bugün

hangisinin önce geldiği önemli değildir. sevgi ve saygı birisinin önce gelip, hemen ardından ötekinin mutlaka gelmesi gerekir. öncelikten ziyade, ilk önce birbirinin tamamlayıcısı olmalıdır.
saygı. saygı varsa sevgi de olur sadakatte olur mutlulukta gelir huzurda gelir aşkta gelir.
Tabiki cinsel çekim.
Sevgi saygıyı da beraberinde getirir.
ikisinin de olması gerekiyor zannımca. Birinin eksikliği dahi sorun çıkarıyor. Sevdiğin birine saygı duyarsın falan da demeyin, sevdiğini iddia edip ne kadar eşini, sevgilisini yerin dibine sokan insanlar tanıyorum. Yahut saygı duysa da içinde ki sevgiyi dışarı asla çıkarmayan insanlar da. Benim yakın arkadaşımın babası mesela böyleymiş, “babam bizi sevdiğini hiç belli etmez, hep mesafeli durur anneme de hiç güzel bir kelime dediğini duymadım. Anneme acıyorum bazen, belki hiç cilveleşmemişlerdir bile.” Demişti. Kesinlikle ikisinin de eşit olarak olması gerektiğinden yanayım.
saygı
saygı
saygı
saygı
saygı
saygı
güven
güven
sevgi.
Cevabi saygi olan sorudur.

Bazılarınız sevgi olmadan ilişki mi olur amk diyeceksiniz. Haklisınız da ama benim iligilendiğim mesele bir ilişkinin devam etmesi için olmazsa olmaz kriterler.

Saygının olmadığı yerde sevgi devam etmez. Çoğu insan ilişkide saygı kavramını yok sayıyor ve bu nedenle ayrılıklar oluyor.

Kısaca demek isteğim sevdiğiniz insana ilk once saygı duyun. Salt bir sevgi iliskiyi kalıci kılmaz.
Sevginin getirdigi saygıdır bence.
salt uyum ayakta ve yatakta varsa her şey tastamam olur. saygı sevgi arap atı misali koşup gelecektir uyumun peşinden.
saygı varsa sevgi vardır. ama her sevgide saygı yoktur. ama hepsinden öte güven önce gelir.
Bir insanı ancak değer verirseniz sevebilirsiniz. Bu değer de saygıyla olur. Durup dururken kimse birbirini sevmiyor.

Sevgi, saygıdan doğar.

Velhasıl;
1. Saygı
2. Sevgi
3. Anlayış
4. Saygı
Saygınızı asla kaybetmeyin. Çünkü bir gün sevginiz bitse bile saygı vicdanınızı temiz tutar. Saygıyı kaybetmemenin yolu da karşınızdaki kişiyi "siz" yapmamaktan geçer. Çünkü o "siz" değil bireydir. Kabullenin onun birey olan yanını kendinize benzetmeye çalışmayın.
et tırnaktan ne kadar ayrılabliyorsa, ilişkide de sevgi ve saygı o denli ayrılabilir.
Beyin mi daha önemli, yoksa kalp mi gibi bir soru... ikiside önemli, ikisinden biri olmazsa olmaz.
saygı önce gelir çünkü daha zordur.