bugün

kıvırarak cevap verilmesi gereken sorudur. hatta şişman olduğunu sonuna kadar reddedin.
-aşkım sence ben şişman mıyım ?
+şimdi hayatım "moda" dediğimiz şey insanoğlu var olduğundan beri değişmiştir. mesela 80-90'larda ispanyol paça ve bol kıyafetler modayken, bugün dar paça ve dar kıyafetler moda. aynı şekilde orta çağ'da da balık etli kadınlar günümüz "0" beden mankenlerine tercih edilirdi. çünkü balık etli kadınlar hem güçlü hem de dayanıklılardı. dolayısıyla ev ve bahçe işlerinde oldukça iyilerdi.
-yani ben şişman mıyım ?
+hayır hayatım ben ortaçağ erkeğiyim.
-o zaman ev işlerini benim yapmam gerektiğini mi düşünüyorsun ?
+hayır hayatım hangi çağda yaşıyoruz, hayat müşterek.
-o zaman ben şişman mıyım ?
+ (bkz: mavi ekran)
muhtemelen biraz şişmanladığını düşünüyor ve canı sıkılıyordur ve bu sıkıntıyı dağıtmak için karşısındaki er kişiden az biraz şefkat görüp "yoo, seni her halinle severim hem" minvalinde birşeyler duymak istemektedir... aman ha, hayal kırıklığına uğratmayın hanım ablayı...sonunuz kötüye varır, benden söylemesi!
şişman olduğunu bildiği halde bu soruyu sorup, 'hayır tabiikide zayıfzın taş gibisin.' cevabını bekleyen ama hayatı boyunca hiç böyle bir cevap almayacak olan kzıdır.
en sinir bozucu sorudur.
not:evet desen ağlar, hayır desen olmaz. kızlar bu soruyu hayatınızdan çıkarın. Ayna denen birşey var. bak anla..
şişman olduğunu bile bile sorar. -evet. cevabını alınca canı sıkılır hırslanır ve dün hiçe saydığı diyete yarın tekrar başlaması için motivasyon olur.
soru bir şakirde yöneltiliyorsa, şu günlerde, "hayır, şişkosun" yanıtının alınması muhtemel durum.
kız arkadaşa sorduysa şişmanladığını düşünüyordur, erkek arkadaşa sorduysa iltifat duymak istiyordur.
ikilemde kalınan durumdur şişmansın desen tripden tribe girecek değilsin desen yemeye devam edip duba gibi olucak.
cvp: hayır canım balık etlisin ama dikkat et.
duba gibi olmuşsun diye cevaplanası olaydır.
kesinlikle yalan söylenmesi gereken sorudur.
teselliye muhtaç bir yavrumuzun ibretlik sorusu. "yok canım şişman değilsin çok güzelsin" diyerek kendisini teselli etmek lazım.
soruyorsa kesin şişmandır,ağlatana kadar kelimelerle dövün belki zayıflar.
bir kız bir erkeğe bu soruyu sorduysa erkek yandı demektir."yoo, seni her halinle severim." cevabını verirse kız ''yoo'' kelimesini duymazlıktan gelir ve ''yani ben şişmanım öyle mi?'' diye cevap verebilir.o yüzden en mantıklısın konuyu değiştirmektir.
muhtemelen cevabı soru sırasında kızın yüz ifadesinden çıkartılacaktır.
- ya sence ben şişman mıyım?
+ öküz gibisin maşşallah..
zayıf kızların egolarını tatmin etmek amacıyla, şişmanların ise hayır cevabını duyacaklarından emin oldukları kişilere sordukları sorudur.
"saçmalama Seda, inceciksin" yorumunu duyabilmek için sorulan ters-manipulasyon sorusudur
yok canıııım kemiklerin iri senin diye cevap verilmelidir.
verilmesi gereken cevap kesinlikle onaylar nitelikte olmamalıdır.
"değilsin" denildiğinde "yalancı" cevabını,
"sadece biraz" denildiğinde "ne demeye çalışıyorsun?" cevabını,
"evet" denildiğinde ise "hayvan" cevabını alacağınız kaçışsız, sığınaksız, ölümcül sorudur kendileri.
(bkz: ölü taklidi yap)
Her ne kadar gereksiz bir soru olsa da cevabı cok nettir.
- sence ben şişman mıyım ?
+ utanmadan bi de soruyo dombili.
+ ben şişman mıyım?
- eh işte.
+ hakikaten mii?
- yok ya balık etlisin biraz.
+ neeey!
- etine dolgun demek istedim.
+ sen kendine bak önce ayı!
- asıl sensin ayı.
"hayır canım, iyisin, süpersin" diyerek başından savuşturularak çözülebilecek hadise.