bugün

Dünyanın en üst düzey birliklerindendir. Göz önünde tutulması gereken tek nokta onların da insan olmasıdır. Sosyal medya üzerinden iyi niyetli olan ve kendince yorum yapanları ayırırsak gerek askerlik kurumunu gerek özel kuvvetlerin niteliğini kötü niyetle eleştirerek türk insanının güvenini sarsmak amacı taşıyanlara dikkat edilmesi gerekir.
arkadaş, ülkede son iki haftadır ayyuka çıkan sızma olaylarından sonra bu mak timlerini hala özel kuvvet sananlar var.
Bu elemanları bir şekilde devlete sızdırmış, başlarına bordo bere, yeşil bere, kollarına siyah arma vs takmışlar. Yani şu birden bire rütbe atlayan generaller gibi bu suikastçı bozmaları da esas eğitimden uzak, rezillerden oluşuyor. Yakalanan adamların kimliklerine bakıldığı zaman, birisi "cemaatin Paşası" astsubay. Siz sanıyor musunuz ki 2 senelik onca zorlu eğitimden çıkan insanlar bu hallere düşsün? Bunları Eğitim zayiatı diye atarlar.
Bariz bir şekilde Torpil ile halletmişler işlerini. içeriye sızdırılmış, hücre olmuşlar. Eh, bu vaziyette de bu tipitiplerden esas vurucu güç olmasını bekleyemezsiniz.
Eğitimlerini tam almış, gercek bir mak askeri bile tek başına tüm devlete karşı duramaz. Bu insanlar sızma ve sabotaj üzerine eğitim alırlar. John Rambo sadece filmlerde iş görür. etten kemikten birisinin android gibi davranmasını bekleyemezsiniz.
Hollywood filmlerini biraz azaltın.

Hah, neden doğuda bu birlikler kullanılmıyor diyenler de olmuş. Teror örgütlerinin ana lojistik kaynaklarına veya liderlerine yönelik direkt operasyonlar dışında bu eğitimli askerler öne atılmaz.
Şunu aklınıza kazıyın, dünya üzerinde gelmiş gecmis bütün devletler, Ordularında her zaman harcayabilecekleri askerler barındırırlar. Bu da Türkiye'de er/erbaş Mehmetçik'e denk geliyor. Acı ama maalesef gercek bu. Biz vatan millet derken, baştakiler sadece birer sayı, istatistik olarak görüyor. Neyse.
ayrıca bu özel birlikleri dağda bayırda bekletmek de saçmadır. Çünkü zaten sayıları oldukça azdır ve her ne kadar anlamak istemesek de yönetenler normal bir askerin ölümünü bir sat/mak askerinin ölümüne tercih ederler. Yine duygusal olarak bakılınca yanlış gibi gözükse de mantıklı olan ve her idarecinin vereceği karar budur.
itin götüne sokmaya gerek yoktur,

tek bir dost unsurun olmadığı, verilmiş bir görevin ve hedefin olmadığı, yine kendileri gibi sıkı eğitimli, sayıca çok kalabalık gruplarca tüm teknik ve istihbarat desteği ile aranan kişilerin bu küçük ve iyi bilinen coğrafyada 15 gün yakalanmamaları yine de başarıdır.

sonu olmayan bir kaçış ancak böyle sonlanır.
Ülkemizin iftihar askerlerine Bir sürü götü boklu ergenin bok atabilecek noktaya geldiğini görmek gözlerimi kanattı. Lanet olsun sana paralel yapı. Siktimin ağlak feytosu.
ısrarla konuyu medyaya servis edilen haberler üzerinden değerlendiren arkadaşlar var.

özel kuvvetler belirli yeterliliği olan askerlerin belli görevleri yerine getirmek üzere eğitim almasıdır.

normal bir asker paraşüt ile uçaktan atlamak üzere eğitim almaz. balık adam olarak yetişmez. ilk yardım kursu görmez. bomba duzenekleri hazırlamayı ve kurmayı öğrenmez. göğüs göğüse mücadelede bıçağı nereye saplarsa tek hamle ile rakibini saniyeler içinde öldüreceğini bilmesi gerekmez.

ortalama bir askerin görev tanımı bellidir. özel operasyonlar için belli yeterliliği olan askerleriniz olmalıdır.

normal bir askere atıyorum 10 kilo plastik patlayıcı verip gidip şu köprüyü patlat desen. patlayıcıların nereye nasıl doseineceğini bilemeyecegi icin köprüye zarar verse de köprüyü yıkamaz ve askeri araçlar oradan geçerek düşmana ikmal yapar.

zeki olmayan dil bilmeyen dümdüz adamlar özel operasyonlar için doğru kişiler değildir. ısrarla bu insanları ve onların üzerinden askerimizi itibarsizlastirmaya çalışan insanlar var.

allah göstermesin bugün ic savas çıksa ya da saldırı altında olsak bu insanlar ile savaşı kazanacaksınız. eskisi gibi ovada 100. 000 'lerle yapılan savaşlar artık tarihe karıştı.
(bkz: özel harp dairesi)
Özel Kuvvetler Temel Prensipleri
1- Bütün faaliyetlerde yasallık esastır.
2- Başarı için görevlere ve olaylara daima soğukkanlı ve pozitif yaklaşım esastır.
3- Her zaman çözüm ve sonuç odaklı çalışma esastır.
4- Nitelikli, yetişmiş, özgüveni tam ve vazife için adanmış insan gücü her şeyden daha önemlidir.
5- Değişik coğrafya, durum ve şartlara göre yüksek durumsal farkındalığa dayalı bireysel ve kurumsal güvenlik anlayışı esastır.
6- Her türlü ortamda adalet, merhamet, karşılıklı güven, itimat, saygı, kalben bağlılık ve birbiri için canını veren birliktelik oluşturmak herkesin temel görevidir.
7- Kural hatası, kan gözyaşı ve başarısızlık demektir.
8- Durum ve şartlar ne olursa olsun telim ve esarete düşmek düşünülemez, şahadet esastır.
hain terörist başı apo' yu yakalayıp getirenler de bordo berelilerdi. gurur
duymuştuk o zaman onlarla.
ama şimdi öyle mi? hüsrana uğrattılar.

fetö terör örgütünün adamı
olarak, darbe girişiminde rol oynadılar. yazık.
itibarları büyük derecede zedelenmiştir.
FATOCULER TARAFINDAN YANDAS VE VASIFSIZLAR TARAFNDAN ICINE EDILMIS BIRLIK.
http://gelbilgial.blogspo...er-hakkinda-12-bilgi.html
Bordo bereliler hakkında bazı bilgiler
http://m.milliyet.com.tr/...bereliler-gundem-2308990/

musul ve rakka operasyonu icin kendi bordo berelilerimizi gonderecekmisiz! yahu bizene ne rakka dan abd pyd yada pesmerge ile girecek oraya zaten bize ekmek dusmez, tsk nin en seckin birliklerini harcamaya kalkmayin, illaki sokacaksaniz kandile sokun bu ne bicim sacmaliktir!
En çok eğitim alan askerlerdir.
kırsal alanrda 3 gün bile saklanamayan fetöcülerdir. soru hırsızlığıyla bu kadar. delta force falan bunları görse keklik diye avlayıp yer.
Vatan hainlerinin korkulu rüyasıdır.
hayranlık beslediğim bir kitle olmuştur her daim özellikle son zamanlarda kendileri.
bozkurtlardır. tanrı onları korusun.
50 yıl sonra millet delta force u felan değil bordo berelileri konuşup oynayacak inşaallah.

destanlar yazmış askerlerdir. artık bilgisayar oyunlarını yapmanın zamanı geldi bence.
Hep isimlerini duyduk, bi numaralarini goremedik. Nerde yasiyor bunlar? Mesela suan ki firat kalkani operasyonun da varmilar? Nerdeler?
(#667215)
--spoiler--
eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa bilin ki o acemidir.
kurşununun bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin kafasına sıkın.

eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyor saklandığınız zaman duruyorsa; o bir komandodur, kaçın ve canınızı kurtarın.

eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse; bilin ki o bordo berelidir, o sizi bulur...

(hainlerin mağara yazılarından)

(bkz: kahrolsun pkk)
--spoiler--
inegölspor'un taraftar gruplarından biri.
(bkz: Ömer HalisDemir) demek yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
bordo bereliler
hani neredeler

şeklinde dalga geçiliyor. ayıp ayıp... emniyet özel harekat yokken onlar vardı.
cesaret yönünden polis özel harekatla kıyaslamak komiktir.

sur'da bordo berelilerin giremeyiz dediği yerlere pöh üç kişilik timlere birer personel vererek güle oynaya girmiştir. şehir içinde polis kadar operasyonel tecrübeleri yoktur.
Ben ömer halisdemir in şehit edildiği kışlada askerlik yaptım 11 ay. Tanışma şerefine de nail oldum ömer halisdemir i ve onun gibi nicelerini. Tırt diyen arkadaş tanısaydın gerçek bordo berelileri ne demek istediğimi anlardın. O yüzden bak keyfine kardeşim çok kafa yorma bu işlere.

Her yerde vardır görevini layığıyla yapan ve o göreve layık olmayan insanlar. Özel kuvvetlerdede, jöhde de, pöhde de.