bugün

bis kullanarak her ay 30 tl vermek istemeyen, facebook, twitter gibi siteleri ücretsiz kullanmak isteyenlerin programı. bütün blackberry serileri için kullanılabilen, içinde yüzlerce tema, oyun vb bulunan programdır. blackberry telefon tarayıcınızdan google'a girip ''blackberry app world'' yazarak indirebilirsiniz efendim.
http://appworld.blackberry.com/webstore/
en büyük rakibi apple app store un yanina yaklasmasi icin daha cok yol almasi gereken, blackberry kullanicilari icin hizmet veren dükkan.

agustos 2011 itibariyle icerisinde 42.105 uygulama bulunmakta ve bunlarin yüzde 75 i parali olarak hizmet vermektedir. 113 ülkede kullanicilarin hizmetine sunulan sistemi kullanmak icin bir blackberry kullanici hesabi sahibi olmaniz gerekmektedir.

apple ile aradaki farki su sekilde daha iyi anlatabilirim:

*apple app store dan 2011 yilinda 15 milyar uygulama indirilmis olmasina karsin, blackberry app world de bu rakam sadece 1 milyardir.

*ayrica apple app store da instagram ve türevleri 10 a yakin uygulama varken, blackberry app world icinde dün gece 1 saat boyunca aramama ragmen dogru düzgün bi uygulama bulamadigim yer.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.