bugün

sevgilisi marie trintignat'ı döverek öldürmüş noir desir solistidir 8 yıl hapis cezası aldı ve hala içerde...
noir desir in agresif vokalidir.
allah kurtarsın demekten başka aklıma hiç bişey gelmeyen,karizma bi adamdır,, 5 martta doğduğu için ayrıca kanım ısınır
an itibariyle 42 yaşına basmış insan bertrand abi 42 oldun haa!
sevgilisini döverek öldürünce güzelim grubun* dagılmasına neden olmuş solist..
ezcümle, katil.
cezasının yarısını çektikten sonra, yargıç tarafından iyi hâli göz önünde bulundurularak "dışarıda olduğu sürece psikolojik tedavi alması ve basına, bu olayla ilgili olarak konuşmaması" şartıyla tarih itibariyle şartlı olarak salıverilen noir desir vokalisti.

--spoiler--
kaynak: bkz:http://www.english4france..._trintignant_now_free.rss
--spoiler--
şartlı tahliye haberini duyunca ''ulan adam katil,cezası ... nassı yani,hobaaaa tostaaakiiii'' diyerek garip duygular içine düştüğüm noir desir solisti. evet kendisi katildir cinayet işlemiştir cezalandırılması gerekir.e o zaman biz meclisimizde ki insanları toptan hapse atmalıyız.onların yaptıklarından her gün insanlarımız ölmüyor mu?
"tanrı öldü, nietczhe öldü artık beni yalnız bırakmayın yoldaşlar" sözünün sahibidir.
eski kocasıyla hala görüşen sevgilisini, bu durumdan kelli girdiği bir kıskançlık kriziyle yumruklayarak öldüren, o zamana dek yanlısı olduğu, destek verdiği barış yanlısı ve şiddet karşıtı toplumsal hareketler düşünüldüğünde, hayatın kurgusal olarak her daim sanatı aştığının ayaklı kanıtı olan vokal.
Noir Desir (Kara Arzu) yok artık... Olayı zaten duymuştur herkes ama bir özet geçeyim; Fransa'nın sağlam muhalif gruplarından Noir Desir'in vokalist ve gitaristi (aynı zamanda da grubun frontman'i). Bertrand Cantat sevgilisi Fransız aktrist Marie Trintignant'ı (41), ki kendisi aynı zamanda şu an ismini hatırlayamadığım (zaten önceden de tanımadığım) ünlü bir feminist aktivistin kızıdır, döverek öldürdü... Kaza olduğunu iddia ediyor kendisi, ayrıca intihara kalkıştı...

Kanımca çağın önemli trajedilerinden birisi bu olay... 11 Eylül sonrası Amerikan yönetimi hakkında en sert sözleri eden, Le Pen karşısında kapı gibi durabilen, Türkiye'deki konserine boynunda puşisiyle çıkıp Filistin için tüm salonu susturan ve saygı duruşuna davet eden, neşeli tavırlarıyla muhalefete mizah katabilen aynı zamanda öfkesini hiç dolandırmadan dillendiren, "Ulan ne güzel bi abi bu" dediğimiz bir insanoğlu "Sevgilim" dediği insanı tekmelerle öldürüyor... Resmen trajedi... Resmen şok edici...

Ben o kadar üzülemedim açıkcası, daha çok şaşırdım... Bir yanım bir insanı bu duruma itebilecek şeyleri merak ederken bir yanım da "Ulan nasıl olur da tutamazsın kendini, nasıl içebilirsin bu kadar, nasıl durmaz öfken, bu kadar mı manyaksın?" diyor... Mutlaka anlaşılabilir bir şeyler vardır (onaylanabilir değil, anlaşılabilir... yani "insana dair" yani "yabancı değil") ...ama alkol + şiddet, ölümüne şiddet, sevgili sıfatındaki insana, tekmelerle kafasını ezecek kadar şiddet... salaklaştırıyor beni... "Çiçek gibi adam" diye bildiğin birisi buna nasıl varabilir, şu anda bilemiyorum... "Kıskançlık krizi" deniyor, çok kıskançlık krizi gördük içinde şiddet de olan ama bu kadarı da fazla be abim, ne yaptın sen?...
yaptığını anlamakta zorluk çektiğim kişi.
ciddi psikolojik problemleri olmalı.
bir münzevi, bir bohem. hayat ideallerinin ve ideolojilerin bazen şiddetle maskelenmiş psikopatinin etkisinde kaldığının göstergesi. ayrıca muhteşem bir sese sahiptir. kulaklarınızı bayram ettirir sesi. vakti zamanında çok acılar çekmiş biri olmasının bunda bir etkisi vardır muhakkak.
noir desir ın vokalisti.

bu manyak 2003 te sevgilisini döve döve öldürmüştü. 2008 de şartlı tahliye ile çıkmış hapisten.
Şerefsiz herifin tekidir.
güncel Önemli Başlıklar