bugün

bir ateisti bir yaratıcının olduğunu kabullendiren cevaptır.
-Bir iğne ustasız olmaz bir köy muhtarsız olmaz bir harf bile kâtipsiz olmaz iken nasıl olurda şu muntazam ve sistemli bir şekilde çalışan dünya sahipsiz olur ve kendi kendine meydana gelir.
yoktur öyle bir cevap. zaten gerekte yoktur. boşuna ateist kardeşlerimizi ikna edip inandıracağız diye uğraşmayın. nasıl olsa herkesin tuttuğu kendinedir. *
hayır ,bir müslümanın görevi sadece inanmak,sadece ibadet etmek değildir,islamı anlatmak ve yaymaktır da.fetihler,cihadlar zamanında neden yapıldı o zaman.gerek yoktur diyemeyiz,müslüman zorlama olmadan görevini yapsın,gerisini karşısındaki düşünsün.
T.C. Anayasası
24. Madde
VI. Din ve Vicdan Hürriyeti
Herkes, vicdan, dini inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

böyle bir anayasal hak varken, zaten inanmayan birine neyi anlatıyorsun, neyi inandırıyorsun, neyini ikna etmeye çalışıyorsun?
öyle bir cevap yoktur.
(bkz: see you on the other side)
(bkz: sizler bu tarafa)
- kuran'in icinde 1000$ var.

bak buna ikna olurum. fiyat da cok pahali degil. cuma namazlarina gelirim. bir kac iftara da katilirim.
ben çok cevap verdim ama hepsine bir cevabı vardır ateistlerin. kuran-ı kerim'i 2 kere hatim etmiş ancak cevabı bulamamış birine biz nacizane insanların vereceği cevaplar devede kulak kalır. boşa uğraşmayın bu yüzden.
(bkz: allah yok peygamber yok din yok ne var lan it)
- haklısın!
isteyen inanır, isteyen inanmaz. ikna olunacak cevap günü geldiğinde verilecektir zaten. Ayrıca allah'ın bilinmek istemesi gösteriş gibi basit bir şeyden dolayı değil kullarının O'nu daha iyi tanıyıp, merhametini, her şeye gücü yettiğini bilip, aklına gelebilecek her türlü ihtiyacını O'ndan istemesini sağlamak amacıyladır. Ayrıca bu söz Kuran'ı Kerim'de yer almamakla beraber tasavvufçuların yorumlaması ile ortaya çıkan bir kudsi hadistir. ibadet insan ruhunun ihtiyacıdır. Allah'ın bizim ne namazımıza, ne orucumuza ne de başka türlü badetlerimize ihtiyacı yoktur. TÜm bu ibadetler insanın ruhu için gerekli olan şeylerdir. Yaparsın, yapmazsın senin bileceğin iştir. Tıpkı hastalandığınızda doktorun önerdiği ilacı kullanıp kullanmamanın size kalmış olması gibi.
bazı şeyler kalıplaşmış olduğundan tek cevapla tüm tabuları yıkmak imkansızdır.
dolayısıyla böyle bir cevabı bulmak ta imkansızdır.
ayrıca öyle bir cevap varsa bile, ben o cevabı kendime verdiğim için mi inanıyorum? sorusunu bir cevap bulmalıyım öncelikle.

ne diyeceğiz yani ben ........... olduğu için inanıyorum mu diyeceğiz?
(bkz: dostum güzel demi$sin ama bunlar sikko)
Bilimsel bulgularla kuran ayetlerinin birbirlerine paralel oldukları silahi kullanılabilir. Allah korkusu değil de, ilk etapta allah sevgisi aşılanarak başlanabilir. Genede hidayete ermezse kendisi için dua edilir. Allah'a havale edilir.
inanmıyorsan cehennem burası, biz de zebaniyiz. (bkz: sivas katliamı)
ateisti ikna etmeye çalıştığın şeye göre değişecek cevaptır. ben en son, diğer film daha güzel demiştim mesela. işe yaradı.
yanılsama cevaplardır.
çevrene bak, doğaya bak, kuşa bak, kelebeğe bak... bak bu orjinal kelebek, japonya'dan dayım getirdi, al mına kodumun ateisti seni... gördün mü? var mıymış allah?

peşin edit: alacahöyüksporluyum.

ve son olarak;

- allah var mı hafız?
+ var ama bana kadar be hacım...
+welcome to hell!!
-haasstrr..
keserim.*
(bkz: cihad)
"-Bir iğne ustasız olmaz bir köy muhtarsız olmaz bir harf bile kâtipsiz olmaz iken nasıl olurda şu muntazam ve sistemli bir şekilde çalışan dünya sahipsiz olur ve kendi kendine meydana gelir." gibi bir cümleyle tanrıya inanası geliyorsa o zaten ateist değildir.
zira dünyada söylenildiği gibi düzenli ve muntazam bir sistem bulunmamaktadır.tüm varlıklar devamlı bir değişim içindedir . maddenin kendisi de.
ya hem anarşist hem ateist ise?
-nasıl olur arkadaşım adam onu soruyor?
bir ateisti ikna edebilecek en güzel cevabı allahü teala verir.o ateistin de feleği öyle bir şaşar ki ağzı g.tüne varır. ama rabbim oyle sabırlı ki.bütün cezalarını o inanmadıkalrı cehenneme saklıyor.