bugün

Fal baktırmaya 20 lira verenlerin eleştirmeye hakkı olmayan insandır.
Hadi çok iyi bir kitaba verilir de bir insan yılmaz özdil kitabından ne öğreneceğini umar da bu kadar para verir anlamak mümkün değil.

Sanki atatürk hakkında sadece kendisinin bildiği bilgiler varmış gibi habire atatürk kitabı çıkarıyor.

Neyse, ben telifsiz ebook bulup, indirip okuyorum. Zaten Türk yazar da pek okumam.
Evrensel bir zekaya sahip insadır.ayrıca haala 15 tl'nin altıda olan kitaplarda var yeter ki "OKU".
her şeyin pdfsinin nette bulunduğu çağımızda ne yapmak nere varmaknistediği anlaşılmayan insandır.
görsel

Uygun fiyata almak varken okumanın heyecanı ile 45 Lira verilen kitaptır.
Günlük sigara masrafımın on lira olduğu aklıma gelince ulan şu zıkkıma veriyorsun da kitaba mı vermiyorsun diye gaza gelip 60 tl bile vermişliğim var.
iki kitaba elli tl verebilir. zira cebri ihsan muhteviyata öyle ihsan eder.
Bu serzeniş daha çok okumaya yeni başlayan ya da birine hediye olarak kitap alan insanların serzenişidir.

Sürekli kitap okuyan insan için normal bir olaydır. 5 tl vermişliğide vardır, 57 tl vermişliğide.
Kitap okuyan insanlar fiyattan pek yakınmazlar.
ucuzluk yakalamıştır. 25 liraya kitap mı kaldı.
(bkz: d&r)
Bir şeyin fiyatından bahsetmeyi hiç hoş bulmasam da gerekirse 250 lira da verebilirim. Gerekirse diyorum çünkü çok sık kitap okuyan biri olarak kitap fiyatları ne yazık ki " aldı başını gitti " hal böyle olunca son zamanlarda halk kütüphanelerini daha sık ziyaret eder oldum. Ancak kitaba verilen paraya acımıyorum arkadaş.
bugün 33 tl verdim mutluyum.
Daha dün verdim, çok rahatladım.
az önce verdim, pişman mıyım değilim çünkü çok aradığım bir kitaptı, bu yazıyı okuyacak azınlık eğer bu kitabı merak ediyorsa söyleyeyim (alan watts - the book) alın, bulun, okuyun.
Nelere para vermiyoruz kitaba mi aciyacagiz.
Eğer malın fiyatını size getirisine göre ölçüyorsanız az bile vermiştir.

görsel

190$ gitti ama ev araba ve yüksek hayat standardı geldi. Okuyun sürekli.
33 tle verdim daha gecen antalya agora da ama değermiydi değerdi...
Alacağım kitabın normalde fiyatı 15-18tl lakin baskısı olmadığı için ve hiçbir yerde Yok diye,bir kitapçıda o kitap 125tl.karaborsaya düşmüş YAni.
birazdan 58 teelle vereceğim acımıyorum. tall vayt çaklık mokka cukka okka mukka ya bilmem kaç tele verenleri ve o kadar para verdiğinden dolayı sokaklarda yarım saat kahvesi bitti diye hala boş bardakla dolaşanları bence bi sorugulayın.
benimdir. daha önceleri de 3 4 kitaba 80 lira vermişliğim vardır. bir de kitap çok pahalı ya diyip saçma sapan şeylere yüzlerce lira veren insanlar var. ayrıca uydurma yazı diye başlık açan arkadaş hangi kitaplardan bahsetmiş ya da hayatında kaç kitap okumuş merak ediyorum doğrusu.
kesin kadındır.

aksesuar olarak veriliyor türkiye'de. dolayısı ile uygun bir ücrettir. kitap okumaktan ziyade, okuyormuş gibi yapmak daha moda. giydiği kıyafete uyumlu kapağı olan kitaplar bakanlar var. bakın, bu bir dramdır.
bir kafede ya da restorantta bir oturuşta 200 tl hesap ödeniyorsa, bir ömür saklanabilecek ve tekrar tekrar faydalanılabilecek bir şeye 25 tl veren insandır.
kerizdir, sahaf kovalanarak daha makul fiyatlara elde edilebilir.
parasını çöpe atmaktan farksız olan durumdur. git bir yetim doyur desen burun kıvırır ama kitap gibi boş bir uğraşa 25 lira vermekten çekinmez.
Eğer d&r gibi yerlerde 35 liraya satılan kitaba, internette 25 lira veren insansa akıllı ve mantıklı insandır.
Hayat kaygısı bulunmayan okuduklarını gerçek sanan tiptir. Evet.