bugün

Tıpkı puta tapmak yada ondan kopya etmek gibidir. Ne farkınız var desem tanıt veremeyecej bir kitle var karşımda. Yazık çok yazık.

(bkz: ibretlik entry fesupanallah)
(bkz: cimnastig)
eklemlerime iyi geliyor.
ya yer sana kapansaydı. bi de öyle düşünmek lazım dedirten başlık.
Allah'a secde etmeyi gururuna yediremeyen kişi söylemi. genelde bu kişiler eninde sonunda yere kapaklanırlar, öyle ya da böyle, allah düşürmesin.
kime ne zararı olabileceğini düşündüren ibadet. hayır yani işveren misin çalışanların namaz diye kaytarıyor diyeyim. senden para mı alıyorlar veya canına bir zarar mı veriyor başkasının ibadeti. benim dinim islam fakat namaz dahil bir çok dini ritüeli yerine getirmiyorum, hatta ev arkadaşlarım ateist, ben cumaya gidiyorum deyince asla ve asla hiç bir şekilde tepki göstermiyorlar. yani ateistsen bile böyle olmak zorundasın.

her türlü bağnazlığa karşı savaşalım arkadaşlar, hem dinci hem de dinsiz bağnazlara.
düzenli ibadet eden müslümanlar adına yanlış bir önermedir. zira bir rekatta 2 kez yere kapaklanılır günde 5 defa değil 80 defa yere kapaklanıp yapılan eylemdir.
şimdi bu biraz şans meselesi diyelim neden ? şu yüzünden öyle herkes günde 5 kere kapanamaz yere önünde kapandığının da istemesi gerek belki o istiyordur yakın olmayı yada uzak durmanı onun için o tarif edilemeyen iç huzuru anlaması zordur.
abdest ve namaz hem sağlığa hem de duygularımıza fayda sağlar. ayrıca yanlış yapmaktan da alı koyar. hatalara karşı pişmanlık duygusunu ve duyarlılığı geliştirir. ahiret için de faydalıdır.
puta tapmak değildir. burada çok önemli bir kıstas var ki, müslümanların hepsi kendilerinin müslüman olduğunu ve namaz kıldığını göstermek için inanılmaz çaba harcarlar. bunun nedeni bunu inandıkları için değil, bir ideoloji için yapmalarından ileri gelmektedir. gittikleri her yerde seccade isterler ve kıbleyi sorarlar, basit bir zekaya sahip her insan kıblenin nerede olduğunu bilir kendisi de biliyor zaten, sorma nedeni bunu belli etmektir. namaz saatlerini soranlar ya da başka ülkeye gittiklerinde sordukları da vardır. oysa adamın cebinde son model telefon vardır. yani en basit dille bunu show amaçlı yaparlar. namaz kılmak zaten ibadetin bu kısmıdır. inanan insan gönlünde de inanır. amaç farklıdır...
bir ibadet olarak domuz eti yemekten yeğdir.
zira yere kapaklanmak olarak küçümsenen şeyin maneviyatı ve altındaki fikri mevcutken, domuz eti yemek sadece solcu kızların vajinalarından tadabilmek için solcu "abi" lere ateist olduğunu ispatlama çabasından ibarettir.

lan oğlum size yanlış öğretmişler, domuz eti yemeye gerek yok. solcu kıza "marksist, komünist, leninist..." diyorsunuz direk saksoya başlıyor zaten boşa vakit kaybediyorsunuz.
Ne mutlu o kisiye ki allah(c.c) onu gunde 5 defa huzuruna cagiriyor.