bugün

sanki bir enstrüman değilde tapu kaydında yer alan, çeşitli sesler çıkarmaya yarayan seslendireç aleti adı verilmiş gibi kendisine. ayıp yahu. biri kalksa hani do diyez nerde dese? bizde kalkıp iki blokflüt ötede mi diycez? half salam almıyor. olacak iş değil. bağımsız bölüm entryme son veriyorum.
ilkokul zamanlarında, öğrencilere öğretilmeye çalışılan üflemeli hoş bir enstruman. ilkokul çalgısı deyip geçilmemeli. şahet çalınabildiğinde harikalar yaratılabilir. hatta, mucize doktor isimli dizinin bir müziği, blok flüt çalınarak yapılmıştır.

https://www.youtube.com/w...?v=sZc4EmJcy-Q&t=101s

müzisyen de başarılı ve yaratıcıdır. blok flüt ile müzik yapan kaç müzisyen var?
ilk çaldığım enstürman..
zenginler yamaha marka alırlardı bundan. helvacıoğlu genelde kullanılandı. ikiside plastik ve işe yaramaz olmasına rağmen yamaha olduğu zaman sanki daha bi güzel ses çıkıyor zannederdik.
öğrencilerin müzik kulağı gelişmesin terse gitsin diye zorla çaldırılan iğrenç bi enstrumandı zamanında. şimdi kullanılıyor mu orasını bilemiyorum.
solakların rahat kullanamıyacakları enstruman. *
çalması çok zor bir enstrümandır.*
ne kadar çok zaman geçirirsen bir süre sonra gerçekten iyi çaldığını fark ediyorsun.

not: her enstrüman gibi...
ben hayatımda bu kadar.. böyle insanı rezil rüsva eden başka bi müzik aleti görmedim arkadaşım. görmek de istemem.

çalarken adamın salyası sular seller gibi akıyor gidiyor lan. bi de böyle küçük ince aparatı vardır onun.. flütün içine sokup çıkarırsın salyalardan pislikten falan arındırmak için. rezalet.

bi de neden blok flüt... ordaki blok ney? onu da çözemedim. çözmek de istemem.
blokflüt sevmeyen en taş kalpli insanın bile kalbini ısıtacak, enfes bir parça dinlemek için:

http://www.youtube.com/wa...mvu1k&feature=related
okullardaki müzik enstrümanıdır. helvacıoğlu tercih edilen markadır.
okullarda flüt denir. aslında flüt dediğimiz şey bizim yan flüt dediğimiz şeydir. yan flüt diye bir şey yoktur aslında o flüttür. okullarda çalınan ise blok flüttür.
ayrıca eğitim fakültesinde sınıf öğretmenliği okuyupta blok flüt çalma konusunda yeteneksiz öğrencileri buradan uyarıyorum. hepinizden bıktık adam akıllı küçük ayşe yi bile çalamıyorsunuz. o tiz sesle başımızı dikiyorsunuz. yeter uleynn.
harika bir çalgıdır.

http://www.incicaps.com/r...-blokflut-editionnew.swf/
ılgaz anadolnun sen yüce bir dağısın kısmını çalardım. başka da yok. sonra kendimi davulla buluşturdum.
her ilkokul çocuğunda mutlaka bulunan müzik aleti. bugüne kadar tükürük kokmayanına rastlanmamıştır,her koku kendine has olsuğundan sahip olduğu kokusu ile sahibi tarafından yüzlerce flüt arasından tanınabilir.
eğer sınıf öğretmenliği bölümünde okuyorsanız üniversite ikinci sınıfta dahi çalmanızın istendiği çalgı. hatta vize sınavında okul şarkısını çalıyorsunuz falan.*
do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do (2)
sol sol fa fa mi mi re(2)
do do sol sol la la sol fa fa mi mi re re do şeklinde.
sadece okullarda öğrencilerin ve sokaklarda küçük çocukların para kazanmak uğruna kullandıkları çalgı.
yan komşumun çocuğunun her sabah her öğle ve her akşam düzenli aralıklarla salak salak sesler çıkardığı bir müzik aleti. gerçi çocuk da haklı 7 nota var kaç farklı ses çıkarabilir ki. geleceğin serdar ortaç'ı lan hiç ellemiyorum o yüzden bırakıyorum çalsın.
duman şarkılarını coverladığım müzik aleti *
ilkokul ve ortaokulda beni müzikten soğutan entrumandır. Toparlanmam yıllar aldı.
-oğlum senin flütün nerde
-mert pencereden aşağı attı hocam
-off öldüreceksiniz beni siz
-kırmızı bir kartal vardı üzerine düştü biraz ezilme var üstünde
-mert kalk benimle müdüre geliyorsun o araba benimdi salak çocuk.

oldu harbiden.
yılan hikayesinin çok kolay çalındığı müzik aletidir.

ve o çok gereksiz notalar:

re, mi, fa, sol, la, la, sol, sol, fa, sol, fa, sol, la, sol, sol, fa, fa, mi, fa, mi, fa, sol, fa, fa, mi, mi, re, mi, re, mi, fa, mi, mi, re, re, do, re, do, re, mi, re.

(bkz: saçmalamayı aşmak)
(bkz: kaç para ulan bu fülüt)
(bkz: ibrahim tatlıses)*
basit olmasına karşın nazım hikmet oratoryosu'nda diğer çalgılara ne kadar güzel uyum sağlayabileceğini göstermiş olan masum çalgı.
tek çalabildiğim al satarım bal satarım. çalgısı olmuştur. Hiçte üzerine gitmedim o kadar basit olmasına rağmen.
devlet ilkokullarının kadrolu müzik aletidir. çoğu kişi * çalmayı pek iyi beceremez, onun yerine blokflütü kılıç yapıp oynarlar, ama bana bir masal anlat babadaki rolü tapılasıdır bu enstrümanın
sınıf öğretmenliği okuyan arkadaşların kimseye çaktırmadan derslerinde kullandığı ama vize ve final haftalarında kampüün her bir köşesinde delice çaldıkları yahut çalmaya çalıştıkları rengarenk sevimli müzik aleti.
temizliğinden tiksindiğim ve müzik dersini * ıslık çalarak geçmeme sebep olan nane.. her ne kadar bi daha çalmayacam ulan naraları attıysam da şuan blues harp öttürmem de tükürdüğümü yaladım anlamına geliyo sanırım..