bugün

(bkz: euronun 9 tl olması)

bir kaç haftaya veya aya olması muhtemeldir. başlık, önceden hazırda beklesin.

t: tl'nin değer üstüne değer kaybetmesinin sonucunda ortaya çıkan durumdur.

edit*: başlıkta ki "euru" kelimesi düzeltildi. *
1 Ay Sonra 9,5 Tl Olur Sonra 8e Düşer Sonra 9Da Bir Süre Sabit Kalır.
onların yurosu varsa bizim de allahımız var.
10 lira olsa da, 100 euro kaç tl yapıyor hesabından kurtulsak.
en azından 200 TL zarar ile aldım telefonu bunada şükür.
Ağlıyorum...
bir sonraki sezonda en az on iki tl olacaktır.
memura temmuz gelince şakkadanak zam yapılıyor. bunu özel sektöre de yansıtsanıza.. temmuzda asgari ücrette düzenlenmeli. iyi alıştılar seneden seneye fakat yıl 2007-2008 değil enflasyon % 50 lerde. ocaktaki 100 lira aralıkta 50 lira oluyor fakat sen adama 2300 vermeye devam ediyorsun. her şeye zam geliyor maaşa zam yok. adamın cebindeki para eriyor evine harç göremiyor.

2020 ocak asgari ücret 350 euro

2020 eylül asgari ücret 255 euro.

2020 aralık asgari ücret ( tahmini ) 230 euro

2021 asgari ücret 2769 TL ( Küsüratlı vereyim ki çok algısı oluşsun ) asgari ücret 235 euro.

ekonomi çok iyi.
bu duruma sevinen bir almanya'daki akrabalarım bir de benim sanırım. vakıfban'ta hiber hesap açmıştım euro cinsinden, kur değişimlerinin kaymağını yiyiyorum. her zaman euro kazandırır kafasında biri olarak asla yanılmadığımı görebilirsiniz. linç yemiyceksem tv'de euro'nun yükseldiğini her gördüğümde keyifleniyorum.
--spoiler--
bu duruma sevinen bir almanya'daki akrabalarım bir de benim sanırım. vakıfban'ta hiber hesap açmıştım euro cinsinden, kur değişimlerinin kaymağını yiyiyorum. her zaman euro kazandırır kafasında biri olarak asla yanılmadığımı görebilirsiniz. linç yemiyceksem tv'de euro'nun yükseldiğini her gördüğümde keyifleniyorum.
--spoiler--

para kazandığınızı sanıyorsunuz ama öte yandan 10 liraya aldığınız şey de 13 lira oluyor. noldu euro'dan yaptığınız kâr? attaya gitti.
Ekonomi bakanı'nın bundan haberi yoktur ki; açıklama yapmıştır kendisi kurlara bakmıyormuş.

Neye bakacağız acaba g*tümüze mi?

Edit: bu arada euro an itibari ile 9.12 tl'dir
güncel Önemli Başlıklar