bugün

Yangın yerine dönmüştür. Muhtemelen 2 haftalık lockdown'ın haberi geldi bazı yerlere.
istanbul kerhanesi gene zcslarda.
bildiğin dip çalışması yapıyor.
yatırım tavsiyesi değildir.
çin'de üretim kapasitesi %50-60 arasına geriledi.

borsaların yükselişe geçmesi için çin'den gelecek olumlu veriler bekleniyor.

kişisel tahminim, haziran temmuz gibi düzelir.

ben buna göre yatırımı yaptım. bekleyeceğiz bakalım.
çökme falan hikaye teknik hareketini yapıyor.
ikili dip oluşursa uçar gider.

yatırım tavsiyesi degildir.
istanbul kerhanesi çökmüş.
bugün de fırlamıştır. damat çalışıyor *
benim gözümde değeri 55 bindir.
aylardır analiz yapıyorum. çok güzel şirketler var. şu an hisseleri çok ucuz. yarın 500k ile girip bir ay sonunda 600k yapmayı umuyorum. baya gerginim, bakalım ne kazanacağız yada ne kaybedeceğiz.
Günü yine kayıpla kapattı.
Jöleli işkembeden sallıyordu 400 bin olacak diye.yine ortalarda yok.
abd borsalarının coşmasıyla yarın yani sabah rekorlar kıracaktır.
Şu sıralar ecel terleri döken Türk borsası.
bu aralar yine nedensiz ve çılgınca artması ile şakşakçıları haydi gidiyor gürültüsüne kanmayıp, hisse senedi almak için iki kez düşünülmesi gereken borsadır.

unutulmamalıdır ki viop 30, bize borsa düşerken de para kazanma şansı vermektedir.
kaybeden yine yine ve yine halk oluyor ama haberleri yok.
gezi parkı olayları ile milyar dolarların eriyip kaybolduğu platformdur. kaybeden yine halk olmuştur.
faiz lobilerini tehdit edip sonra borsayı açmaktan korkmak. istanbul borsasıdır.
eski imkb,an itibarı ile açılışı ertelenmiştir. teknik bir sebepten ötürü deniyor..
borsa istanbul'un kısaltması. bugün imkb'nin ölüm bist 'in doğum günü. bol tavanlara gebe olasın inşallah.
almanca'da sein* eyleminin du* kişisine göre çekimlenmiş hali. türkçe'de tam karşılığı yoktur zira türkçe böyle bir kullanımı gerektirmemektedir.
almanca'da "are"

are dediğimiz ingilizce'deki yardımcı hede. yamulduysam düzeltin. yani şöyle,

you are ugly
du bist hässlich
farsçada yirmi (20).