bugün

bir erkeğin mahsun kırmızıgül'ü anımsattığı andır.

mesela, 'bebeğim beniiim bebeğim benim' dediği andır, işte o an, o erkek olabildiğince mahsundur.
sarışın bir hatunla maldivlerde* ıssız bir adaya uçakla bırakılmak bir erkeğin en mahsun kırmızıgül olmak istediği andır zannımca.
gün doğumunda güneşi gördüğü an olsa gerek.
guiza'nın gol kaçırdıktan sonraki hallerine bakmak yeterlidir. zira sık sık mahsun kırmızıgül oluverir.
normal halinin de iranlı türkücülere benzemesi buna kezadır.
siyah zeytine fazla abandığı andır. böyle bir elde çay bardağı, ağızdan çekirdeği diğer ele bırakma, zeytin çekirdeğinin üzerindeki ekmek kırıntıları ki ağızdan bulaşmıştır.
new york'ta minare saydığı an..

+ şu minareyi görüyor musun?
- yapmağ.. :/
new york'ta beş minareyi seyrederken.
kumsalda ayakkabıları çıkarıp paçaları sıvadığı an.
'hepimiz kardeşiz' dediği andır. bide ben yerine bmen demek var.*
(bkz: new york)
(bkz: beş)
(bkz: minare)

e tamam yaptık işte..
karşısında dudak büktüğünüzde eli ayağına dolaştığı andır. yerim ben onu *
bir kızın etrafında dönüp aynı zamanda şaplak çalıp ispanyolvari hareketler yaptığı an bir erkeğin en mahsunkırmızıgillerden olduğu andır. *
bade işçil' le takıldığı andır.

taşşak geçiyoruz falan ama, ulan herif bade işçil' le sevgiliydi bir zamanlar. varsın cümle alem bana "lo lo lo mahhsuuuuum" desin, yeterki bade ile birlikte olayım.
tahminen bade işçil'i ağzının suları akarak izlediği zaman.
sevişip boşaldıktan sonradır.
dertleriyle başbaşa olduğu,zalimlere kötülere yenilmediği andır.
"anam babam kız beğenmiş evlenmem evlenmem " dediği andır.
anı yaşayana bugün çok mahsunsun denilesicedir.
ağladığı andır.
güneşi gördüğü andır.
ankaragücüne gider bu hayat.
güneşi gördüm esprilerine maruz kalarak güneşi görmüş kadar oldum dediği andır..
umbambayeee sariiii umbambayeee eeee dediği andır. neden böyle bişey der orasını bilemiyorum ama.

not: sarhoşken demişliğim vardır.
Loş ortamdan güneşe çıktığı andır.
Bir göçmen kızına vurulup da Melihat Gülses'in Rumeli yoresine ait mis gibi göçmen kızı türküsünü Urfa sivesiyle söylediğim an.

Mahsun kirmizigullukte zirveyimdir.