bugün

bir avuç gerizekalının kurduğu facebook bisiklet grubu. yapmayayım, başlığını açmayayım dedim ama dayanamadım. bariz tepki toplamak için çektikleri video amacına ulaşıyor.

efendim hepimizin bildiği gibi sahillerimiz yeşil alan değerlendirilerek her ne kadar yasak olsa da piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Kartal sahile de bir ailemiz sermişler kilimlerini yakmışlar semaverlerini haftaiçinin stresini atıyorlar. bizim sözde duyarlı bisiklete binen vatandaşlarımız da gelip, ailemizi videoya çekerekten "burası bisiklet yolu, burada semaver yakmayın, bisikletliler size çarpar, polisi arıyoruz" diyerek uyarıda bulunuyorlar. aileyi rahatsız edip polisi aradıklarıyla kalıyorlar tabi.

sinirlendiğim nokta ise; öncelikle büyük balık küçük balığı yutar mantığı. orada semaver yakan 3-5 delikanlı olsaydı ne yapacaklardı merak ediyorum. belki de 100 metre ileride de bitirim abiler biralarını yudumluyorlar. gidip aileye ne diye huzursuzluk veriyorsunuz. bu bir.

ikincisi; herhangi bir şikayetin varsa belediyenin beyaz masası iş başında. madem bilinçlisin, madem bir şeyleri düzeltmek istiyorsun, demokratik hakkını kullanırsın. kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. bunu savunuyor ve uyarıda bulunuyorsan, savunduğu şeyi öncelikle sen yıkıyorsun. herkes kendi alanını bilecek.

ayrıca, insanların rızası olmadan onları videoya almak zaten suç. oradaki dayı senden şikayetçi olsa ne sikim yiyeceksin merak ediyorum.

mal mal işlere kalkışmayalım. herkesin hakkını savunacağı platformlar belli. gücü yeten yetene.
iki gündür konuşulan grup.

derdinizi sikeyim.

ya aileye ya gruba sövüyorlar.

ulan amk millet iki dakika oturacak yeşillik arıyor. kimse de demiyor ki bu ülkede niye oturacak yer yok niye her yer bina diye.

bir tane park yıkılmasın diye eylem yapanlara da sövüyorsunuz, oturacak yer bulamayıp rastgele bisiklet yoluna oturana da sövüyorsunuz, bunları uyarıp dikkat çekmeye çalışanlara da sövüyorsunuz. kimse sisteme sövmüyor.

insanlara yeşil alanlar yapın.

insanlar da avm değil yeşil alan istesin o zaman.

derdinizi sikeyim ya. iki gündür yazmıyorum diyorum. neyse.