1. 1.
  guzel site. gecen pdf ararken denk geldi kaydoldum. aralik ayindan itibaren her sabah e-postaniza kisa bir bir hikaye ya da roman pasaji gonderiyor. sevdim ben bunu. sabah bi uyandim ikircikli biricik diye bi kitaptan yazi yollamis. beles lan bide. basarili.
  6 ... fluctuantes
 2. 2.
  Biryudumkitap.com, her sabah e-posta kutunuza 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi hikaye ve roman mesajlarını ücretsiz gönderen bir servis. iyi insanlar hala var.
  iyi ki de varlar.
  1 ... rusenamca
 3. 3.
  Bunca yoğunluk arasında az da olsa okumaya zaman ayırmamı sağlamış müthiş bir servis.Satın alınacaklar listeme yeni kitaplar eklememe de ayrıca yardımcı oluyor.
  1 ... miladi
 4. 4.
  her sabah kitaplardan pasajlar gönderiyorlar. bir de pasajın üstüne sanki derdimi anlıyormuş, içimi okuyormuş gibi bir yazılar yazıyorlar. sonunda da, "sevgili okur, var olun." diyorlar. Seviyorum sözlük.
  2 -1 ... elmalisodaa
 5. 5.
  Çoğu zaman her sabah mail kutunuza minik bir pasaj bırakıyorlar,üstlerinde minik notlarla. Arada bir çok sevdiğim kitaplar denk geliyor hatta,tanıdık cümleler okumak keyif veriyor. Bugünün pasajı Ayten Işık-Kör Dövüşü'ne ait. Pasajdan ziyade notu bırakıyorum buraya,belki size de tanıdık gelir bu hisler.

  "Günaydın. Kelimeler bazen tükenir. Bazen de anlamını yitirir, bilirsiniz. Ayşen Işık aynı kitabında, "Konuşmak, sözcükleri bir araya getirmek gözüne öyle güç geldi ki çenesini avucuna dayadı, denize çevirdi bakışlarını." der. insan anlatmaktan yoruldu mu maviliklere dönmeli sevgili okur. Ama gökyüzüne ama denize... Var olun."
  4 ... 6yarimdan1tam
 6. 6.
  Günün pasajı, Engin Barış Kalkan - Anonslu Kaset Doldurulur'dan gelmiş.

  Yine pasaj yerine günaydın notunu bırakıyorum.

  "Günaydın. Ne fena şeydir şu noksanlık hissi. insan, her şeyin yolunda gittiğine inanamaz bir türlü. Sanki öyle unutttuğumuz, eksik bıraktığımız bir şeyler var bugün. Engin Barış Kalkan, "Her şey tamam gibi görünüyor ama yine de içimde bir eksiklik duygusu var." der. Dileriz ki bu sabah, bu duygu kaybolup gider sevgili okur. Var olun."
  5 ... 6yarimdan1tam
 7. 7.
  günün pasajı john verdon- aklından bir sayı tut'dan gelmiş.

  pek tabii pasaj yerine notunu bırakıyorum.

  "Günaydın. Ne çok çabalıyoruz. Çalışıyoruz, gece gündüz birbirine giriyor sonra, insanlar birbirine küsüyor, yeni insanlar geliyor peşi sıra, bitmek tükenmek bilmeyen bir hengâmenin içindeyiz. Yaşamak hariç her eylemi yapıyoruz. Ne tuhaf. John Verdon, "Mutluluğu yakalamak için, mutluluğu kaçıran tercihler yaparız." der. Zaman akıp gidiyor sevgili okur. Hayatı kaçırmayın. Var olun."
  6 ... 6yarimdan1tam
 8. 8.
  Günaydın notlarını çok seviyorum..

  Günaydın. Kalp kırmak ne fena şey. Nelere sebep olacağını kestiremiyor insan. Önce öfkelenecek, üzülecek birileri; sonra da -belki- sevmeyi unutacak. Sevgi Soysal bir başka kitabında, "insanları sevmemeye başladı mı insan, insan gibi yaşamayı da sevmemeye başlıyor." der. Sevmeye küsmeyin sevgili okur. Ne olursa olsun. Var olun.
  6 ... rana macrocnemiss
 9. 9.
  günün pasajı Joseph Campbell-Kahramanın Sonsuz Yolculuğu'ndan gelmiş.

  bugünün günaydın notu ise şöyle;

  "Günaydın. Bazı vakit insan, ne yapacağını şaşırır. Ne fena şeydir kararsızlık! Böyle zamanlarda Joseph Campbell'e kulak vermeli belki de: "Kalbinizin sesini dinlemekten korkmayın. Varlığını bile bilmediğiniz kapılar açılacaktır." O sesi takip edin sevgili okur. Güzel günlere açılsın kapılarınız. Var olun."
  3 ... 6yarimdan1tam
 10. 10.
  Bugünün günaydın notu;

  Günaydın. Ne desek ne yapsak kâr etmiyor gibi. Pek çoğumuz da böyle hissediyor olmalı ki bir sessizliktir gidiyor. Kemal Varol, "Delirmek istedim en çok. Delirip dünyayla tüm bağımı koparmak, örneğin bir ağacın eğri büğrü dalını, kaldırımda bir taşı veya yere dökülen suyun toprakta yavaş yavaş ilerleyişini dert edinmek istedim." diyor. Deliremedik sevgili okur. Var olun.
  10 ... rana macrocnemiss