bugün

Burda sadece okurmuş halbuki. bir gün benim profile girmiş rastgele, simdi her girdiğim entry hakkinda biseyler yazıyor bana wp'den...
şahsım adına sıkıntı yaratmayan mevzudur. dışarıda nasılsam burada da bire bir aynıyım. konuştuğum kelimelerin bile aynısını yazıyorum buraya. şirketteki herkes biliyor yazar olduğumu tee ekşiden beri. arada sırada bakıyorlar onlar hakkında çok sallıyor muyum diye sadece o kadar *
Takip ediliyor hissi yaratıyor fazlasıyla sinir bozucu bir durum.
mesela o gün film konuşurken Haneke falan izliyorsun Dedi arkadaşım tam entry girdiğim güne denk geldi,kırk saat olay çıkardım takip ediyorsun yet her diye.etmiyorum diye yemin ettirdim bir de sanki ne yazıyorsam.ama öğrendikten sonra yazdıklarını ona göre yazıyorsun,nick altı muhabbetini anlatıyorsun.sen benden neler saklıyorsun oluyor.sevgilinin öğrenmesi kadar sıkıntılı.
sırf bu ihtimal yüzünden nick değişirmişliğim vardır.
çok da umurumda olmayacak durum.

zaten arkadaşlar her şeyi bilir, onların bildiği şeyleri yazdığım için sıkıntı yok.
Asla öyle bir şeyin başıma gelmesini istemem.
nick değiştirme tavsiye edilir.
Bir ara entrylerimde dikkatimi çeken durumdu. bana ait olmayan iki entry girmiştim. Arkadaşımın bilgisayarında açık unuttuğum sözlük hesabımın bir sonraki süreceydi bu entryler. Garip oldu tabi. Teşekkürler ona. Prag günlerimi hatırlatır hep.
Bugun yasadigim durumdur.

Napiyosun neye bakiyorsun dedi arkadas. Sozlukte baslik aciyorum dedim. Aa bende yazarim aksam seni eksileyim dedi. Cocuk uc senedir sinif arkadasim iki dakika da ifsa oldum.

Ev arkadasim ve en yakin arkadasim da burda. Ailecek kullaniyoruz burayi biz. Zall da amcam zaten.
arkadaşım olmadığı için sıkıntı yaşamıyorum. keşke yakın bir arkadaşım olsa da, hesabımı gizlemeye çalışsam. hem biraz aksiyon olurdu fena mı *
bir arkadaşın sizi çıplak görmesinden farkı yoktur hesabınızı görmesinin.
O konuyu açmazsa ben açarım: "inanamazsın ne yazmışlar" diye. Bilir ve tasdik eder. Bu da beni memnun eder.
nick değiştirmek çözüm değildir, arkadaşınız geri zekalı biri değilse yeni nickinizi kolaylıkla bulabilir zaten.

eski nickaltınıza zıplar; daha önce nickaltınızda yorumlanıp, verilen entry numaralarını fark eder. o entry'nize tıklayarak yeni nickinizi keşfedebilir. bunu dert ediyorsanız yeni hesap almalısınız.

yeri geldiğinde sözlüğe kimseye dökemeyeceğiz hisleri yazıyoruz. bazen de o arkadaşlarımızın ikiyüzlülüğünden dem vuruyoruz. arkadaşınızın, hesabınızın nickinden haberdar olması bu sebepten rahatsız edici olması normaldir.

bir defasında; sözlükte, arkadaşımın sevgilisinin memelerinin boyutunu ve çekiciliğini konu edinmiştim. görse kan çıkabilirdi.
Sevgilimin hesabını bulduğum olaydır.

Beyefendi benden gizli tutucağını sanıyordu ama unuttuğu birley vardı tabi. Damarlarımda Müge Anlı kanı var lan benim. Ne uçan ne kaçan kurtulur benden.