1. 1.
  21 ocak 1962 de pariste doğdu.Yönetmen Nadine Trintignant ve aktör Jean-Luis Trintignantın kızı.Collete in hayatını konu alan bir dizi çekimi için litvanyada bulunurken otel odasında noir désirin solisti olan bertrand cantattarafından 41 yaşındayken öldürüldü.4 çocuk annesi.

  http://membres.lycos.fr/c...ettefran/trintignantm.jpg
  1 ... la merde
 2. 2.
  mezarı père lachaise de bulunan aktrist. 41 yaşındaki halini çok beğenmesemde gençken muhteşem bir kadındı o bakışlardan etkilenmeyen erkeğin erkekliğinden şüphe ederim tek kelime ile muhteşem.

  --spoiler--
  https://video.uludagsozluk.com/v/marie-trintignant-72549/


  --spoiler--
  ... catastropher
 3. 3.
  dünyanın en güzel kadınlarından biridi.benim için dünyanın en güzel kadını değil ama dünyanın en özel kadınıdır Marie Trintignant..

  kendisinin ölüm nedeni bertrand'ın kıskanclıgı ve cinnetidir.bu kıskanclıgın da nedenlerinden biri eski kocasıyla olan ılıskısıymıs.yani aralarında ask yokmus.ama çok sık görüsmeleri bertrand'ı deli edermis.ve ölmeden önce eski kocasıyla sıklıkla mesajlasması bertrand ile aralarında çok büyük bi kavgaya neden oldu ve...

  bazı noir desir hayranları Marie Trintignant'dan nefret eder.nedeni ise *onlara göre* marie'nın bertrand'ı kıskırtmasıdır.kadın ölmüs daha ne kıskırtması denilebilir.ama bertrand'da hapse girmistir.hapis ve ölüm aynı seyler değildir elbet.ama bertrand bunu bi anlık öfkeyle yapmıstır.herkes cinnet gecirir.hepimiz öfkeden kudururuz.kendimizi kaybederiz.ama sonda kendimize geliriz.bu da ne sanslı oldugmuzu gösterir.çünkü bu bi anlıktır.fakat bertrand o kadar sanslı degıldı.ve marie'de öyle.
  ... julian whiteman
 4. 4.
  21 ocak 1962'te doğan, 1 ağustos 2003'te melek olan fransız aktris. jean louis-nadine trintignant çiftinin kızı...
  ... alberto
 5. 5.
  sevgilisinden yediği dayak sonucu 41 yaşında hayatını kaybetmiş oyuncu.

  http://www.imdb.com/name/nm0873005/
  ... true