bugün

cuma günleri uğur kutay ve cüneyt cebenoyan'ın sinema yazıları kaleme aldığı gazete. film seçerken şöyle bir bakmakta fayda var.
bugünkü sayısını* mor bir şeritle taçlandırarak, farklılığını tasarım olarak da ortaya koymuş olan resmi olarak ulusal fiilen evrensel gazete.
bugün itibariyle 5 yaşını doldurmuş olan sosyalist gazete. çok da güzel, özel ve tam da arşivlik bir sayı yayınlamışlardır.
gelgit albümünde yer alan, sözleriyle dinleyeni dümdüz eden aylin aslım şarkısıdır. yalnızlığı - her anlamda - kabullenmiş kişinin ortadan kaybolacağı zaman bunu sessizce yapması gerektiğini, bunu yaparken de mümkünse kendisini kimsenin bulmamasını istediğini belirtmektedir. "benim derdim bana yeter, yalnız gelen yalnız gider" şeklindeki nakaratıyla yalnızlık paylaşılmaz felsefesiyle aynı doğrultudadır. bu yüzden abartarak hayat felsefesi olarak kabul edilmesi de mümkündür.

bir gün buradan gidersem
hiç kimse bilsin istemem
kalbim kaybolmuş bir gemi
hiç kimse bulsun istemem
benim derdim bana yeter
yalnız gelen yalnız gider

bir gün seni affedersem
hiç kimse duysun istemem
sevgilim nerede büyük aşkın?
çoktan vazgeçtim istemem
benim derdim bana yeter
yalnız gelen yalnız gider
gerçekleşemiceğini bildiğimiz hayallere dalarken, cesaret veren kelimedir (birgün bütün dünya benim olacak).
bugün garip bir manşetle çıkmış gazetedir. manşet "ne olurdu içeri kaçsalardı". acaba içeri kaçması dilenenler polisler mi yoksa eylemci diye nitelendirdikleri teröristler mi?

http://www.haber7.com/fot...ri.php?pID=331162&s=1
27 temmuz 2008 gungoren patlamasina yer vermeyen gazetedir.
baskısı saat 9'da gerçekleşen gazete.
birgün gazetesini savunacağım aklıma gelmezdi fakat açıkçası boşu boşuna bir karşı çıkışa maruz kalan gazete. hayır ideolojik bir gazeteyi madem kötü olarak görüyorsanız gidin posta okuyun. tabi okuyacak bir şey bulabilirseniz. ama yok sanıyorsanız o gazetenin de bir ideolojisi yok yanılıyorsunuz derim. eleştirmeden önce olaylara bütünlüklü bir bakış açısına sahip olmakta fayda var.
(bkz: yiyin birbirinizi)
sanılanın aksine 27 temmuz güngören patlamasına geniş yer veren gazetedir. tabi koyun gibi şu yaptı bu yapmıştır tarzı başlıklara yer vermedi. olasılıkları da göz önünde bulundurdu.

http://www.birgun.net/act...8&month=07&day=29
taraf gazetesi yazarı etyen mahçupyan'ın bir yazısında kendilerine karşı söylediği "hrant'ı dışladılar" sözüne bugün zehir zemberek bir açıklamayla karşılık veren sosyalist eğilimli gazete.
başka bir gezegenden yayın yapan gazete. haliyle türkiye gündemiyle alakasız haberlerle ortaya çıkabiliyor.
bugun ilk defa satın aldıgım gazete. daha once soyle bir goz gezdirmistim. fikri saglar icin bir satın alıp bakayım dedim. kesinlikle cok guzel bir gazete. icinde sacmasapan haberlerden cok yorumlar, tarihle ilgili bilgiler var. kitap gibi okunabilinen ve surekli birseyler ogreten gazete. hergun okunmalı.
Yayın hayatına 14 Nisan 2004'te başlamıştır. Yayımlayan BirGün Yayıncılık A.Ş.'dir. *
''Çok durgun gördüm seni'' adlı yaratıcı bir ekonomi başlığı atan, halkın okunan sosyalist gazetesi...
7 aralık 2008 yunanistan olayları'nın ardından olanlara dair bugünkü manşeti kayda değer olan nadide gazete. manşet ve kısa açıklama yazısı şöyle;
''Kalbimiz Ege'nin öteki yakasında''
'Polis kurşununa karşı sokağa dökülen Yunan halkının öfkesi dinmiyor. Yununlılar sadece Polis terörüne karşı değil, neoliberal yoksulluk ve kriz politikalarına karşı da ayakta.'
ortalama bir öğrencinin her gün takip etmesi için 50 kuruş ve altı fiyata inmesi gereken gazetedir. *
normal fiyatı 750 olan ancak üniversite öğrencilerine 250 binden satılan gazete *..
http://www.birgun.net adresli internet sitesine sahip gazete. yani http://www.birgun.com.tr adresini google a yazıp ararsanız birgun gazetesinden alakasız sonuclara ulasırsınız. son derece guzel olmasının yanında yaptıgı haber sayısının sınırlı olması ikinci bir gazete okumayı gerektirebilir.
günlük 7000 tirajı olan, baskıya hergün 16'da giren, müzik köşesini hazırladığım gazetedir. *
severek okuduğumuz öğrenci dostu gazete efendim. ''birgün'' gazetesi. halkın gazetesi..
bugün 6. yılını kutlayan gazete. ilk sayfası çok güzel olmuş gazete;
--spoiler--
görsel
--spoiler--
ÖDP'nin gazetesidir diyebiliriz.Liberal sol içerikli ve ekonomist tabanlı işçi hareketlerinden başka fazlada haber verme becerisi olmayan;işçi sınıfı için haber yapmaktan hala uzak olan yayın.
her gün takip ettiğim tek gazete.