bugün

ilkokulda bulduğumuz bir eğlencedir. bitmiş meyve suyu kutusu şişirilip kızların çok olduğu bir alana atılır, sonra onlar kendi aralarında konuşurken sinsice yaklaşılıp birden üstüne zıplayarak patlatılır. bunun bir de capri-sun'la yapılan versiyonu vardır.
(bkz: capri sun)
(bkz: önce hüplet sonra gümlet)
türk erkeğindeki dayanılmaz patlatma arzusundan kaynaklanır.
patlatmadan ziyade maç yapmak da eğlenceli olabiliyor.*
maç için daha ideal kutulardır tabii capri sun dışında.
Cogu zaman korkutmak amacıyla yapılan eylem.
basit şeylerle mutlu olabilen insanlar hala varsa demek ki.
ilkokul eğlencesidir özellikle kızların arkasından sinsice yaklaşıp patlatılması büyük zevk verir.
(bkz: capri sun).
çocukken okulun uçsuz bucaksız koridorunda kızların dikkatini çekmek için yapılan eylemdir.

(bkz: ne güzel günlerdi)
içindeki bir kaç damlayı arkadaşlarının üzerine sıçratmaktır.
bitmiş meyve suyu kutusunu şişirip patlatmamaktan iyidir.
Cocukluk doneminin olmazsa olmaz eglencesidir.
şişeyi patlatmak için meyvesuyu alıyorum ben..
(bkz: küçük şeylerden mutlu olmak)
içinde azcık meyve suyu kalmasıyla üstünüzün pislenmesine sebebiyet vermektir.
çok keyif vericidir.
ilkokulda güm diye patlatırdım ama işin kötü tarafı dibinde azcık kalan suyun üstüme sıçramasıydı.
lanet olsun anılarım depreşti.
patlamaktan ziyade patlayamayinca hemde ayagin acimasinin verdigi hincla gene sisenin ustune sap sap sap sert ayak darbeleriyle vurulup patlatmaya calisilir sonrada kavisli bir sut deneyimi ile en uzaga firlatilmaya calisilirdi.
ilkokuldan sonra ortaokul ve lisede devamını getirdiğim, üniversitede bile son bulmayan, büyük bir zevkle bundan sonraki hayatımda da devamını getireceğim eylem.
(bkz: unutulamayan ilkokul eylemleri)
ilkokulda gidip kızların önünde, yavşamak amaçlı yapılan eylem. Ben yaptım, çocuklarımız yapmasın.
Ilkokulda bahsedilen eylem yapıldıktan sonra taşlardan kale yapıp futbol oynamaktır.
ata sporumuzdur.