bugün

entry'ler (207)

7 şubat 2014 fatih altaylı yazısı

dün geceki tedirginliği üzerinden atmış, soğukkanlı bir şekilde kıvırmaya başlamış.

o kadar "kötü duruma düştüğünü düşünmüyor" ki sadece yazının ilk kısmını kendisine ayırmış, sonrası yine nasıl adam oluruz tadında.

http://www.haberturk.com/...nket-aynen-yayinlandinull

turkishwin

Turkish Women's International Network

Türkiye ile sadece aile bağı değil kültürel, sosyal bağı olan, kendini bu toplulukla özdeşleştirebilenl kadınların birbirlerine ilham ve guc verdikleri global bir platform.Türkiyenin ilk küresel kadın iletişim platformudur. Turkish Women’s International Network’ün kurucusu Melek Pulatkonak, Microsoft eski genel müdür yardımcısı. Bildiğim kadarıyla sosyal sorumluluk bilinci yüksek bir ekip bu platformun başında çalışıyor.

18 yaşından itibaren çalıştığı sektör ne olursa olsun iş yapma becerileriniz yüksekse ve ingilizce yeterliliğiniz varsa TurkishWIN in kapısı size açık. Platformun bildiğim kadarıyla bir de CampusWinner ayağı var. Burada ise üniversite 2. veya 3. sınıf kız öğrencilerden ingilizce bilen, sosyal ve akademik hayatı başarılı öğrenciler platforma CampusWinner olarak alınıyor. Bu öğrenciler kendi hedefledikleri yol haritası doğrultusunda TurkishWIN üyelerinden mentor desteği alabiliyorlar.

Bunun yanında kadınları çok daha erken kampus hayatından itibaren desteklemek ve bilinçlendirmek amacıyla kendi üniversitelerinde Women in Business Kulüpleri kuruyorlar. Bunlardan ilki BounWIB (Boğaziçi University Women in Business Project Club).

TurkishWIN’in etkinlikleri, üyelerin kendi hayat ve başarı öykülerini anlattıkları konuşmalar odaklı. Bu etkinlikler TED Talks a çok benziyor. Senede bir ya da iki kez olmak üzere üye olmadan da bu etkinliklere katılabilirsiniz.

http://turkishwin.com/default.aspx
http://www.campuswinners.com/
https://www.facebook.com/...INners?ref=ts&fref=ts
https://twitter.com/turkishwin

knight online

"sabahtan akşama rererö oynuyorum, bağımlı oldum abi" deme o oyun farklı knight online farklıdır canım kardeşim.

bu saatten sonra zaten başlamazsınız knight online'a* ama buna benzer oyunlara da başlamayın.

euro d denince akla gelenler

eski sevilen diziler.

uludağ sözlük rte yi sevmeyen yazarlar listesi

ben tabii ki bu listede değilim.
(bkz: başbakanım saygılar)

(bkz: fişleme yöntemleri)

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: albert camus)

zorunlu açıklama

kurumların zorunda kalınca yaptıkları açıklamadır.

günün zorunlu açıklaması:

--spoiler--
Bugün, bazı internet sitelerinde yer alan Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın, Teknik Direktörümüz Sayın Aykut Kocaman ve eski Asbaşkanımız Sayın Ali Yıldırım ile ilgili yakın çevresine söylediği iddia edilen ’Ne istifası? ikisini de ben kovdum’ sözleri, doğru değildir.

Başkanımızın böyle bir açıklaması, ifadesi yoktur.

Bahsi geçen haberlere itibar edilmemesini, kamuoyundan rica ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ
--spoiler--

lukasz piszczek

gökhan gönül'ün üst versiyonu.

srkn

sinemasever nesildaş.

burcunun lider özelliği olmasından övünen insan

Lider olmayan insandır.

sözlük yazarlarının şu an üzüldüğü şeyler

bu dönemki 8. vizede de çanın altında kaldığını öğrenmek.

boğaziçi üniversitesi sportfest

boğaziçi üniversitesi'nde mayıs ayındaki bir hafta sonunda gerçekleşen spor faaliyetleri.

bu sene 9 - 12 mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir. 14 farklı branşta müsabakalar, canlı konserler, geziler ve partiler olacakmış.

edit: imla

yaran dükkan isimleri

Rumeli pilavüstü - rumeli hisarüstü
Eti'es - etiler
(bkz: güldürmedi ama düşündürdü)

tarihin en ahlaksız 23 nisan kutlaması

ismailağa cemaatine hak verdiğim önerme.

videoyu açarken ne saçmalamış bu cemaat diye düşünüyordum ama asıl saçmalayan bu dansı, kıyafetleri ayarlayan öğretmenmiş. hadi dansta pek bir şey yok, çocukların başını neden kapatıyorsun, sonra neden o çocuklar soyunuyor? gerçekten ilginç.

apartman toplantısı

apartman veya site yöneticisinin önderliğinde toplanırlar.

(bkz: apartman yöneticisi/#19580654)

apartman yöneticisi

babamın bana göre hayatında ikinci kez yaptığı hatadır.

düzenli görüştüğünüz, beraber kahvede çay içtiğiniz 200 insanı yönetmek bazen milyonlarca tanımadığınız insanı yönetmekten daha zor olabilir.

bazıları apartmanın merdivenlerinin silinmesi ve yıkanması için ayda toplanacak 10 lirayı bile fazla bulurlar, bazıları arabalarını park edecek yer bulamamaktan şikayet ederler. her zaman şikayetçi ve mutsuz insan vardır, o yüzden hiç bulaşmamak gerekir. istanbul'dan ayda 1 - 2 günlüğüne memlekete dönüyorum, o zaman bile adamı bu yöneticilik olayı yüzünden göremiyorum doğru düzgün.

devlet memuru

kamu hizmetlerinde görev alan kişiler.

mesleklerini onlara zorla yaptırılan bir hayır işiymiş gibi görürler ve ona göre davranırlar. çoğunda nefret edilecek düzeyde hantallık bulunur.

hasan sas kadar agresif

hasan şaş kadar...

biz fenerbahçe yiz şampiyonu alkışlarız

sadece tek bir yöneticinin söylediği sözdür.

fenerbahçe taraftarı maçın başında veya sonunda alkışlamayacaktır.*

hatta maçın gidişatına ve saha içindeki atmosfere göre işler çığırından bile çıkabilir.

fenerbahçe den gitmesi gerekenler

--spoiler--
aziz yıldırım
aykut kocaman
selçuk şahin
joseph yobo (bu haliyle)
christian baroni
caner erkin
orhan şam
reto ziegler
milos krasic
aziz yıldırım