bugün

her dinleyişte adamın amına koyan şarkılar grubuna kafadan giriş yapan aşmış queen eseri.

(bkz: can t do this to me baby)
queen grubunun harika şarkılarından biridir.
temponun inişli çıkışlı olması, sözleri, müzikal anlamda doyurucu olması ve şarap yıllandıkça güzelleşir misali, dinledikçe şarkının daha da güzel ve büyüleyici gelmesi,
bu güzel şarkıyı vazgeçilmezlerden biri yapar.

ayrıca emilie autumn 'un yaptığı cover'ı da dinlenilesidir.

http://fizy.com/#s/1p5u46
Şunu kesinlikle söyleyebilirim eğer rock tarihinin en dehşet şarkılarını söyleyin dediğinizde led zeppelin'in since i have been loving you ve stairway to heaven' den sonra bu şarkıyı 3. sıraya koymam hiç de abes değildir.freddie mercury baba nefesine methiye bismillah! no, we will not let you go.
mükemmel soloların olduğu süper parça.
eşine az rastlanan çok katmanlı şarkı yapısına en güzel örneklerden biridir.
"kimse freddie mercury gibi mama diyemez" dediğim şarkıdır.
freddie mercury'nin "mama, (ooooh) i don't wanna die, i sometimes wish i'd never been born at all" diye diye insanı duygusallığın en tepesine taşıdığı şarkıdır.

çok sanatsal, çok şık, çok şahane bir şeysin, tanımlayamıyorum seni ey bohemian rhapsody!
keşke benim olsaydın canım bohemian rhapsody!
öyle bir şarkıdır ki,

ilk kısmını dinleyince "verin lan 35liği içip içip dağıtacağım" dersiniz.

ikinci kısmını dinleyince "aslında operaya da gitmedik ne zamandır" dersiniz hayatınızda hiç operaya gitmediğiniz halde.

üçüncü kısmı ise tam bir başkaldırıdır, "beni sevmeyeni ben de sevmem" deyip resti çekersiniz tüm aleme ve tam gaza geldiğiniz anda...

"nothing really matters to me" diyerek bir anda her şeyi değersiz kılar gözünüzde, ölümün o (belki de) huzura kavuşturan sessizliğini hissedersiniz.

bu kadar çok duyguyu aynı anda yaşatan başka bir parça da tanımadım bugüne kadar. ve tanımak da istemiyorum. aslında bu bohemin değil huzurun rapsodisidir.

eline, diline sağlık freddie...
bu şarkıyla, Queen'in müzik tarzı tarihe senfonik rock olarak geçmiştir. ve bu dünyaya böyle bir şarkı bir daha gelmemiştir, gelemez.
Giriş-ballad-rock-kapanış sıralamasında giden, hayatımın içine sıçan, her dinlediğimde gebermek istediğim şarkı. öldürür, süründürür. "life has just begun." der.
"carry on, carry on as if nothing really matters." kısmında her seferinde freddie'ye cevap veririm. "Olmuyor freddie. carry on diyorsun da olmuyor yapılmıyor."
Ben günü gelecek gene bu şarkıyı dinleyeceğim. Gene sabah olacak. Gene güneş benim iznimle doğacak. gene öleceğim.
Toprağın bol olsun Freddie.
her duyduğumda içimi büyük bir hüzüm kaplayan queen şarkısı.
halk arasında "besmeleli türkü" diye bilinir. bunu dinledikten sonra "namazını kıl fadimem" türküsünü dinlemek elzemdir.
en sevdiğim queen parçası , mp3'ümün baş tacı.
tiyatral ses tonlamalarıyla insanı hüzne boğan, bir serserinin hikayesi tadında queen parçasıdır.

biz "easy come easy go"yu bu parçadan öğrendik.
guitar hero oynarken expert te söylemeye çalışılırsa seslerdeki iniş çıkışlar yüzünden gırtlak kanserine sebebiyet verebilecek muhteşem queen şarkısı.
3-4 dinlemeden sonra daha çok dinlemek istenilen queen şarkısı. *
her zaman bir şarkıdan daha fazlası...
en sevdiğim queen şarkısıdır.

neden ''bismillah'' denildiğini anlamadığım şarkıdır.
her dinlediğim anneme, " mamaaaaa " diye seslenmek istediğimi hissettiğim şarkı.
sabahtan beri aralıksız dinlediğim 'mama, ooh, i don't want to die, i sometimes wish i'd never been born at all' kısmında gözlerimin yaşardığı mükemmelliği yakalamış queen şarkısı.
ilk video klipe sahip parca. Cogu muzik otoritesine gore gelmis gecmis en iyi parca. 3 ayri parcanin yan yana getirilmesiyle olusturulmustur. Soylemesi de dinlemesi de bir o kadar zevklidir. Queen'e tapma sebebidir. hakkinda soylenecek cok sey vardir ama kelimeler yetmez bunlari soylemeye.
opera ile rock karışımı olan,queen grubunun untululmaz şarkısı.
dünyanın en güzel şarkısıdır.
sözü ve müziğiyle gelmiş geçmiş en iyi şarkılarda her zaman ilk 5'te olacağına inandığım queen şarkısı.
bir 'gay iranlı'nın ünlü şarkısı.