bugün

beşiktaş klubünün bugünlere gelmesinde başkanla birlikte büyük emeği olan menajer sinan engin in öne sürdüğü bir bomba (!) açıklama daha.

http://www.ntvspor.net/Pages/26014.ASP
(bkz: ibrahim uzulmez roberto carlos a 5 basar)*
beşiktaş'tan şok transfer! alınan haberlere göre, kulüp bobo'yu satıp, tam üç tane güiza aldı.
ancak güiza1, karısıyla aşna fişne olduğu gerekçesiyle güiza3'e köşe gönderi fırlatınca olanlar oldu. iki futbolcu da süresiz kadrodışı.
sinan engin ise yaptığı açıklamada, ''önemli değil, güiza2 onaltı ibrahim üzülmez + iki sivok + bir yarım tavuk döner eder.'' dedi..
engin'in, bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesi'nden, önümüzdeki günlerde taburcu edilmesi bekleniyor.
sezon içerisinde yapılan işlere bakılarak analiz edilebilecek söylem. bir beşiktaşlı olarak daha hiç bir şey belli oladan yapılan açıklamaların daha sonra göt olmaya yol açacağının farkındayız. inşallah sinan engin haklı çıkar ve bobo guiza'nın 3 katı faydalı olur.
geçen sezon "devre arasında iyi transferler yapıp bu takımı şampiyon yapacağım, şampiyon olamazsak büstümüzü yapıp yaksınlar" diye beyanat da veren göbekli, takım elbiseli menajerciğimizin son yumurtası.

nedir kardeşim bu fenerle sidik yarıştırma çabası? adam 15 milyon euro'yu şak diye veriyor, alabiliyor musun 15 milyon euro değerinde birini? ağzınızı açarsınız "kulübün mali durumunu düşünerek transfer yapıyoruz" belli 18 milyon dolarlık borç 110 milyon dolara çıktı, kulübün 5 yıllık tüm gelirleri temlik altında, gelen giden adamın, ödediğiniz tazminatların haddi hesabı yok, hangi mali yapı? 2 milyon euroluk adamlara 5 milyon euro verirsiniz, kör adama 3 milyon euro verirsiniz, kulübün mali yapısının anasını bellersiniz hala sidik yarışı yapacam diye uğraşırsınız. sanane ulan guiza ne eder, bobo ne eder? sen işine bak önce! borsa değeri bakımından fenerbahçe kaç adet beşiktaşımız yapıyor? bunlara da baksanıza? başarısız oldukça oraya buraya sallamayı adamlık sanıyorsunuz ya bir şey diyemiyorum, sözlük yasal yönden zora girmesin. kaptanlar dövüşür beşiktaş etiği ama siz o etiği eteğe çevirip kullanırsınız hiçbir şey olmaz.

(bkz: yönetim istifa)
daniel guizanin bir ölçü birimi olduğunu öğrendiğimiz ifadedir.
- bobo 3 guiza eder.
- peki ümit karan kaç guiza eder?
- valla bize gelişi 1.75 guiza ama sen yabancı değilsin hadi ver 1.82. guiza, yeter!
sinan engin denen menacerimsinin son bombası. zamanında ''carlos'u alsınlar helal olsun derim'' falan da demişti bu zat-ı muhterem. mütemadiyen konuşuyo efendim durduramıyoruz! allah kurtarsın diyerek soruyorum kendisine: ''pi yi 3 alabilir miyim?''

(bkz: atma sinan din kardeşiyiz)
türk eğitim sisteminin ne hallerde olduğunun göstergesidir bu demeç. babam zamanında derdi ki "bizim matematik derslerine bedenci girerdi oğlum". ben de "he baba" derdim, içimden de "oha amına koyim oha. amma yalan sıkıyosun be adam" derdim. meğer adam haklıymış. baba özür dilerim senden.

sinan abi sana da bir teklifim var bak. kız arkadaşım matematik öğretmeni. gel ucuza bağlayalım senin bu hesap kitap işlerini.

edit: alıntıdır.

lan ne güldüm be!
(bkz: elin oğlu acmıyor 4-5-6 demiyor atıyor)
(bkz: ricardinho 5 alex eder)
(bkz: sinan engin kaç güiza eder)

(bkz: sinan engin ve üstün matematik dehası)
(bkz: bir dalga konusu olarak sinan engin)

ricardinho 5 alex eder, tello roberto carlos'tan daha iyi, gordon 3 lugano eder, delgado türkiye'ye gelmiş en büyük yıldız herzelerinin sahibi ve türk futbolunun adnan aybaba'dan sonra sadece mizahi açılardan ele alınacak diğer kişisinin yeni açıklaması.

hayır o değil de, böyle büyük konuşup sonrasında mahçup olmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu öğrenmek için, bir insanın kaç defa tükürdüğünü yalaması gerekiyor bilmiyorum. beşiktaş tarihinin en başarısız ve daimi kaybeden karakteri sinan engin bence bu işleri bırakıp daha anladığı bir alana yönelsin. çünkü futbol takımı sevk ve idare vasfı yok. tek bildiği büyük konuşup sonrasında en hafif ifadeyle mahçup olmak.
(bkz: 3 guiza yi bir sinan engin in gudemeyecek olmasi)
kendini sürekli feneri kötülemeye adayan bir insanın sarfedebileceği cümle. ha ben de anti fenerliyim ama bu fenerbahcenin oyuncularına saygısızlık yapmamı gerektirmez. ne demek 3 güiza eder? neye göre 3? kim karar verdi bu rakama? niye 4 değil? ha çıkıp dersin bobo bence güiza'dan daha iyi bir oyuncu, nedenlerini sıralarsın-mantıklı veya mantıksız- saygı duyarım ama çıkıp da işi,çok afedersiniz, sidik yarışına dönüştürmenin bir anlamı yok. futbol bebe oyunu değil, adam oyunu, yürek oyunu.. ve maalesef sinan engin, sen de yürekli değilsin.. insanları habersizce takımdan şutlarsın, böyle aptalca demeçler verirsin, oğlunun hiçbir icraatını görmedik paf takımı işgal ettiriyorsun; yazık değil mi? çek elini futboldan be sinan engin! ne istiyorsun futbol zevkimizden? ne gerek var bu çıkışlara?
cevaben:

(bkz: bsg 5 ali samiye eşittir)
eziklik nedir?? eziklik budur!!

ezik başkalarının yaptığı transferlerle kendi oyuncusunu kıyaslamaktır.. kendi oyuncusunu motive etmeye çalışmaktır..

eziklik sürekli rakibine bok atmaya çalışmaktır.. guiza'yı kimse tanımıyormuş!! seni kim tanıyor be sinanım!! niye sürekli birilerine sataşma merakındasın.. senin aldığın sivok mudur zapatocny midir nedir?? italya'da oynamaktan başka ne özellikleri var! o kadar kaliteliydiler italyanlar mal mı sana sattı bunları!!

sinan nolur sus artık!!
beşiktaş'ın neden bu yönetimle bir halt olamayacağının cevabıdır bu önerme. panathinaikos taraftarlarının sevinç çığlıkları arasında yollanan beşinci sınıf bir futbolcuyu kadrosuna katan beşiktaş'ın bu yöneticisi, nasıl oluyor da euro 2008'i şampiyon olarak kapatan bir takımın önemli oyuncularından biri olan ve aynı ülkenin liginde 27 golle gol kralı olmuş daniel güiza'ya çamur atabiliyor, neyine güvenerek?! gurur denilen kavram bu kadar mı yerlere düştü artık, niye millet kendini iyice yerin dibine sokmak için uğraşıyor hala? muhtemelen yine galatasaray ve fenerbahçe arasında geçecek lig yarışını da uzaktan seyredip, "hakemler hakkında bugüne dek hiç konuşmadık, ammaaaa" gibisinden söylemlerle kendini oyalamaya devam eder sinan abi(!)... beşiktaş'a değil ama kendisine layık olan durum budur maalesef...
Bobo = Guiza x 3
Guiza = 0 olduğuna göre
Bobo = 0 x 3
Bobo = 0

(bkz: al birini vur otekine)
(bkz: matematik asla yalan soylemez)
zaten iki futbolcunun piyasa değerlerinden de bu söylemin doğru olduğu ortaya çıkıyor. hatta ciddi hesaplar yapıldığında bunun 3.5 gibi bi sayıya denk geldiği görülür. bu işin biraz içinde olan bunu bilir. zaten gelen duyumlara göre bobo inter yolcusu. hayırlı olsun bakalım.
sene başında sinan engin bunu söylediğinde herkes gülmüştü. herhalde şimdi fikirleri değişmiştir.
guiza'yı izledikten sonra bu önermenin doğru olduğu söylenebilir. hatta olaya gerçekten 'objektif'
bakabilen fenerliler bile bunu kabul edecektir.
bobo 3 guiza ederse;

Hakan Şükür 5498203 tane Bobo eder .
isterse 99999999999999999999999999999 etsin pascal nouma gibi olamıyıcaklardır.
kendini kandırmaktır.her futbolcunun adaptasyon sorunu olabilir.guiza da bunu yaşadı.
ki ispanya da 27 golle kral olmuş bir oyuncuyu senesi dolmadan, takımın oynamaya calıstıgı sacma ve çok kötü uygulanan tek forvetli sistemi göz önüne almadan anca biz eleştirebiliriz. bazılarıda varki ee semih oynadımı atıyor diyolar.ya kardeşim anlayın artık, her oyuncunun oynayabileceği sistem farklıdır.
rooney i de getirsen fenerde tek forvet yapsan oynayamaz.

bobo kaç yıldır beşiktaşta hala neden patlama yapamadı neden o eşiği aşamadı diye sorarlar adama.
bobo beşiktaşın en çok gol atan yabancı futbolcusudur.
guiza'yı o kadar büyütmemek lazımdır ispanyanın taner gülleri'sidir

sistem işini falanda geçiceksiniz 100%100 gol pozizyonlarını kaçırıp ya aragones beni istediğim sistemde oynatmıyo dersen adama sorarlar sen yıllık kaç milyon dolar götürüyodun diye ???
(bkz: bobo 3 küçük güiza eder)
milan baros'un 4 bobo edeceği ve semih şentürk'ün da 2 baroş edeceği türünden sidik yarıştırmalarına gidebilecek iddiadır.
dünyanın en iyi milli takımlarından birisinde forma giyen guizayla, hangi ülkeli olduğunu bile bilmediğim boboyu karşılaştır ve 3 guiza=bobo diye söylen.
nasıl bir mantık anlamış değilim arkadaşlar.
guizanın türkiyedeki 1 senesi bile dolmamışken gösterdiği performans onun kötü olduğunu göstermez, arkasında başka sebepler neden aranmıyor anlamış değilim. belki de bilmediğimiz bir takım sorunları var veya forma giydiği takımda sorun var ki uyum gösteremiyor...
ama şu bir gerçek ki guiza kötü futbolcu olsaydı eğer; ispanya'da oynadığı dönem gol kralı olamaz ve ispanya milli takımında oynayabilecek bir sürü yetenekli futbolcu varken forma giyemezdi.
ayrıca türkiye'de attığı goller de akıl dolu ve forvet oyuncusuna yakışır biçimde takip edilerek atılmış gollerdir kanımca...