bugün

(bkz: şehit birol elmas için moderasyon harekete geçsin)

bu başlığa bir entry girdikten sonra, gelişmeler sekmesinin renk değiştirmesini beklememeye karar verdim. bunu entry olarak da girebilirdim ama kaybolup gider diye korktum, başlık daha etkili olur dedim. sakarya kaymakamlığı sosyal yardımlaşma müdürü ayşegül köse ile görüştüm. bu aileye yardım etmek isteyen kişiler olduğunu ve neler yapabileceğimizi sordum. aşağıda ki bilgileri bana seve seve verebileceğini ve tüm uludağ sözlük yazarlarına teşekkür ettiğini söyledi. buyrun bakalım.

http://www.adapazari.gov....efault_B0.aspx?content=63

sosyal yardımlaşma ayşegül hanım tel: 0264 272 14 84

isim: Mübyen ELMAS

vakıfbank adapazarı yeni cami şubesi

00158007297233412

Şube Kodu: 0018(Adapazarı şube)

Başka bankalardan eft yapmak isteyenler için ilgili hesabın iban numarası:
TR16 0001 5001 5800 7297 2334 12

edit: muhtar adil kaplan;

0532 525 03 09

sosyal yardımlaşma onaylı bir hesap da onlar açmış tabi yine mübiyen elmas adına;

tr iban: 46000 62 000 333 0000 689 55 10 garanti bankası.

hesap numaraları teyit edilmiştir.

not: sikindirik bir zirvenin başlığını 5 gün boyunca sol frame'in tepesinde tutan modersyon, bu tarz bir başlığı görmezden gelmez umarım.

not: kampanyaya destek veren ve gerek başlığın sol framede kalmasına gerekse de başlıkta gerekli düzenlemelerin yapılmasına yardımcı olan yazarlara teşekkür ederim.
dostlarımla bugün ve haftasonu istişaresini müteakip p.tesi günü sorgusuz sualsiz asgari 1.500 tl göndereceğim şehit kardeşimizin ailesine yapılacak yardımdır.
tüm şehitlerimizin ve karamürsel'li şehidimiz piyade onbaşı hüseyin güldal'ın ruhu şad olsun.
bu başlığı da sol frame'in tepesinde tutmayanlar benim için ekranın ortasında ama insanlığın çok çok uzağındadırlar.
şehidimiz için ufak da olsa bişeyler yapma fırsatı sunan herkese teşekkürler. şimdi madem dik durma zamanı şehidimizin ailesinin biraz da olsun dik durabilmesi için üzerimize düşeni yapalım.
(#13456102 )
Gönüllülerin dikkatine
Para göndermeden evvel teyit alınmalı ve hesap numarası doğru olarak elde edilmelidir. Eft işmlemlerinde iban no zorunlu hale gelmiştir. Bilinmemesi durumunda yapılan yanlışlıkların geri dönüşü olmayabilir.
aydının nazilli ilçesinin beğerli köyünden piyade er mehmet çetinin ailesinin en küçük çocuguydu. ailesi çobanlık yaparak geçimini sürdüren barakada elektrik susuz yaşayan bir ailedir arkadaşlar. istersek tek bir kişi için değilde genel olarak bütün şehit yakınlarının adına yardım yapmamız gerektiğini dusunuyorum. şehit aileleri için illa ki bir yardım fonu vardır. bu dediklerimi az da olsa ciddiye alırsanız eger butun şehitlerimize ve aynı zamanda bütün o aileye yardımcı olmuş oluruz.
muhtar adil kaplan;

0532 525 03 09

sosyal yardımlaşma onaylı bir hesap da onlar açmış tabi yine mübiyen elmas adına;

tr iban: 46000 62 000 333 0000 689 55 10 garanti bankası.

bu hesap numaralarını lütfen teyit edin.
ŞiMDi EFT YAPIYORUM. iNŞALLAH DAHA ÇOK KATKI YAPACAKLAR ÇIKAR. AYRICA TEŞEKKÜRLER sessizdeydi duymamisim.
şehidimizin ailesi için yardım toplanan başlık. konunun gündemde kalması için en azından entry girelim.
(#13456379)
iban numarasının başına "tr" koymayı unutmayınız.
isim Mübyen Elmas. sorun olmayabilir ama, dikkat etmek de fayda var.
sözlükle gurur duymamı sağlayan eylemdir.bende bu durumdaki aileye yardım yapacağım.3 maymunu oynamayalım arkadaşlar bu zor zamanlarda ülkenin şehidine yardım yapalım.
hesabı teyit edip yardım yapmayı planladığım şehit ailemizin hesap numarası.
Az önce muhtar Adil beyle görüştüm - tr iban: 46000 62 000 333 0000 689 55 10 garanti bankası hesap numaraısını teyyit aldım.
site yöneticilerine inat en üstte tutacağımız başlık.
hesap numarası teyit edilmiştir.
TR46 0006 2000 3330 0006 8955 10
iban no tam olarak yukarıdaki gibi olmalıdır.
Allah yardım edenlerden razı olsun.
şehit birol elmas'ın amca oğlunun açmış olması muhtemel başlık.

devlet ölümüne seyirci kalsın, hatta devlet öldürsün, sonra vatanı sağ olsun yahu ! dedin, yardım etmesin, ben edeyim öyle mi ?

neden birol elmas ? neden binlerce şehit değil de birol elmas.

yürüyün gidin lan.
ikinci banka hesabı garanti bankasına aittir.
örnek bir kampanyadır imkanlar ölçüsünde destekler esirgenmemelidir.
DEVLETiN NE VRECEĞiNE YAHUT NE VERDiĞiNE BAKARAK EL UZATACAK DEĞiLiM ARKADAŞ. ben gönlümden koptu verdim, imkan olsa daha fazla veririm ancak toplu bir yardım kampanyası tabiki daha iyi olurdu. birileri bu yardım işini birol elmas için organize etmiş, iyi de etmiş. toplu yardım kampanyası ise çok daha grift bir konu. bu işi en azından sitenin sözümona yöneticileri organize edebilir, yahut sivil toplum kuruluşları. yapsınlar biz de destek olalım arkadaş.
Haberlerde durumunu izledim gönlümden koptu yardım ettim sana ne adam. Tüm şehitleri çin kampanya yapsınlar onada uardım ederim. Ama kalkıpta " yok onun amcası açmış yok bunun halası açmış" diye ileri geri konuşmak ayıptır.

Bir kerede bir şeye bok atmayın lan.
site yöneticilerine inat en üstte tutacağımız başlık.
özen gösterilmeyen başlık. 50 den fazla şehit olursa hükümet düşer geyiği daha fazla tuttu.
Ünlü bir yazar okyanus kıyısındaki evinde sıkılarak sahile çıkmış. Sahilde koşanlar yürüyenler arasında ileride garip hareketler yapan biri dikkatini çekmiş. Ona doğru yaklaşmış yakınlaştıkça adamın garip hareketler yapmadığını sahildeki deniz yıldızlarını okyanusa attığını farketmiş.

Yanına yaklaşıp kendini tanıttıktan sonra ne yaptığını sormuş. beriki kıyıya vurmuş deniz yıldızlarını tekrar okyanusa attığını böylece hayatlarını kurtadığından bahsetmiş. Ünlü yazar kumsala bakmış ve milyonlarca deniz yıldızı olduğundan bahsetmiş. "Ne farkeder ki" diye sormuş.

diğer adam yerden bir tane deniz yıldızını alıp, tüm gücüyle okyanusa fırlattıktan sonra "bunun için farketti" demiş.
Kral Nemrud ibrahim peygamber'in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar.

ibrahim peygamber'i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud'un ne güçlü bir kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin ibrahim peygamber. Bu sırada bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş.

Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Gökte uçan ve gagasında ateşe atmak üzere bir dal parçası taşıyan bir karga onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: "Bu acelen niye? Nereye böyle?" Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, "Duymadın mı" demiş. "Nemrud, ibrahim peygamber'i ateşte yakacakmış. işte ateşin olduğu yere su götürüyorum" Bu sözleri duyan karga kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış.

"Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?" diye sormuş. "Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?"

Su taşıyan karınca, "olsun" demiş. "Hiç olmazsa safımız belli olur."