bugün

vermek zorunda kalan kişinin içinden binbir türlü küfrü ederek verdiği şey.
bazen vermek zorunda kalan kişinin gülerek verdiği kağıttır. hatta tezahürat ve alkış eşliğinde verilen versiyonları da vardır.
en güzelidir.hiçbir şey bilmiyorsan bin saat kendini kasmaya gerek yok.koy hocanın masasına çık git
hocaların işini kolaylaştıran davranıştır çünkü sınav kağıdını okuma derdi yoktur. ayrıca böyle davranışlarda bulunan öğrenciler hocalar tarafından çok sevilir. *
(bkz: boş çizim kağıdı)
soruları görünce adımı bile yazmak istemeyip hocaya götürdüğüm, ama hocanın uyarısıyla adımı yazmak zorunda kaldığım kağıttır.
hocaların sınav kağıdını okurken "bana kalbin kadar temiz bir kağıt verdiğin için teşekkür ederim." diye yazıp öğrenciye geri vermesiyle sonuçlanabilecek durumdur.
bir de ilk yirmi dakika çıkmak yok denir ki iyice uyuz olursunuz. ne var lan işte isim verip çıkıcaz ne gerek var yirmi dakika tutuyonuz bizi.
doldurulması için verilmiştir. (bkz: yüzeysel yaklaşım)
(bkz: sıfır)
hocanın adını yazıp veren 30 vereceğini söylediği sınavda kimsenin tenezzül etmediği lakin sınıfta 1 kişinin bile 30 alamadığı keramet sahibi kağıttır.

+kağıdı düzgün kullanmışsın, temiz kullanmışsın, gereksiz düşünce bildirmemişsin. adın soyadın numaran var. tatmam. 30.
- saolun hocam. hocam kısa ve net cevaplar içerdiğinden 1 5 puan daha alamaz mıyım?
+ siii
-anladım.
odtü, boğaziçi gibi üniversitelerde nedense hiç boş kalmayan kağıttır.**
gözetmen kişi dersin hocasıysa tam bir ölümdür. hocaya karşı mahcup olma durumu vardır bir kere. zaten soruları yapamamışsın 15 dakikada bitmiş sınav ama sınav müddetince hocanın sıkıntıdan ve boşluktan senin kağıdını inceleyeceğini düşünüp durursun bu yüzden kağıdı da vermezsin.
Sallayıp hiç birini tutturamadan 0 almaktan çok daha iyidir.
ismini yazdığı için alacağı puanı gözünde büyüten öğrencinin kağıdıdır.
sınav başladıktan 5 dakika sonra "50 veriyim çıkın" uyarısıyla hocanın önünde biriken beyaz kağıt silsilesidir.*
kalbimiz kadar temiz bir kağıttır.

onu bunu geçtim zamanında boş kağıt vermişliğim mevcuttur. komik olanı hoca kağıdımı işaretlemişti alırken, kopya çektim diye. ulan tamam kopya çektim de yazmadım ki kağıda niye işaret koyuyorsun, puan mı kırcan töbe yarabbi.
arkasıra tayfalarının sınavda gösterdiği başarının belgesi.
kime göre neye göre... bakış açısından mütevellit hoca kişisinin eğer daşşaklı statüde varolan bir yücelikse hoca, ne yazarsan yaz yine de hor görür öğrenci sınav kağıdını... ha yazmışsın ha yazmamış... onun için farketmez... boş ver sınav kağıdını.. 100 al, öp başına koy sonra... böyle hoca saçmalayandan öte dürüst olanı sever...

mamafih şöyle vuku bulan durumlar da yok değildir hele de üniversite dolaylarında... boş kağıdı vermek içler acısı... vermemek içindeki gurur açısı... ha bir de önceki akşamı vardır bunun... rakı içerken iplenmeyen duygu seli... sınav anında dank eder, vurur yüzüne... akşama ne içeceğin rakıdan zevk alırsın ne de o sınavdan geçer not... ta ki duygu seli bir insan olmayana kadar...

son tahlilde... en duygu tarifi dolu kağıtlardan biridir.
öğretmen için kolaylık, öğrenci için işkencedir.
tekrar kullanılabilecek kağıttır. israf olmaz.
ders çalışmak yerine dizi izliyorum sınav kağıdım için harcanacak ağaçtan şimdiden özür diliyorum.
bütünlemenin habercisidir.