bugün

Kız ögrenci evinde sabaha kadar muhabbet etmek ve tüm gün hiçbir derse gitmeden uyumak.
internet başında vakit geçirip hiç acıkmamak.
sürekli açık olan bilgisayar ve sürekli kapalı olan ders kitapları.
olay nedeni:balkonda biriktirilmiş bilimum bira şişesi.içi küflenmiş tencere,tava,kafve kupaları,tabaklar.

çıkan olayda iki üniversite öğrencisi birbirine girdi.kavga nedeni bulaşık ve çöp atma sırasının karışması olarak ifade edildi.çıkan arbedede ölen veya yaralanan olmazken iki ev arkadaşı birbirlerinin yüzüne bakmaz oldular.araya giren aracı arkadaşlarına da birbirleri hakkında atıp tuttular.ben uha *muhabiri isibilenisegitmeyen.sözlükten bildirdim.
ortalığı bok götürmesi.
birden fazla öğrenci.
eve getirilen kız(lar).
bulaşık.
- elinde laptopla cama yapışmış vaziyette yakaladığı şifresiz wireless bağlantısı ile msn de muhabbet etmeye çalışan bir şahıs.

- tüp bittiği için elektrikli ısıtıcıyı sırt üstü yere yatırmış, üzerinde yumurta pişirmeye çalışan bir şahıs.

- bunların fotoğrafını çeken ve müsait bir zamanda internette paylaşacak olan bir şahıs.
Sürekli komşuların şikayet için kapıya gelmesi.
yan odada müslüm gürses dinleyen arkadaşa kafa göz dalma isteği.
çürümeye yüz tutmuş çöpler, içine fare düşse kafası yarılır cinsinden bomboş bir buzdolabı, yığınla çamaşır, dibine tutmuş makarna tenceresi, bütün bunların üstüne cirit atan farelerin görülmesi hiiiç yadırganmamalıdır.
perde yerine battaniye takılması. gerçekten en normali budur.
televizyonun açık olması ama kimsenin izlememesi.
çaydanliğin ve ocağin sürekli kirli olması.
bulaşık yıkama sırası kavgası.
arkadaşın soğuktan mideyi bozarak zaten sınırlı sayıda olan çarşaflara sıçması. ayrıca edepsiz bakınız, manalı bakınız, bildiğiniz bakınız :
(bkz: çek git bebeğim çek git)
24 saat download.
evden olmayan birisinin evde olması.
yemekte makarna olması.
Ev ahalisi tarafından hiçkimsenin tanımadığı insanın her ayrı birey tarafından 'nede olsa Mahmutun arkadaşıdır' diyerek ortada gezmesine izin verebileceği ortam buradan başka yer değildir.Normaldir.Yadırganmazdır.
bir artı bir olması,evin dağınık olması.
yarın temizliğe başlıyoruz aga (bkz: üşeniyorum öyleyse yarın)
küflenmiş yemek artıkları. tencerenin içinde durur günlerce.
bir yatakta 5 kişinin uyuması tekli koltukta bir kişinin uyuması.