bugün

Ekonominin babasıdır. Çünkü...
kayınpederinin gülüdür gülü.
En sevdiğim komedyen.
Kabile reisi ile yonetildigimizin acik ornegi. "Dolar borcunuz mu var bosver ozaman dolar kac olmussa olmus."
nam-ı değer damat. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomik verilerin iyi geldiğini ve yılın tahminlerden iyi bir noktada tamamlanacağını bildirerek taşak geçmeye devam etti.

https://finans.mynet.com/...i-degerlendirmesi/404258/
"Yılı tahminlerden iyi bir noktada tamamlayacağız inşallah" demiş...

not: sayın bakan...
Bu açıklamayı yaptığınızda Euro 9TL... Dolar ise 7,66TL' ydi...
lütfen istifa eder misiniz?
görsel
Şokomelli olaylar yaşanıyor şu anda.
görsel
Adam yanlış bir şey dememiş ki. Iyi bir noktada bitireceğiz demis.

Yani euro beklentisi 15 tl iken 10 tl olacak, dolar 9 iken 8 olacak manasında demiş sanırım.

Çok fesatsınız. Hemen sayın bakan hakkında kotu düşünüyorsunuz.
"...Veriler iyi geliyor. Yılı tahminlerden iyi bir noktada tamamlayacağız inşaallah..."
sanırım ben farklı ülkede yaşıyorum ...

euro olmuş 9 tl, dolar olmuş 7,67 tl , vergi üstüne vergi geliyor
fakat hala verilerin iyi gittiğini, söylüyor. sanırım ben de sorun var.
(bkz: euro nun 9 tl olması) (bkz: dolar ın 8tl olması)

https://twitter.com/Berat...tatus/1308318361391112193
projenin figuranıdır. ekonomi bakanlığı görevi, planlanan projenin süsüdür sadece.
Berat harikalar diyarında diye bir film çekilebilir.
Adam smith:"bakın beyler bu adam benimle aynı dönemde yaşamış olsaydı eğer, bugün her ülke ayrı para birimi kullanıyor olmazdı. Tek para birimiyle ekonomi sarsılmaz temellere oturtulurdu. ileride yaşanacak sıkıntıların tek nedeni benimle aynı dönemde yaşamamış olmasıdır"

Karl marx:"kapitalizm mapitalizm hikaye. Sen başka ülkenin parasıyla mı maaş alıyorsun ki"

Hülasa bir duayen. Ekonomi üstadı.
görsel
görsel
çok emelli günlere az kaldı.
ekonomi önümüzdeki yıl çükümelli olacak, ondan sonraki yıl da olabilir, aslında varya 10 sene acayip çükümelli olacak ekonomi göreceksiniz.
Cokomelli ekonomiden karamelli ekonomiye geçtik bundan sonra çikolatalı fondü ekonomi dönemi başlayacak. Kapanışı ejder meyveli smoothy ekonomisi ile yapacağız.
tl ile maaş alan bakandır.
Bunu niye ciddiye alamıyoruz, bilemiyorum. Aslında damat olması avantaj sağladığı gibi dezavantaj da oldu. En son ışık göründü konuşmasını hatırlıyorum. Damatlar sevilmiyor , gelinlerin sevilmediği gibi.
Süleyman soylu ile mücadelesinin galibini merak ediyorum.
Bugün konuşacağına göre döviz pozisyonunda kalmanın iyi olduğu damat bakan.
Yatırım tavsiyesi değildir. *
Berat albayrak, Recep Tayyip Erdoğan ın önce enerji ve tabi kaynaklar bakanı olan,sonra da hazine ve maliye bakanı olan damadı...
Halen ekonominin iyi olduğunu savunan kişi.