bugün

vizontele ve vizontele tuuba filmlerinde sezgin, bir demet tiyatro'da fadıl fıdıllıoğlu rolleriyle tanınan, zamanında süper baba'da da oynamış 1964 doğumlu oyuncu.
(bkz: çıkar gözlüklerini kafa atıciim)
1964 istanbul doğumludur, 1980 yılında istanbul Akademik Sanat Topluluğu ile tiyatro hayatına başladı. 1983 yılında A.B.C. Gençlik Tiyatrosu nda çalıştıktan sonra, 1986 da Nöbetçi Tiyatro, 1987 de Ortaoyuncular ile profesyonelliğe adım attı. 1995 yılına kadar Ortaoyuncular ın birçok televizyon ve tiyatro projesinde oyuncu ve reji asistanı olarak çalıştıktan sonra Otogargara oyunuyla BKM Oyuncuları na katıldı. Günalan, Bir Demet Tiyatro dizisinde, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? ve Bana Bir Şeyhler Oluyor oyunlarında ve Vizontele filminde rol almıstır.
(bkz: fıdıl fıdıl fıdıl)
halen kanada da yaşamaktadır ve tiyatro yu bırakmıştır.
geçenlerde şenyuva dizisinde kalender şenyuva'nın dolandırıcı olan kardeşi olarak tekrardan görülmüştür.özlemişim kendisini**.
eyvah eyvah'da terzi/modacı ramiz rolü ile gördüğümüz emektar tiyatro sanatçısı.
an itibariyle "akasya durağı" dizisinin reklamında gördüğüm oyuncu. yıkıldım resmen. yapma be bican abi. efsane fadıl fıdıllıoğlu karakterinden sonra böyle dandik bir dizide olmana hiç gerek yok. daha iyi işler yapabilirdin. çok üzdün beni çok...
selamsız bandosu ve süper baba'da belediye zabıtası * rollerinde oynamış oyuncu. süper baba'daki "benim adım kudret çalım, yakarım dedim mi yakarım" repliğini hatırlarım. başta fotomaç ve arçelik olmak üzere birçok reklamda oynamışlığı da vardır.
süper babada zabıta kudret ve en önemli rolü bir demet tiyatroda iki lafından biri cumhur abi olan fadıl fıdıllıoğlu karakteriyle hatırlanan oyuncu. şimdilerde pek ortalıkta görünmüyor.
Arada bazı dizilerde ara karakter olarak gördüğüm Biraz yaşlanmış olan oyuncu, bir demet tiyatro'nun fadıl'ı.
sean connery' ye benziyor. *
Yeni bir şampuan çıkmış.