bugün

Kullanmaya kullanılır da efektif olarak olması önemli. Ben i7 32 GB RAM aldım. Herhalde daha notebook almam.
aynı oyun oynandığı sürece problem olmayandır. 9 yıl olmuş hala mw2, mw3.
amcam yaptı. 2000-2010 arası bir p3 800-512 mb ramli bilgisayarı vardı. 2002'den itibaren windows xp ile bozulmaz bir dostluk.
şimdi de önce 7, sonra ms'nin zorla yüklediği 10 ile o rekora koşacak.
bilgisayar alınır mı ki bu zamanda.
Ben kullanacaktım iyi de gidiyordu çok sağlamdı gözüne bakıyordum arada bir helal aslanım falan diyordum, dayanacaktı da daha fazla. Eve hırsız girdi.
11 sene laptop kullanan Amca oğlum var.
i8 11. Nesil işlemci, 128 GB ram, rtx 3090 ekran kartım ve 10 tb ssd harddiskli bilgisayarımla yapmayı düşündüğüm.

*tabi ki yalan söylüyorum.
Eğer gerekli olmayan veya ihtiyaç fazlası bir ürün alıyor iseniz o ürün türünün en iyisi dahi olsa sizin için kalitesizdir. Bu kalitenin tanımı olarak bize okulda öğretildi. Şöyle düşünün: 2003'te aldığım bilgisayarla da müzik dinliyor, film izliyor, internete ( öyle ya da böyle o zamanın tekniğiyle ) giriyordum; şimdikiyle de aynılarını yapıyorum. Zaman içerisinde bilinçli eskitme stratejisi gereği zorlayan güncellemeler, farklı programlarla yavaşlatılan aletler çöp oluyor. Eğer üst seviye kullanım yapılmayacaksa ( çizim gibi ) normal kullanıcının bu ürünleri takip etmesi yersiz. illaki en son model olmasına gerek yok. Yeni alınan yumurta pişirmiyor sonuçta.

Bununla ilgili bir anekdot: bizimkilerden birileri Almanya'ya makine almaya gidiyor. Hayran kalıyorlar çalışmasına ve teknolojisine tabiki. Bir de makineyi idare eden bilgisayarı görmek istiyorlar. Kapak açılınca içinde fi tarihinden kalma bilgisayarı görüp, kalaylıyorlar almanı: hiç bu makineye bu yakışmış mı? diye tercümana sorduruyorlar. Ağızlarının payını alıyorlar tabi: bu makineyi bu bilgisayar stabil şekilde işletiyor, neden daha üstünü koymaya gerek olsun? Diyor Alman. Bizimkiler yeterli bulmuyor cevabı, yöneliyorlar başka bir Alman firmasına, makine almaya. Akıllı milletiz vesselam. Aptal Alman! Keriz Alman! Paradan oluyor böylece. Duyduğuma göre bizi kıskanmaya devam ediyor ve kafasını taşlara vuruyormuş.
hal böyleyken normal olandır. ısındıça ısınır, çıkarttığı ses dinlediğiniz şarkıyı bastırır, sekmeler yanıt vermez, bir kaç şeyi birlikte açacak olsanız donar kalır siz de fiyatlar yüzünden bu işkenceyi çeker durursunuz
Günümüz teknolojisinde zordur.
Ekran kartı fiyatlarından ve daha doğrusu dolar kurundan ötürü artık normal karşılanır.

Bazen YouTube'da oyun bilgisayarı tanıtımlarına denk geliyorum, video sonunda arabesk açıp sigara dumanında ağlayasım geliyor.
Normal bir eylemdir, ben 7 yıldır kullanıyorum.
2009 yılında almıştım. Hala kullanıyorum. Toplama bilgisisayar. 1600 TL idi, o dönem iyi bir paraydı. Hep şunu savundum bir nesneyi uzun süre kullanacaksanız ve kaliteli bir şey istiyorsanız paraya acımayacaksınız.
Ben 3 senedir kullanıyorum, çerçevesi kırık laptop düz durmuyor arkaya destek koymak gerekiyor, harddiskinde oynama var sanırım, bilgisayar açılırken uyarı veriyor, son olarak bataryası bozuk, olur olmadık zamanda çat diye kapanıyor o yüzden fişe bağlı kullanıyorum. bu sorunları toplamda tahminimce 500-600 liraya kapatabilirsem uzun yıllar ben de kullanabilirim.
ilk masa üstü bilgisayarım (2006) hala çalışıyor. Evde yer olmadığından köye götürdük orada kullanıyoruz.
Evet ben de 2007 de aldığım DELL marka bir bilgisayarı çok uzun süre kullanmıştım veb bana yetti o.