bugün

bir ırkın diğerlerinden üstün olması gibi birşey olamaz. tamamıyla yanlış bir başlıktır. ancak o ırk üstün insanlar yetiştirmiş olabilir ve milletimiz bu üstün insanlardan başka ırklara göre fazlasıyla yetiştirmiştir, bu insanların büyük kısmı şu anda şehit olarak yatmaktadırlar. fakat çok acıdır ki aksi gibi atatürkün de söylediği şekilde her zaman "kahramanı da hainleri de çok olan bir ulusuz".
(bkz: faşizm)
sadece türk ırkı ve diğerleri için geçerli olabilecek önerme. Zira türk ırkı diğerler ırklardan açık şekilde öndedir. *
(bkz: beyaz irk) *
(bkz: insan milliyetini seçemez)
ülkemizde adeta bir yelpaze halini alan meseledir. kemalistlere göre araplar aşağılıktır, milliyetçilere göre ruslar, muhafazakarlara göre avrupalılar, komunistlere göre amerikalılar... herkesin veya her kesimin takıntılı olduğu bir millet vardır maalesef.
japonlar bazı yönlerden;calışkanlık, akıl ve olaganüstü düzeyde ki saygı degerleri acısından diger uluslara göre daha öndedirler. ama bunun nedenide tabiki japon kültürüdür... bize de artık hayran hayran bakmak düşer...
tarih boyunca kitleleri bir arada tutabilmek ve bölünmemek gerekli olduğuna inanılan sert kimliği empoze edebilmek adına şırınga edilen faşizm zehiri,ırkçılık.
her ırkın birbirinden farklı özelliklere sahip olup, birbirinden farklı alanlarda üstün olması kadar doğal bir şey olamaz. örnek bir siyahi japonun yaptığı teknolojide robot yapamaz, bir japonda siyahi kadar hızlı koşupmaz ve top oynayamaz.
Fiziki acidan degerlendirilmemesi gereken durumdur . Tamam zencilerin fiziki yapilari spora daha bir yatkin gibi olabilir. Daha hizli kosabilirler . Ama unutmayalimki devekuslari bile en hizli insandan daha hizli kosabilir . yani hizli kosmak , iyi futbol oynamak bir irkin diger bir irka ustun oldugu anlamina gelmez . Baz alinmasi gereken kavramlar kultur ve medeniyettir . Dunyaya kultur ve medeniyet kazandirabilmis irklarin ustunlugunden bahsedilebilir .
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.