani brutus'un iki eli de doluymuş.. deme ki, adama resmen dalmışlar, ön arka diye bir ayrım yok..

hançerin ortasında bir köle şapkası vardır.. altta da eid mar yani martın ortası (15 mart) yazar.

paranın arka yüzü, "ben, brutus, martın ortasında, iki hançer kullanarak, köleleri özgürleştirdim" demektedir.

bundan önce de pompeius magnus'un gemi pruvalı dinarlarını müşahade ettim, yani propaganda amaçlı paralar basılıyordu.. fakat bunun kadar kült bir propagada malzemesi, o güne dek hiç kullanılmamıştır.

özet: brutus haklı sebepleri olan bir haindir.
https://youtu.be/tSziWO2mWd0

arkadan yapsaydı halk dağılırdı.
Hayır. Et tu, brute? diye sorarken, sezarım imparatorum, soluna baktığı rivayet edilir.

Yani yandan bıçakladı brute, sol yanından.

Zaten azer bülbül'ün 'kurşun yedim sol yanımdan yaralandın mı ey can' şarkısını bu hadiseden dolayı sezar'a ithafen yazdığı biliniyor.
sana ne neresinden bıçakladığı ? sanki sen oradaydın !..

rahmetlinin torunları bile merak etmiyordur...
+sende mi brütüs!!!
-ne lan önden pıçahladık işte
+Hee ok o zaman. Hıkkk...

Bence bu olay bütün tarihi baştan değiştirir.
Mehmet Brütüs önden yaptı iyi yaptı. arkadan yapsaydı millet dağılırdı.