1. 1.
  milli eğitim bakanının kürt açılımıyla ilgili çıktığı programda kullandığı ingilizce kelime.

  ''efendim günümüzde çok sayıda bilingual ülke var belçika ve kanada gibi''
  ... asanil
 2. 2.
  iki yabancı dil konuşabilen kişilere de denir.
  ... marquis of sadness
 3. 3.
  reading text'lerinin vazgeçilmez konusu.
  1 ... electrons love profiterole
 4. 4.
  Pet Shop Boys'un 1996 çıkışlı, tamamı yeni şarkılardan oluşan stüdyo albümü. Aids korkusunun ve bulaşıcılığının had safhada olduğu bir dönemde piyasaya sürülen bu albüm, tüm bu korkuları ve hastalığın getirdiği yalnızlığı olabildiğince derinlemesine işleyen nadir albümlerden. Müzikal tema olarak bütünlükten uzak bir psb albümü olmasının bedelini listelerde fazla boy gösteremeyerek ödedi; bir yanda latin pop bir yanda euro pop bir yanda rap denemeleri bir yanda 70lerin disco'su hepsi birbirine girmiş gibi duruyor. Tabi Very gibi 90ların en iyi albümlerinden birinin ardından hangi albüm gelse daha ziyade zayıf kalacaktı, o ayrı bir konu.

  Albümden dört kırk beşlik çıktı ve hepsi de ingiltere'de ilk ona girdi. Lead single Before, o sene ABD radyolarının en çok çaldığı on şarkı arasındaydı. Albümün lokomotif şarkısı ise ikinci single olan Se A Vida E (That's The Way Life Is). O yaz ibiza kulüplerinin vazgeçilmez şarkılarından olmuş. 90ların bar kuşları ilk notalarıı duyar duymaz hatırlayacaklardır. Şarkının videosu ünlü Amerikan moda fotoğrafçısı olan zaman zaman film denemeleri de bulunan Bruce Weber tarafından yönetilmiş ve kimi yerlerde yasaklanmıştı.

  https://www.youtube.com/watch?v=rLV52d7J8rA+

  O zamanlar tüm dünyayı kasıp kavuran Britpop'a (Oasis, Blur, James etc) tepki olarak yayınlanan albüm tüm dünyada şu ana kadar beş milyon adet satmış durumda. Albüm ayrıca iki yıl sonra 1998'te patlayacak Latin pop'un öncülerinden olmuş.
  ... asuregibisurat
 5. 5.
  yds nin vazgeçilmez terimlerinden, okuma parçalarından.
  ... sek olsun
 6. 6.
  bazı kişilere göre sadece iki dili de anadil seviyesinde konuşmakla olunmayan durum. sonradan bir dil öğrenip o dille iletişim kurmanın da bilingualizm olduğunu düşünenler var. yani dil öğrenmeye başlayınca bilingual olmaya başlıyorsunuz zira anadil ya da yabancı dil konuşulurken beynin neredeyse aynı kısımları çalışıyor. kendi diline yeterince hakim olamayanlar yabancı dile de hakim olamıyor. mesala kişinin anadilinde hitabeti zayıfsa çok büyük olasılıkla yabancı dilde de hitabeti zayıf oluyor.
  ... 7777777