bugün

Bas gitar ile başlanmıştır. Yani, başlanacaktır.

Tamam be, anlamıyorum işte çalmaktan falan. istek fazla ama icraat yok işte.
Çalgıcı olup dugunlere gidebilirsiniz.
(bkz: saksafon çalmak) * *
(bkz: bateri)

acayip stres attırıyor.
klarnet çalarak sahip olmak istediğim yetenek.
Gitar,klarnet,tulum,akordion,bağlama,ney,keman.sevdiğim enstrümanlar.

Gitarı biraz çalıyorum.yakında ney kursuna da gidicem.kendime güveniyorum.
Birçok yönden insana katkısı olandır. En başta benim gibi insanlarla iletişim kurmak konusunda zayıf insanların iletişimini kuvvetlendirmede bir araç olabilmekte. Sosyalliğini artırmakta. Karı kız kaldırmaktan bahsetmiyorum. Direkt insanlarla normal ilişkilerden bahsediyorum. Toplum karşısında konuşamazken şarkı söyleyebiliyor hale gelmek benim gibi insanlar için büyük bir gelişme yani.
Stresini atıyor. Gitarı al yat iki tıngırdat. Rahatlıyorsun abi. Bir enstrümanı çalıyorum demek için profesyonel seviyede çalmak şart değil. En basit melodiyi olsun çal ama çal. Rahatlatır emin ol.

En az satranç gibi zeka oyunları kadar beyni geliştirdiğine inanıyorum. Bir müzik aletini çalabilmek insanın en başta iki elini, ağzını gözlerini falan sayarsak birçok organını senkronize bir şekilde kullanmasını gerektiriyor. Bu da zamanla gelişiyor. Enstrümanda geliştikçe beyninin de geliştiğini farketmemek imkansız.

Ben bir enstrümanı çalmak için yetenek gerektiğine inanmıyorum açıkçası. Çok iyi çalmak için yetenek şart eyvallah. Ne bilim hızlı çalabilmek için parmaklarının hızlı olması falan gerekli vs. Ama isteyen Herkes istediği enstrumanı temel seviyede çalacak hale gelebilir. Bunun için de gerekli iki şey istek ve enstrümanın kendisi bence.
Bu yüzden alın bi enstrüman çalın abi.
ilkokulda flüt çalamazken şimdi gayet rahat elektro gitar çalıyorum, değişik miyim neyim anlamadım.
(bkz: enstrüman) sadece bir enstrümana yönelmek sadece bir enstrümana yoğunlaşmak başarıya ulaştırır ancak müzik çoğu zaman farklı seslerle etkileşim içindedir. birkaç farklı enstrüman çalıyorsanız sağlam müzik yapma olasılığınız artacaktır. (bkz: gitar) (bkz: klarnet) (bkz: ney) (bkz: saksafon)
(bkz: akordeon) tabiki.. gerçi çalmayalı hayli zaman oldu. Gençlikte lovzar'larda az çalmadım hey gidi günler.
burda yetişmiş ve de saksafon da profesyonel olmuş kişiler iyi bilir kendini.
bu aralar elektro gitarla devam ediyorum.

asıl hedefim dave grohl gibi olmak yani gitar, piyano, bateri falan ne varsa çalabilen bi frontman olmak.
flüt dahil mi?
öncelikle elbette ki zihin açıcıdır.
çalabildiğini görmek insanı mutlu eder. dünyadan kopar, başka bir aleme geçiş yaparsın ve bu seni oldukça dinlendirir.
lakin biraz vakit ayırmak lazım, yoksa gelişemiyorsun efendim.
Hayatta en çok istediğim şey bir enstruman çalmak.

Ama gel gör ki yapamıyorum klarnet denedim olmuyor saksofon denedim olmadı(ki en çok istediğim buydu.)
Telli çalgılara karşı zaten bir özürlülük durumu var.

Şuan davul çalmaya çalışıyorum kurdum eve bateriyi pat pat vuruyorum bakalım sonumuz ne olucak.(yapamadı)