bugün

Bu beş kronun beşinin de kollarının camlardan aşağı doğru sarktığını, giydikleri gömleklerin yakalarının üstten üç düğme açık olduğunu düşünmek de ortama renk katar tabi.
bindikleri araca ellerinden geldiği kadar masraf ederek onu bir ferrari olduğuana inanmaya çalışan ve arabanın kapasitesinden fazla olarak arabaya binip bangır bangır clup parçalarla etrafı insanları hatta hayvanları bile huzursuz eden,ayrıca bununla beraber etraftaki kızların ilgilerini topladıklarını sanan insanlar.(bu faaliyet içerisindeyken bol küfür yiyen aciz yaratıklar).
olmazsa olmazları;

-camlara siyah film
-ses sistemi olarak bufır veya tiz
-kibariye, güllü ve bilimum damar cdleri, olmadı club şarkı cdleri *
-cila gibi parlatılmış cantlar
-camlara anlamını bilmedikleri ingilizce yazılar
-dikiz aynasına sallanması için cd veya tuttukları takımın rengine sahip 2 top *
-öksürürmüş gibi ses çıkartan egzos
-arabanın farlarına özenle çekilmiş siyah bantlar, özellikle farlar sinirli bakıyormuş gibi yapıştırırlar bu siyah bantları *

gözlemlediğim kadarıyla bu işler böyle yürüyor onlarda...
bacak aralarında da birer tane bira mevcuttur.
Arabanın ''kendi çapında modifiyelendiğinide'' görmeniz kaçınılmazdır.
(bkz: Apaçi)
yeni çıkan update'lerinde ise siyah film üzerine kırmızı çince yazılar yazıyolar.
sayıları giderek azalmaya başlayan meralardan toplanmış, evrim sürecine girmeleriyle otlanma sürecini yarıda bırakarak geziye çıkmış, eskeza ellerindeki tek meteryalin ismail yk olduğuna inandığım, içgüdü denen itekleme devresinin harekete geçmesiyle başlarını hafif hafif öne-arkaya sallayan, önlerindeki müzik çalara "şuna bak lan bizim sürüden daha çok ses çıkarıyor" diyen insan görünümlü "şey"ler...
(bkz: yüksek ses müzikle kız tavlayacağını sanan adam)
arabada oturacak yer kalmamıştır ve devamlı içer içer bu tipler.
bu 5 kiro sınırlarını aşarak arabayla lüks caddelere inerler her daim kolları dışarda olur ve ağızlarında sigara olur ne onlara değişik gözle bakanlar nede başka bişey etkiler onları.
yolda allah bağışlasın güzel bi kız görürler ve kesin aralarından biri aşık olur ve sonun da olan şeyler kıza asılma kız kabul etmezse ki muhtemelen etmez güzel mahallede takılan kenar mahalle gülü değilse etmez kızın başına gelecek pis laflar hatta kıza sırnaşık olması 2-3 ay kızı kovalaması ayıptır sölemesi g.tünden ayrılamaması olası hallerden sadece bazılarıdır.
doğan görünümlü şahin ise durum daha vahimdir..
Bunlara FORTUS MAGANDUS denir.
ve de yanında sevgilisi olanlar için son derece tehlikelidir.
Zira sevgiliniz etek giymişse o arabadan bir kafa çıkıp "yavrum ekinler dize kadar gel istersen bize kadar" diyebilir ve siz ortada kalırsınız.
MAGANDUS a dönüp bi şey deseniz arabadan 5 MAGANDUS inecektir (tavsiye etmem)
bi şey demeseniz sevgiliniz size kızacaktır.
alışılmasını ve uzak durulmasını öneririm.
arkadan gelen arabanın 4+1 müzik sistemiyle gelen underground sesini duyduktan sonra her defasında öhöm kesin porsche neyin geliyor kanısına vardığımız ve yanımızdan geçince dumur olduğumuz içinde abazaların bulunduğu modası geçmez bir hava teknesi.
haendel den sarabande dinliyorlarsa kıro değillerdir.
(bkz: mahsun ibo izzet alişan özcan)
kıyafet olarak kolsuz beyaz atlet ve kumaş pantolon tercih ederler.
bir volkswagen'in içinde oturan 5 filin "dı bilenks"i.
illa şahin olması gerekmez, kamyonetli olanları da vardır ve yol kenarındaki kızlara ''kasada yer var'' tarzı laflar atarlar.
beyaz şahin içinde müzik dinleyen 5 tikkyden daha az dikkate şayan, alışılmış memleketim manzaralarından bir tablo.
şahin 92 modelse tadına doyum olmaz.*
şahin değil ama içinde 18-20 yaşları arasında değişen 5 uçmuş delikanlı bulunan her tarafı vuruk dökülen kartal model bir arabayı gece yarısı izmir in basmane semtinde dikiz aynasında gördüm.

gece yarısı basmane garı karşısındaki ışıklarda, kırmızı ışık yanmasıyla durmuştum. o taraflara gece çökünce pek tekin bakmazlar. bilenler bilirler, daha çok pavyona veya kısa süreli otelde işi olanların uğradığı gece pek insan bulunmayan bir bölge. dikiz aynasından bir baktım içeride gençler dum tıs dum tıs müzik, içindeki gençler sağa sola sert hamleler yaparak arabayı sallıyorlar. ancak bunu yaparken gülmüyorlar.

evet, özellikle önde oturan arkadaş, ön cama boş ama sert bir şekilde bakıp, oturduğu yerden sağa ve sola sert hamlelerle sallanıp, zaten gevşemiş helezon ve patlak amortisörlü kartalı beşik gibi sallıyorlardı. yeşilin yanmasıyla patinaj çekerek yanıma geldi ve sert bir hamle ile önüme kırdı. ben eyvah çarptı, al başına belayı diyordum ki sıyırdı ve önüme geçti ve diğer ışıklarda tekrar durdu. bu sefer olaya aracın arka kısmından tanık oldum. üstelik ışıklarda bunu yaparken hemen yan tarafında polis devriyesi duruyordu. yeşille birlikte o dökük kartal ile tozu toprağa katarak gözden kayboldular.
(bkz: gezecekler tabi ya)*
sevdiği kızın abi dediği gençlerdir.
trafik ışıklarında yan yana geldiğinizde illa ki bir ara gazı vererek orada bulunduklarını belli eden tiplerdir.
soyları tükenmekte olan yaratıklardır. pandalar gibi korumaya alınmalıdırlar. ve tabii birbirleriyle çiftleştirilmelidirler ki çoğalmasınlar yine.
güncel Önemli Başlıklar