bugün

evde bilgisayar başında büyüyen yeni neslin hayat tecrübesinden yoksun olması, dolayısıyla yanlış evlilikler yapmasıdır. doğru olan boşanmaları engellemek ve karı kocayı barıştırmak değil, insanlara hayat tecrübesi kazandırmak, onları evlerinden çıkarmaktır.
Tek bir nedene indirgenemeyecek kadar büyük bir sosyolojik olaydır. Pek çok kesim bunu toplumdaki ahlaki çöküşe bağlamaktadır. Tek nedeni olmasa da elbette ki bunun doğruluk payı vardır. Peki bu çöküşün sebebi nedir? Kadının zamanla ekonomik özgürlüğünü kazanması ve çevresel faktörlerden etkilenerek "ben de varım" düşüncesinin farkına varması, kendine olan güveninin artmasına, hakkını arama ve kendini savunma konularında cesaretlenmesine neden olmuştur. öte yandan artık dünyada iyice hakimiyetini arttırmış postmodernizm, devletler düzeyindeki en büyük topluluklardan, aile düzeyindeki çekirdek topluluklara kadar toplumun her kesiminde çözülmelere neden olmuş, "biz" kavramı ortadan kalkmış, bireysellik ön plana çıkmıştır. Bununla paralel olarak kişisel hırs ve egolar da yükselişe geçmiş, nihayetinde ortaya çıkan "yalnızlık" kaçınılmaz olmuştur. Toplumdaki ahlaki değerlerin düşüşüne tamamen bu akımın neden olup olmadığı tartışma konusudur. Ama kısmen etkisinin olduğu bariz bir şekilde ortadadır. Postmodernizmin getirdiği, uzun vadede insanın doğasına aykırıdır. Neden olduğu kişisel travmalar ve toplumlarda yarattığı tahribatlar bunun birer belirtisidir.
1. maddi imkansızliklar.

3. mahalle baskısı. Sıralama ve genelleme lere uyma zorunlulugu hissi.

2. değişik am hayalleri ve farklı yarak Düşleri.

aksini iddia eden kafirdir.
Evlilik kurumunun yalan olması neticesinde gerçekleşen sonuç.

kağıda imza ile başlanan birliktelik, kağıda imza atılmadan başlanan birliktelikten herzaman daha kısa sürmüştür.
türk erkeklerinin çükünün kalkmamasıdır.
parasızlıktan boşanıyorlarmış. şöyle ki kadınlar boşanınca babalarından kalan emekli maaşını alabiliyor. dolayısıyla kadınlar boşanıp eşleriyle aynı evde kalmaya devam ediyor, ama bir yandan da ayrı yaşıyormuş gibi maaş alıyorlar. sırf bu nedenle 13000 kadın boşanmış.

sonra anne ya da kız kardeş gibi akrabaları maaş ikiye bölünüyor diye bunları şikayet edince de genelde foyaları meydana çıkyor.

http://finans.mynet.com/h...-bin-kadin-bosandi/88054/
(bkz: hızlı evlilik)

(bkz: sosyal medya)
Tanıştıktan sonra ilk 1 yıl içerisinde evlenen abimiz ve ablalarımızın başına gelen olaylardan en ağırıdır maalesef..
Tabi ki tayyip erdoğan. Başka ne olabilir ki?
Yeterince olgunlaşamamak, Saygı kavramının anlamını yitirmesi.
Evlilik fikrini benimsemiş kişilerin önceden evli gibi hayat yaşaması sonrası gerçek evlilikte başarısız olmaları.
Gerçek evlilikte oooo ben bu kadar şeyi yapamam diyen kızlar, gözleri dışarda hala evliliğin farkında olmadan erkekler ve ordan buradan fırlayan gorumce kaynanalarin olması hayalleri suya düşürür.

Gerçek evlilik sizin gayri meşru girdiğiniz ilişkinin çocuk olmuş hali değildir. Gerçek evlilik sıkıntı çekmek hayatı boyunca zora alışmaktir. Kimsenin villasi Yalısı yok.
Artık kadınların kendi ayakları üstünde durması.
Dayakçı içkici saygısız kocaya katlanma zorunluklarının olmaması. Baba evine geri dönsem kabul eder mi korkusu yaşamamaları. Böyle sıralanır gider.

Edit; sanki ben boşuyom milleti eksilerseniz eksileyin sizin kahrinizi cekeceklerine boşuyorlar sizi işte.
karşılıklı sevgi eksikliği.
Tahammülsüzlük.
(bkz: makyaj sektörü)
(bkz: sosyal medya)
(bkz: reklamlar)
saygının kalmaması. iki taraf içinde böyle. kadın kocasına koca da karısına saygı duymaz ise böyle olur.
ekonomik nedenler, ahlak anlayışının yerlerde olması, metropollerde yaşamak, sonradan para kazanmaya başlayan bireyin ne oldum delisi olması, bozuk bir aile yapısından gelmek, paraya tapmak, kıyaslamak, kanaat etmemek gibi nedenler. toplum yapısı zaten magazinler eliyle oldukça bozuldu. eskiden ayıplanan durumlar şimdi normal görülüyor. insanlar da bunları kendilerine örnek alıyorlar. devletimizde ahlaksızlık üst seviye olduğu için ve devletin başındaki insanlar da bu şekilde davrandığı için devlet de yönlendiremiyor bizi bozulup gidiyoruz. bunların çoğunun nedeni ise kapitalizim. amerikan sistemi birgün bozulacak. dünya rahat bir nefes alacak. tabi bunun olması için bir savaş ufukta. allah sonumuzu hayretsin.
eşlerin birbirine tahammülsüzlüğü ve kadın eğitim ve öğretim düzeyinin eskiye oranla artmış olması. Kendi ayakları üzerinde durmasını bilen bir kadın birey kendisini ezdirmediğinden karı - koca boşanma kartını oynuyor.
Erkekler. Evlilik genelde ihanet yüzünden bitiyor, en azından şahit olduklarım. Para kazanan kadın da sineye çekmiyor, iyi de yapıyor. Niye katlansın kendisini aldatan adama? Eskidenmiş o kan kustum kızılcık şerbeti içtim denilen günler.
Bitmek tükenmek bilmeyen doyumsuzluk. Ya kadın daha fazla ilgi istiyor ya da erkek daha fazla kadın istiyor.
toplumun çoğunun boşanma olaylarını normal karşılamasıdır.

bugün niye hakkaride,şırnakta boşanma az çünkü orada karısını boşayana adam gözüyle bakmıyorlar.buradaki bu önerme doğrudur yanlıştır tartışılır ama bu bölgelerde bundan dolayı boşanma sayısı azdır.
Tanımadan evlenen tipler.

Aynı ortamda (evde) en az bir hafta yaşamadan nasıl evleniyorsunuz sahi?

Kumardan farkı yok bunun.
Güzel bir şey yaşamak güzel bir şey satın almaktan daha önemlidir.
Çiftler beraber güzel anlar yaşamayı unutuyorlar ya da erteliyorlar.
her insanın başına gebelicek sorundur. insanların birbirlerine yeterli zaman ayıramamaları. telefonu yatağın içine kadar sokmak ve sürekli telefonla oynamak. ilgisizlik ve sevgi, saygı eksikliği.
(bkz: yeni gelinlerin sunum telaşı)
(bkz: damatların tatlı telaşı)
(bkz: gelinlerin tatlı telaşını takip eden erkek)
Iyi tanimadan sadece dis gorunusu begenerek evlenmektir.
Salaklar.