bugün

bir zamanlar almanya'nın başkenti idi. şimdilerde boşalan hükümet binaları, konsolosluklar ve ren nehriyle sakin ve süper yaşanılası bir şehir görünümünde. en önemli simgesi kesinlikle ludwig van beethoven dır. buraya gidip beethoven'ın büyüdüğü evi, moonlight sonata'yı bestelediği pianoyu, bebeklik başlığını görmeden dönmek olmaz.
sıcak ve tarihi bi tren garı vardır. tren garına 5 dk yürüme mesafesinde de beethoven 'ın evi bulunur. bonn 'a sırf bu evi görmek için gidilir.
8 aydır yaşadığım şehir. eski başkent olması nedeniyle zamanında ciddi yatırım almıştır. mimarisi göze hoş gelen tonla bina bulunmaktadır. ren nehri kıyısında konumlanır çok yeşil ve doğayla uyumlu bir şehirdir. ren etrafı parklarla, yürüyüş parkurlarıyla doludur. öğrenciler ve çalışanlar için Almanya nın en ideal şehirlerinden biridir çünkü konumu itibariyle Almanya nın her yerine ulaşmak mümkündür. kölne 30, düsseldorfa 60 frankfurta 120 dakikada ulaşabilirsiniz. ayrıca batıda yer alması sebebiyle fransa, belçika ve hollandaya da uzak sayılmaz. gece hayatı isterseniz 3-4 tane gece kulübü, tonla da barı vardır ama yetmez diyorsanız Köln var. Köln Almanya nın en iyi gece hayatlarından birine sahiptir. Zaten Bonn daki insanlar da sıklıkla gece hayatı için Kölne gider. Kiralar pahalıdır ama ekstrem değildir. Ev bulmak zordur ama imkansız değildir. Kısaca Bonn kesinlikle yaşanılabilir bir şehirdir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar