bugün

bir kere bile şehitlerimiz için yürümeyen seslerini çıkarmayan insanların akın akın filistin için taksime çıkartma yapmasıdır. Yazıklar olsun.
bu kafadır.

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?p=5&cid=36365&rid=2
(bkz: araplar kadar olamayan türkler)
şehitler için kelle diyip apoya sayın diyeni seçenlerdir.

israili desteklemiyoruz. sadece danışıklı dövüşe karşıyız.
bile bile ladestir.
(bkz: #5100423)
(bkz: olası 3 dünya savaşı teorileri) bi bakın entrigirmeyide unutmayın
yedi şehit verdiğimiz böyle bir günde sadece arap'ları yalamak için toplanan bu insanlara bakınca dincilerden nefret etmekle ne kadar haklı olduğumu sayelerinde bir kez daha anladığım güruh. bu dünya üzerinden, ya da en azından türkiye'den tez zamanda yok olup gitmelerini diliyorum.
(bkz: bindirilmis kitalar)

o mitinglerde nasıl insanların duyguları kullanıldı ve birkaç kişi milletvekilliği kaptı, sükse yaptı zart zurt. bu da aynı şeydir. o insanlar, müslümanlık için toplandı orada, insanlık için değil! ajitasyonun böylesi. suçsuz masumları savunmak bile kimin olduğuna göre değişiyor, belli bir ideolojinin tekeli altında. rezil bir ülke, rezil bir toplum bu türkiye. bu samimiyetsizlikleri gördükçe daha da tiksiniyorum.
eğer filistin müslüman bir ülke olmasaydı gerçekleşmeyecek olan eylem.ırak bombalanırken gürcistan bombalanırken uygur türkleri bombalanırken neredeydi o kadar insan ? kaç kişi şimdi o ülkelere insan olduğu için destek veriyor ? dandik bir basketbol maçını bile israil takımı geldiği için 500 kişi basan onca kişi nerede olurdu ? onlar da ayrı bir merak konusu.insan hayatını kişisel seçimlerle ayıran insanlardan nefret ediyorum ve unutmadan da ekliyorum.yaşasın tam bağımsız filistin.
bu ne yahu denilesi bir durumdur. biz memleket olarak acınası hale geldik, başkalarına üzülüp ah, vah çekiyoruz.
her gün haberlerde terör yüzünden masum gencecik insanlar hayatlarını kaybediyor, biz onları görmezden geliyoruz.
helal olsun bize, hakkaten acınası bir haldeyiz.
fotoğraflarda dikkatimi çeken bir şeyi sizinle paylaşmak isterim sözlük okuyucuları.

bu güruha şu fotoğrafı eklersek sırıtır mı?

http://www.yuruyus.com/www/turkish/images/yetmedi74.jpg
Taksimin yemyeşil bayraklar ve sloganlar ile sözde Allah'ı aslanları tarafından kuşatılmasıdır.
bir doğruyu, başka bir doğruyu örnek göstererek "yanlışlaştırma", aşağılama sevdası içinde olan saçma insanların garipsediği olay.

sana ne kardeşim?

sana ne?

istediğim şeye, "kötü" gördüğüm olguya karşı çıkarım, toplanırım anasını satayım. sana ne?

kendi duyarlılığıma ben karar veririm.

aynı malca tepki haiti yardımlarına da yapılmıştı.

"ülkede 1000'lerce aç varken haiti'ye yardım da neymiş"

sana ne olm?

belki ben o açlara yardım etmek istiyorum? mevzu arap - yahudi -müslüman - x - y eksenlerinde dönmüyor ki, senin/benim beyinlerimizde ve hayat görüşümüzde bitiyor.

hey allahım.

ps: bu arada dinci değilim, ekstremist yapılanmalara karşıyımdır, konsepti kabul ederim, ama dinlerden hiçbirisiyle en ufak alakam bile yoktur. hatta ittifak partisi ve başbakandan nefret ederim. okuyan bilir.

bunu neden söylüyorum? çünkü "aha dinciye bak" şeklinde yaklaşan maldır. bu yüzden.
sevinecekleri, üzülecekleri, protesto edecekleri şeyler için uludağ sözlük yazarlarından izin almak zorunda olmayan vicdanlı insanların eylemidir bu toplantı.

dert etmeme hakkına sahipsin, bu insanların dertlerini. tıpkı inançlarını paylaşmadığın gibi. fakat insanları, sırf senin düşündüğün ve inandığın gibi davranmadıkları için "memleketlerinden kovmaya" kalkarsan, adın sadece küstah olur.
beyaz türkleri bir hayli germiş eylemdir.
neden geriliyorsunuz?
sizlerin insani refleksleri felç geçirmiş olabilir ama şu ülkede hâlâ insanlık için tepki gösterebilecek olan, rachel corrie ruhuna sahip insanlar var. bu insanlar yalnız bir partiye yahut zümreye üye değil. taksim'de her görüşten insan toplandı. insanı odağına koyan herkes oradaydı. sizin odağınız nedir bilemem ama anlaşılan "insan" değil. insandan daha fazla önemsediğiniz şeyler var sanırım.

ayrıca şu olay anında bile ergenekon'a gönderme yapabiliyorsunuz ya helal olsun. şu durumda bile darbeyi müdafaa ediyorsunuz.

1 mayıs'ta taksim'de toplananlara hiçbir tepki göstermeyenler, ne hikmetse şimdi havlıyor.
ne arap sevdalısı milletmişiz be.rezillikten başka birşey değil taksimdeki,levent'teki eylemler.o resim ne öyle hele; erbakan'ın resmi yanında siz olsaydınız böyle olmazdı yazısı..utanç duydum.
amerika afganistan a girerken, ırak a girerken neredeydi bu halk. milletin karısına kızına, hatta oğluna kocasına tecavüz edilirken neredeydi bu oluşum insiatif.
vakkodan, sarardan baş örtü alıp, hem heykelin hem de kendi başına başörtü örtmesiyle olmuyor, sakal bırakmayla olmuyor bu işler. insanlıksa, ahlaksa, yardımlaşmaysa bu böyle olmaz. şilide deprem oldu neredeydi bunca insan. filistin bayrağı kadar türkiye bayrağı görmemişlerdir bu insanlar.
neyse arkadaş bu ülke de ne oluyorsa kraldan çok kralcı olmaktan oluyor zaten. g.te giren şemsiye açılmaz.
her şeyin planlı bir oyun, satranç hamleleri olduğunu gayet açık olarak göstermektedir. http://fotogaleri.hurriye...5&cid=36365&rid=2 bu dövizler 1 saat içinde hazırlanabilecek dövizler midir? ihh neden yardımı bu krize neden olmayacak şekilde ulaştırmamıştır? haber almayla bu kadar insan nasıl bu kadar çabuk örgütlenip sokağa dökülmüşlerdir?

öldürülen siviller için ben de üzgünüm ve israili savunmuyorum. ama bunca faşist, provokatif entryler, tvitler bizi iyi bir yola götürmüyor, asla götürmez de. bunu da lütfen farkına varın.

insanoğlu daha ne zamana kadar "din, ırk, milliyet, cinsiyet, ideoloji" bahaneleri altında birbirlerini katletmeye devam edecek? bu ilkellik ne zaman sona erecek? bu soruların cevaplarını istiyorum sözlük... içindeki vicdan ve insanlık duygularıyla.
gönlü, şili depreminden sonra şili halkına yardım için ilk koşan kuruluşlardan olan ihh ve diğer aktivistler için atan insanların eylemidir.

"neredeydiniz?" diye soranlara sormalı: "ihh türkiye'de ve dünya'da yardımdan yardıma koşarken siz neredeydiniz? üzülmüyorsanız bari gölge etmeyin."
murat menteş çok güzel söylemiş ama anlamayan kişiler yine anlamayacaklar.
http://www.afilifilintala...hp/hepimiz-ayni-gemideyiz
bunlar zaten bir olay çıksın da işi gücü bırakıp bağıralım diye bakan tiplerdir. kafalarda yeşil bantlar. lan dökülsenize sokaklara şehit cenazelerin de, görelim sizin sevginizi.

(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)
vicdanlı, insancıl insanların eylemidir.
ha araya provakatörüydü bilmemnesiydi de karışmıştır. bkzhttp://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?p=5&cid=36365&rid=2
fakat önemli olan burdaki amaçtır, kim olursa olsun insan sevgisidir.
o binlerce insanı anlamak zordur. Saddam asılırken nerdeydiler? Saddam müslüman değil miydi? Irak halkı ebu garip'te rezil fotoğraflarla aşağılanırken nerdeydiler? incirlik'ten kalkan amerikan uçakları bağdat'ı bombalarken nerdeydiler? Bu çapulcu takımının müslümanlıkla falan ilgisi yoktur. Müslüman Irak'ı bombalayan Obama'yı mecliste konuşturan tayyip, Müslüman filistin'le uğraşan israil başbakanına "one minute" diye poz kesiyor. Akıl mantık alır şey değil. Adama sorarlar; birader müslümanların üstüne bomba atılsın diye üs veren sen değil misin? Cevap ver amcaaaaa; sen misin değil misin?
bu insanlar bir hafta önce 30 tane işçiyi toprağa verdiğimizde nerdeydi?
30 can kömür için öldü.
sayın başbakanımız!!! bu işin kaderinde olduğunu !!! söylediği için mi toplanmadılar?
yoksa daha sayın bakanımız işçilerimiz güzel öldü dediği için mi?
vatandaş dön evine belki gemidekilerde güzel öldü...
yeri geldi şehitlerede yürüdük yeri geldi bosnadaki analarada ağladık ve şimdi filistindeki kardeşlerimize israil'in yaptığı bu haksız zulme karşı taksime yürüyoruz.