bugün

cillian murphy' nin döktürdüğü film. Peaky blinders' ta erkeksiliğiyle cezbeden adam nasıl işveli cilveli güzel bir kadını böyle güzel oynayabilmiş şaşılası. Bir de, ağlamayı beklerken gayet eğlenceli ve renkli bir filmle karşılaştım diyebilirim.

--spoiler--

peep show' da Katolik bir rahibin günah çıkarması filmin en etkileyici sahnesiydi bana kalırsa.

--spoiler--

görsel
70'li yıllarda bir sepet içerisinde kiliseye terk edilen, evlatlık verilen ve hem çocukluğu hem de ergenlik yıllarında feminen tavırları ile dikkatleri üzerine çeken, ardından ismini Patricia Kedicik Branden olarak değiştiren Patrick'in kendisini terk eden annesini bulmak için Londra yollarına düşmesi ve bu esnada yaşadıklarını izliyoruz. Kedicik bir travesti ama bildik benzer filmlerden naifliği ve siyaset ile duygusallığın iyi harmanlandığı anlatım diliyle farklılaşıyor.
Kediciğin hayatı zor, yokulkla terbiye oluyor fakat güler yüzünü hiç bozmuyor tek hedefi olan annesini bulma amacından hiç sapmıyor öyle ki terörist sanılıp 1 hafta boyunca işkenceye maruz kalmasının ardından bile kendisini döven polisler hayranı olabiliyor. Ve tabi ki en önemli faktör Cillian Murphy’nin performansı. Başkası olsa idi herhalde böyle olmazdı.
2005 yapımı 128 dakikalık komedi/dram kategorili şahane neil jordan filmi. Sözlükte ilgi görmemesine üzüldüm, oysa boktan transformırs serisi için yüzlerce entry girilmiş neyse.. imdb notu 7.3 görsel

cillian murphy oscarlık performans sergilemiş, fakat haksızlığa maruz kalarak altın küre adaylığı ile yetinmiştir.

Cillian'ı nasıl tarif etsem bilemiyorum ama beni her zaman tribe sokmayı başarıyor. Normal haliyle bile güzelken, kadın kılığına girince resmen afet oluyor görsel
O ne işve nazdır? O nasıl kırıtmaktır? Ne kadar uğraşsam öyle yürüyemem, onun yanında erkeksi kalıyorum. Zarif ve ince vücuduna o kıyafetler öyle yakışıyor ki.. hele bacakları! Bir erkeğin böyle güzel ve seksi bacakları olmamalı :(( görsel
bir travestinin benliğine olan yolculuğunu konu almıştır.
cillian murphy başrolde sergilediği performansıyla 2005 altın küre ödüllerin'de en iyi aktör dalı'nda aday gösterilmiştir.
neil jordan'ın yönetmenliğini yaptığı, Cillian Murphy'nin mükemmel oyunculuk yeteneğine sahne olmuş, 2005 yapımı film. yalnızca müzikleri için bile izlenmeye değerdir.
güncel Önemli Başlıklar