1. 1.
    erkeklerin saç ve bıyıklarını kesen bir nevi erkek kuaförü.
    2 -1 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    esek trasi yapmasini iyi bilen insanlarin literaturdeki ismi.
    ... laz pacino
  3. 3.
    sac sakal kesen, kafaya masaj yapan, sacları yıkayan kıl tüy adamları ve bu dükkanlara verilen ad
    hosturlar, severiz hepsini hele az uyunmus bir gecenin ertesi günü gidilip saclar yıkandıktan sonra masaj yapılırsa koltukta mayısılır mest olunur
    2 -1 ... dopdop
  4. 4.
    çok geveze olan meslek gurubudur. sanki konuşmak için seni bekler. ah şu futbol yok mu dedirtir insana. kulağa burna el sokar. ekmek parası işte.
    3 ... palta
  5. 5.
    kıl mühendisi olup aynı zamanda parailen milleti yolan we bunu meslek halıne getirin zatı muhterem
    3 ... jemal
  6. 6.
    kıl tüccarı
    1 ... jemal
  7. 7.
    (bkz: erkek kuaförü)
    ... ulassbora
  8. 8.
    üzerine şarkılar yazılmış meslektir...
    (bkz: gel beri yar gel beri)*
    2 ... haznedaroğlu
  9. 9.
    has olanının koltugunda uyunur..
    ... mrtince
  10. 10.
    kendine has çeşitli mizansenler yaşatır sizlere. berber ensenizle meşgul iken salonda açık olan televizyona bakmak istersiniz, kafanızı kaldırdığınız vakit anında pres uygular, gerekli açıya kavuşur. tam da kafamız önümüzdeyken o televizyonlarda bir tuhaflık meydana gelir zaten. traş işlemi bittikten sonra bir hevesle fırçayı kapar eline, bastıra bastıra taramaya gayret eder. lan ben dükkana gelirken böyle miydi saçlarımın modeli? niye ille de bir eser koymak istiyorsun ortaya, anlamadım. ayrıca enseye ayna tuttuktan sonra içten içe kahkaha attığını düşünürüm ben o vefasızın, "nasıl olmuş?" diye sorar, "tepsi gibi olmuş! görmüyor musun?" diyemeyiz, "iyi usta eline sağlık" deriz, bir kez daha traş olduğumuza pişman oluruz. nesi vardı sanki saçlarımın?
    ... zugamalay