kendini ezdirmemesi.
Nerde ne şekilde giyineceğini, nasıl konuşacağını bilmesi.

Kısaca (bkz: hanımefendi olması)
patlak olmaması.
Edep'li olması.

Zira, Hiç bir süs edep kadar güzel degildir.
kadıköye giden minibüste lisesi bir kız okuyordu bu başlığı, buradan kalite öğrenme, yanlış yerdesin.
kırmızı yakışmış ama.
güzel konuşması ve mütevazi olması.
Feminist olması. Kendi gücünün farkına varan, erkek egemenliğine boyun eğmeyen, kendi ayakları üzerinde durabilen, hırslı kadınlar akıllı olduğu kadar kalitelidir de.
Tüm yoldaş bacılarımın gönlünden öpüyorum.
görsel
Arkamızda (kibar tabir ile malum kaliteli kadın olmam gerek) bununla dolaşıyoruz (!)
beni açık oylamasıdır..
- iyi bir eğitim: bu 4 yıl öğretmenlik mezun ol kpss değil. eğitimi içselleştirebilmek. öğrenilenleri ve eğitimde gerçekleşen sosyalizasyonu hayata güzel bir şekilde yansıtabilmek.

- stil sahibi olmak: bu illaki pahalı şeyler giyinmek değil. bir giyim zevkinin ve uyumunun olması. bir şeyleri kombine etme yeteneği. sadelik ve kendine en uygun olanları seçebilmek.

- güzel konuşma ve dinleme yeteneği: sağlıklı cümleler kurabilme ve karşısındakileri verimli, doğru yerlerde doğru tespitler yaparak dinleme.

- en az 1 yabancı dil bilmek: bu sayede tekdüzelikten az da olsa kurtulunmuş olunur. başka bir dil bilmek aynı zamanda az çok başka bir kültürü de az da olsa tanımaktır. hayat vizyonunun ister istemez gelişmesidir.

- temellendirilmiş müzik zevki: ona verilen-ona pompalananları ve ilkelliği değil de, müzikte bile kaliteyi araması. kendi müzik zevkini temellendirebilmesi.

- orta düzeyde film kültürü: behlül şunu bunu öptü mü değil, en azından birkaç yönetmeni takip etmesi ve onların filmlerinden sonra iki kelime edebilmesi.

- gidilen yerlerin ve çevrenin kalitesi: bu önemli çünkü nerdeyseniz ve kimlerleyseniz onlarla konumlanırsınız. bir fotoğraf çekilirken arka plana da dikkat ederiz. sizin görünümünüz kadar fon da önemlidir.

- yalnızken geçirilen zamanın kalitesi: bu esasında önemli bir detay. ne bileyim 7/24 facebook oyunu oynayan bir kadın, sıkıldığında hemen eline cep telefonunu alıp ilgi arayan kadın bence eksiktir. tabiki oyun oynanır, telefonda konuşulur v.s ama bu hayat tarzı haline gelmişse çok sakil bir durum.

- insanlarla mesafeyi iyi ayarlama: bu da güzel bir yetenektir. bu konuyu oturtmuş kadınlar her daim kaliteli görünür. ne yapay-hızlı bir samimiyet ne de soğuk durmak. tam ortası. karşı tarafın yaklaşım şeklini iyi kavrayabilme ve ona göre davranma meziyeti.

- zeka parıltısı: bu çoğu kadının ''zeki olduğum için yalnızım'' klişesi değil. zeka parıltısı bir sohbette hemen kendini belli eder. ince espri anlayışı, etkileşimli iletişim- kişileri rahatlıkla süzme yeteneği. bunlar kolaylıkla gözlemlenebilir.
ilk satırdan sonrasını okumadım.
Çok az erkek bu vasıfları taşıdığı için büyük ihtimalle yalnız kalacak kadındır.
fingirdek olmayıp namuslu olması.
Üniversitenin eğitim değil öğretim olduğunu bilebilmesi.

inanamazsınız ama insan 20 yaşında eğitilmiyor.
lal (dilsiz) olması.
etiketine bakın. satın alınamayacak kadar pahalıysa kalitelidir.
aile, arkadaş, sevgili denen kavramlar bütününde mesafe denilen şeyi, müthiş bir zarifliği ve asilliği ile boy göstermesi. herkesle laubali olmaması, aslında sevmeyip de sever gibi yapıp umut vermiş gibi olmak istememesi. severse de dozunda bir kıskançlıkla size değer vermesi. aile değerlerine önem vermesi. kültürlü ve gezmeyi seven birisi olması. tartışırken bile hanımefendi üslubunu bozmaması. gibi gibi.
Ben kalitesizim, önerim yok.
fiyatının yüksek olup olmaması, malzemenin sağlam olup olmaması, değiştirme fişinin verilip verilmiyor olması eh bir de kalite kontrol yapan yerlere göstermek gerek bunlardan sonra.

çünkü karşımızdakini bir kadın bir insan değil bir ' mal ' olarak değerlendiriyoruz ki kaliteli yada kalitesiz diye değerlendiriyoruz. böyle görüyorsanız yukarıdaki dediklerimi yapın eee sonrs iadesi filan da yoktur kazıklanırsınız filan. sonuçta mal beğeniyorsunuz ya hani.
kalbi, dili, kültürü ve güleryüzlülüğü.
iyi kadınlar kocalarına kral gibi davranır, kraliçe olurlar. diğerleri kocalarını kendilerine köle yapıp, bir kölenin eşi olurlar.
Kadin mal degildir kalitelisi olsun.
iyi kadınlar kocalarına kral gibi davranmazlar çünkü kocaları ne kraldır ne de kral gibi davranılmayı hak edendir. saçma sapan entrler döşemişsiniz yine. bu erkekler niye böyle allahım sabır ver, nasıl yetiştiriyor aileniz sizleri? nereden geliyor lan bu paşazade tavırları? küçük aslancıklar, dünya sizin için dönmüyor. kadınları böyle aptalca oylamalara sokamazsınız. ayrıca mal değiliz. ne sizin köleniz ne de sizi kral gibi övecek kişiler değiliz. zibidiler.
çok iyi bir eğitim almamış ve kültürel birikimi zayıf ama iyi niyetli insanların yanında onların kaleminde muhabbet etmesi. bildikleriyle karşısındaki insanı ezmemesi.
Kesinlikle karşıdaki insanı kırmayıp olduğu gibi kabul etmesi. Bakın ilişki demiyorum olduğu gibi kabul edip saygı duyması diyorum. Fark büyük.