bugün

Yer yer bira göbeği dediğimiz göbekten yapabilen alkollü içecektir.
Üstteki arkadasa katılıyorum.
Gereğinden fazla abartılan içecek. Ovulecek kadar bir tadı yok.
Fakir içkisi.
Meksika biraları mis gibi.
Edit; Meksika biraları mis gibi.
Sıcakta güzel gider, tabiii bir dikişte bitiriyorsanız.. o güneşin altında, o sıcak kumsalda ikinci bilemediniz üçüncü yudumda kan gibi oluyor ve keyif vermez oluyor..
Pilsner, ale, ipa, bock gibi çeşitleri olsa da maalesef güzel ülkemizde yüksek alkollü içim lezzeti olmayan pilsnerlerden başka çeşidi olmayan içecek türü.

Bunun da en büyük nedeni alım gücümüzün düşük olması ve biranın alt kültür kesimlerince sarhoş olmak için yüksek alkollü olanının makbulmüş gibi algılanması.

Keşke her birasever Şöyle karamelize is tadı olan bir bock veya turunç aromalı bir ale içebilse. Bira varoş içkisi olarak algılanmasa, herkes ağzıyla içebilse ve gazeteye sarılıp siyah poşetlere konulmadan toplum yargısından endişe etmeden elde taşınabilse. Keşke!
görsel
Rakının üstüne cila yapıldığında yağ gibi giden ama ertesi gün baş ağrısı yapan düşük alkollü içecek.
maksimum 2-3, taş çatlasın 3-4 lira olması gereken içki.

amk tanesi 10 lira nedir lan?
her olay gibi seveni ve sevmeyeni olan; ama bir konuda herkesin hemfikir olduğu içecek: gereksiz pahalı!
Bahar ve yaz mevsimleri için 1-2 adet bira kararında bir alkollü içecek tercihi.

Fakat iki veya daha yukarıdaki rakamlar için bünyeye eziyetten başka bir halta yaramıyor. Hem sarhoşluğu daha zor oluyor hem de o esnada tuvalet ile kurduğunuz bağlantı sizi canınızdan bezdiriyor. Onun yerine önden bir bira sonrası rakı, viski, votka vb biraz daha yüksek alkollü içecekleri tercih etmek sağlıklı olacaktır.

Ayrıca herkes cila niyetine sulandırılmış birayı içer fakat aslolan ; düşük alkolden yüksek alkole geçmektir. Yüksek alkolden düşük alkole geçiş başağrısının başlıca sebeplerinden biridir alkollü gecelerin sabahında. Bir nevi her gecenin sabahında.
soguk olarak yazin ve kisin rahatlikla tüketilmesi harika olan alkollü icecek. bira bir kültürdür. bu kültürü bilmeyenler varos olarak yaftalayabilir.

yaz geldi affi yok günde 6-10 sise cukka.

sihhatinize gencler.
en iyi hararet alıcı.

yanına da kuru et, offfffffff.
Param varsa alırım 10 tane Corona su gibi içerim. Param az ise alkolü yüksek ama su gibi kayan Tuborg amber alırım 3-5 tane. Eğer bu ikisi dışında bir bira içeceksem Efes şah malt alırım o da çok iyi benim zevkime göre...
buranın alayı alkoliktir.
Arada iyi gelir.
carlsberg, grolsch, amstel, bud ve weihenstephaner.
ülkeyi hiç bir seçim kurtarmayacak. Boşuna sevinmeyin. Ülkeyi kurtaracak şey biradır. Bira fiyatları düştüğü gün ülkem geleceği için büyük bir adımın atılacağı gün olacaktır. Bakın arkadaşlar insanlar sinir stres gerginlik içerisinde yaşıyorlar. Kafa dağıtacak ortam o kadar azki millet her bulduğu fırsatı b.kunu çıkarırcasına değerlendiriyor. Saçma sapan mitinglerde veya partilerin seçim bürolarında arabalarında çalan ucuz poh poh şarkılarla kafa dağıtmaya çalışıyor. Hadi ama dostum hadi ama.
Acilen bira ucuzlamalı ve hatta alkollu içki kategorisinden kaldırılmalı. Daha fazla konser festival yapılmalı. Ulan seçime yatırcağınız paraya rammsteini çağırıp milletin üstüne o koca şeyleriyle köpük sıktırırdınız.
E abi bira fiyatları düşecek ama millet g.tüyle içiyor ne yapacaz ? Arkadaşım çıkar televizyonlara bu diyetisyeni felan anlatsınlar biranın faydasını,çıkar tarihçileri anlatsınlar biranın tarihini millet bilgilensin. Adam vizyonsuz olduğu için bira içince ulan ben ne adamım bak ben ne kötü bişey yaptım tribine giriyor. Senin yaptığın sıradan birşey diyeceksin bu adama ki otursun yerinde. Sosyo kültürel kalkınmaya ihtiyacımız var. Bir şekilde fakir kesimi de tatile felan göndermeli en azından vizyonlarını genişletmeliyiz. Küçük şehirlere bar kültürünü getirmeli tanıtmalıyız. Adam pavyona arsayı evi basacağına barı öğrensin. Orada oturup ucuza bira içip kafa dağıtabilsin.
Hatırlayın olum rock'n coke festivali zamanlarını çok uzak günler değil onlar. Umarım bu yazımı biri görüp dikkate alır da birgün ağlayarak ucuz bira içebilirim allahım nasip et.
sarhoş etmeyen içecek 5 bira diyorlar içene kadar patlarsin.
insanlik tarihinin en güzel buluslarindan biri.

türkiye de yavas yavas isler düzelmeye baslamisti ama vergiler bu isi baltaladi. litresi 20 liraya bira mi olur amk!
Su an dunyadan tamamen yok olsa net intihar ederim. Orada Bir yerlerde oldugunu bilmem yasamam icin yeterli.
Midye dolma ile şahlanan köpüklü içecek.
Evet alkollü içecek!
Evet seviyoruz!
Kızgın kumlardan serin sulara atma yeteneği olduğu için!
Yaz aylarında şahane giden pahalı meşrubat.
balat' da salaş bir meyhane vardı, hala duruyormu bilmiyorum. biranın yanında haşlanmış yumurta getirmişti. ilk önce olur mu diye düşünmüştüm. ama gayet iyi oluyor.
sıcak yaz gecelerinin vageçilmezi olan birayı bir de kaynamış yumurta ile deneyin.
cumartesi akşamları iyi gidendir, bir de terasınız varsa