adam olmamış erkekle çıkıyorsanız tabi ki de problem yaşarsınız.
Ben kendi ellerimle hediye etmiştim.
Artık belli yaşa gelmiş erkek, öyle bir iki cümle tavırla filan adam edilmez. Zaten en adamcı erkek adam olmamış erkektir. Adam olmak zor zanaat, çok uzun yıllar gerekir bazan.

Yine de siz bilirsiniz.
Adamlığını yapmıştır.
Erkek diğeri ile yatar.
erkeği adam etmekle meşgul olduysanız siz zaten baştan kaybetmişsiniz. siz aşk yaşamamışsınız proje üzerinde çalışmış ve başarısız olmuşsunuz. erkek gerekli eğitimi adam olmayı zaten annesinden babasından okulundan hayatından öğrenmiştir. öğrenmemiş birisiyle beraber olduysanız siz zaten baştan kaybetmişsiniz.
Erkek adam değilse başkasına gider zaten kardeş.
sen kimsin de adam ediyorsun mk kezbanı?

anasının babasının hatta hayatın adam edemediği piçlere yüz verip hayatınızı siktiriyorsunuz sonra adam ettim de bilmemne de.

herif seni sikti attı. kabullen artık.
Anasinin adam edemedigiyle niye ugrasayim ki.
demek ki adam edememişsin, adam olan başkasına kapılmaz.
Valla adam edebilmişliğim de yok adam edilmiş olanı kapabilmişliğim de yok. Bende durum hep stabil.
adam değildir o, adam olsa dururdu. gitmezdi
adam edip derken? hayır neden ekndinize bu kadar pay çıkarıyorsunuz. bende buna ayar oluyorum ya. senden önce hayvan mıydı bu kişi veya senden sonra canavar olarak mı hayatına devam edecek? neyin egosu bacım bu? adam seninle çıkmış bakmış seninle olmayacağını anlamış ayrılmış. neyin tribi bu?
sandığınız gibi "adam" edememişsinizdir belki.

ya da "adam" olanın işi olmayacağı türden bir kızsınızdır.

belki de "adamlık" ölçütleriniz yanlıştır.

her ne ile ölçülüyorsa artık.
aileyi genelde sizden sıkıldığımızda bahane ediyoruz kızlar. çünkü öyle olunca çok yapışmadan boyun büküp gidiyorsunuz öteki türlü gıygıy da gıygıy bi bitmiyosunuz mk. öptüm. kıps.
amme hizmetidir.
Zihniyet olarak budur.

görsel
Kötü zihniyet söylemidir.

Erkeği ya da kadını proje olarak görmekten ne zaman vazgeçeceksiniz ki ? Küfürlü konuşuyordur ama sadıktır. Eğlence mekanlarına gitmekten hoşlanmıyordur ama mükemmel bir gezgindir iyi yol arkadaşıdır. Kiloludur ama çok güzel gülüşü vardır. Niye abi sürekli bir düzeltme çabası. Niye olduğu gibi sevip kabullenemiyorsunuz? Niye sizde onunla küfredemiyorsunuz? Niye bilmem hangi bara gitmek yerine onunla herhangi bir kanyonda,koyda,tarihi bir yerde gezmekten zevk alamıyorsunuz? Neden ya çok kilo aldın demek yerine yemek yerken mutlu olmayı tercih edemiyorsunuz ? Bu kadar mı kalıplaştınız bu kadar mı duygusuzsunuz. Yazık.
kadının erkek için uğraş verdiği ilişki türünü hiçbir zaman anlayamayacağım. eşitlik filan evet güzel de kimse kusura bakmasın ilişkinin, sevginin, ailenin, hayatın temel dayanağı kadındır. erkek kadın için uğraş vermelidir, savaşmalı mücadele etmelidir. ki bu toplum genelinde böyledir zaten. özetle, adam etme gereksinimi duyuyorsan neden birliktesin? senin özel, kıymetli, tek ve biricik olduğun, uğruna emek verildiği güzel bir sevgi, ilişki yaşamak varken bu saçma ısrar niye?
adam etmek lafına takıldım ben de ... Sen kimsin ki bi herif "senin istediğin gibi "olunca adam olmuş oluyo?

Adam etmek .... bah bah bah lafa bak ...

işte o yüzden almanya'da türk kadınları erkekleri alman kadınlarına kaptırıyolar. Ondan sonra da adama "ahlaksız "diyolar.

Kim ahlaksız burda? Yüz euroluk soru ...

Ulan kodumunun kezbanı -sen baban için prensessin -benim için diil - prenses olmaya devam etmek istiyosan babanın dizinin dibinden ayrılmıycaksın kardeşim.

Sen kimsin ki beni adam ediyosun lan hırbo?
ne bir erkek kadını kadın yapabilir, ne de bir kadın bir erkeği erkek yapabilir?

Madem ilişkinin başında kadın/erkek gibi değil de tercih ettin onu? kimse babasının hayrına kimseye günahı vermez.
Ciddi ciddi böyle şeylere inananlar var amk. Ulan adam etseydin seni niye bıraksın otur bunu düşün. Ayrıca sen kim köpeksin de adam edeceksin Allah'ın yıkığı...
+ sen çok değiştin.

- Evet beni adam ettin. Artık adam gibi biriyle olacağım. Sen kimsin be kadın?

+ siz erkekler hepiniz aynısınız...

Next chapter: the feminist.
Yeterince adam edemediğinin kanıtıdır.
O adam etmek degil; erkegi kole yapmaya calismak. O da kaptirmak degil; erkegin kacip gitmesi.