bugün

ikinci elde bile fiyatlarının yok artık araba parası bu dedirttiren fakat dinlerken sanatcının,radyocunun ve orkestranın hemen yanında olduğunu hissettiren ses sistemi bu sisteme sahip audi modellerinde kapı içlerinde bose yazdığınıda belirtmek isterim
(bkz: alfa romeo gt)
Bose-einstein istatistiğini bulan hintli bilimadamıdır.
yüksek kaliteli ses veren hoparlörler üretir.bose ile bir kez müzik dinleyin, hayran kalıp tekrar tekrar dinlemek istersiniz.
arabanın içinde şarkıyı yaşamak istiyorsanız almanız gereken ses sistemi markası. insanı apayrı boyutlara götürüyor.
amerika orijinli, hindistan uyruklu bir sahibi bulunan ve sadece ses üzerine çalışan firma. ürünlerinde, diğer firmaların aksine rms bilgisi vermez. yalnız, türkiye fiyatları distribütör nedeniyle bir hayli yüksektir. bilgisayar için satılan ses sistemleri, amerika'daki fiyatın tam iki katına türkiye'de satılıyor. haliyle bu durum ikinci el piyasasında da fiyatların yükselmesine neden oluyor.
fiyatlara bakmak için gittiğimiz mağazasında gezerken, yetkili kişinin bizi küçük bir şova davet etmesi ve ardından şoka girmemi sağlayan marka. lan o küçücük hoparlörlerden nasıl o sesler çıkar. gösteri bittiğinde satıcının yüzündeki piç gülümsemesiyle sorduğu "beğendiniz mi?" sorusunu, ancak mimiklerle cevaplamış ve sistemin fiyatını öğrendiğimde bir kriz daha geçirmiştim*
orta sınıf (phillips, sony vs) ses sistemlerinin en iyisi olarak degerlendirilebilecek marka.
ama hi-fi tabir edilen sistemlerin yanina bile yaklaşamaz. bu konuda tercih edilecek markalar sırasıyla luxman, technicsve harman kardon dur.
fiyat/performans oranı olarak çok yüksek bütçesi olmayan ama yine de kaliteli müzik dinlemekten kendini alı koyamayan ses düşkünlerinin tercihi olması gereken ses sistemleri üzerine çalışan hint menşeyli amerikan firması.

yaklaşık 1.5 yıldır S301/V5 modelini kullanan biri olarak diyebilirim ki eğer mp3 formatında bir şey dinleyecekseniz bu hoparlörle dinleyeceğiniz kayıdın en az 256 kb ps ile enkodlanmış olması lazım. 128 ve 192 kb ps kayıtlarda frekans aralığı çok geniş olan bu hoparlörler dipteki anlamsız kodlama seslerini ve kayıpları da açığa çıkarıyor. en iyi performansını iyi bir okuyucusu olan cd çalarda çaldığınız orijinal audio cdler üzerinden alabiliyorsunuz.
normalde daha basit bir hoparlör ile dinlediğinizde hatta sinema sistemlerinde bile size keyif vermediğini düşündüğünüz şarkıları baştan tanıyor, aslında ne kadar güzel bir şarkı olduğunu, üzerinde prodiksiyonel anlamda nasıl incelikle çalışıldığını fark etmenize imkan sunmakta. severek dinlediğiniz şarkıları ise zevkini 3'e 5'e katlayarak kulaklarınıza servis ediyor.

lakin en başarılı olduğu tonlar genellikle amerikan müzik kültürüne de uygun olarak r&b hiphop ve club tonları. rock'ta biraz sınıfta kalıyor sanki. baterinin kikini drum machine'ler kadar iyi duyamıyorsunuz.

yine de başta dediğim gibi düşük bir bütçeyle iyi bir şeyler dinlemek istiyorsanız size tavsiye edeceğim bir marka...
çok pahalı ürünleri olmasına rağmen fiyat-performans oranı bir ölçüde rezalettir. ses sistemlerinde bunun yerine harman-kardon tercih edilmelidir.
ses akustiği olarak kendini bariz belli eden piyasanın en iyisi. ben ürünlerini fazla denemekten yana değilim, yoksa kaç para diye bakmayıp hemen alabilirsiniz.
bose companion 20 aldım. keske daha once alsaydım. eski audi aracımda da vardır. mukemmel tiz ve narin bas kalitesine bayıldım. kesinlikle güzel ürün tavsiye ederim.