bugün

rahmetli müslüm gürse ile oturmak isterdim. 1 duble rakı biraz da isyankarca şarkılarını dinlemek.
ilber ortaylı diyen çok olmuş. Kendisiyle oturup ondan tarih dinlemek ve yeri gelince cahil diye azarlanmak iyi olabilirdi ama 1 saat tarih dinlemek için çok az. 1 saatte ancak merveyle oturmak isterim.
Onunla oturmak isterdim. Şöyle 8 senenin acısını çıkarıp son günümüzmüş gibi sarılmak isterdim. işte herkes isterdi ama herkes istemekle kaldı.
(bkz: sıla Gençoğlu) olurdu muhabbet ederdik.

yada k.vadisindeki (bkz: ömer baba) .
Virginia woolf...
yastığım. bizde oturmak gibi bir eylem yok, ailecek uzanmaya bayılırız.
büyük ihtimal babam olurdu.
(bkz: Forrest gump)
Cemal Süreya.
beni anlayan vardı ya hani. o.
dedem olurdu.
Muhabbeti hiç sarmayan yada hiçbir şeyden anlamayan her haliyle sıkıcı birisi olmamasını istediğim kişidir. Bu özellikleri taşımayan her kişi olabilir.
(bkz: themis portia) olurdu sanirim.
platon. eflatun bilinen diğer adıyla.
Hiç göremediğim anneannemle oturmak isterdim. Annem anlatır hep sohbetine doyum olunmazmış.
Paralel evrendeki kendimle.
Bana aşkı yaşatacak kişi.
bir zamanlar ömrümü geçirmeyi hayal ettiğim şimdi ise bankta bir saat otursam yeter dediğim o insan olurdu.
zeki demirkubuz.
(bkz: oracle)
(bkz: kahin)
(bkz: the matrix)
Ölmeden 1 saat önceki ben.
yayılır uzanır yatar gökyüzüne bakardım, yalnızım bencil değilim ama tavsiyeden çok yalnız düşünmeye ihtiyacım oluyor, insanlar inandıkları emin oldukları konuda tavsiye verirler bu çok cömertçe bir davranış ama ben düşe kalka yürümeyi öğrenmek istiyorum, aşık olma kötü biter dersin, yaşamazsam hep ya? sorusunu soracağım, yaşayım yara alıyım, sonra etrafıma bakıyım ben sana düşersin, canın yanar demiştim diyen insanlar mı var yoksa düştün ama yardım ediyim, yaraları beraber saralım diyen insan mı var?

genelde kimse olmuyor etrafımda ben yalnızım demiştim ama diyorum iyi oldu kimseye rezil olmadım, kendim tozumu çırparım, ayağa kalkarım demek ki burada taş varmış, ayağımızı daha yüksek kaldıracakmışız(yazar burada ayağını havalandır ki alçak insanlar sana zarar vermesin, yoluna engel olmasın demek istiyor)

meselenin öz güvenle alakası yok, yakışıklılıkla da doğrudan alakalı değil, sıradan biriyken okulun zekisi olduğum için çevrem 3 5 kat genişti. sonra yok maddiyatın artmasına rağmen yok, doğrusunu söylemek gerekirse, bu noktada ben ne kadar sosyalim 0.
Tıpkım ben olan benle.
Ahmet haşim olurdu.
mete atatüre.