aman diyim ağlatır.
Sözleri yusuf hayaloğlu' na ait bir ahmet kaya şarkısıdır. Ahmet kaya' dan dinlemenin zevki ayrı tabi ki ama deniz tekin' in sesiyle insanı bambaşka alemlere götürür.

https://youtu.be/NU8n7tE1IVc
yine yusuf hayaloglu ve ahmet kaya ortak yapımı, kalp kanatan şarkıdır.

beni vur, beni onlara verme
külümü al uzuk yollara savur
dagılsın daglara dagılsın bu bu öykümüz
ama sen aglama dur
ahmet kaya'nın olağanüstü yorumladığı parçadır. olağanüstülük parçada mıdır yoksa yorumda mı orasını karıştırmayın. söyleyen memnun, yazan memnun, besteleyen memnun, dinleyen zaten dünden mest olmuş.

nasıl başlıyordu mestlik durumu. hangi sözler alıyordu beni benden hatırlamıyorum; ama söyledikçe ahmet kaya her dize de vuruluyorum.

bir ince pusuda oluyorum yolumun üzeri engerek oluveriyor o anda. akşam bir garip zaten, tüfekse sırtımı gözler. öyle ya kahpeler hep arkadan vurur dostum.

ya sevdiğim? ya o ne alemlerde? ben pusudayken o uykuda mı acep? uykunun hangi deminde? onun sokağındayım; ama ulaşamam, ses edemem, penceresine dahi taş atamam. acep bir kağıda şiir sarıp balkonuna mı atsam diye düşünürüm arada; ama ona da yok ki cesaret. ya tam da on yedimde alırlarsa attilla ilhan misali nazım şiirinden mahpus damlarına beni. hani benim gençliğim nerede o zaman? hani benim gençliğim anne? hani?

oysa ben bu gece yüreğin elimde sana bir sırrımı söyleyecektim sevdiceğim. tam da gelmiştim kapına, tam da balkonunun altındaydım, tam da almıştım elime o taşı, tam da sarmıştım üzerine şiiri, tam da atacakkendi... tam da seni alıp götürmeye niyetlenmişkendi... ben bağırdım; ama sen duymadın. baksaydın ya bir pencerenden aşağı. baksaydın da beni sen vursaydın be güzelim, baksaydın da külüm sen olsaydın be bal dudaklım.

şimdilerde bir yolun sonundayım. heni sona seninle varacaktık ya. bu son kötü sevdiceğim, bu son kötü. sessizce tükendim ben. duydun mu hiç bir ses? şimdi istesem de uzanamam o ellere. neden diye sorma be gözüm, ölmelerdeyim...
görsel
Oysa ben bu gece yüreğim elimde,
Sana bir sırrımı söylecektim.
Şu mermi içimi delmeseydi eğer,
Seni alıp götürecektim!
oysa ben bu gece, yüreğim elimde
sana bir sırrımı söyleyecektim
şu mermi içimi delmeseydi eğer
seni alıp götürecektim
dizelerinde sesin yükselmesiyle insanı daha bir hoş eden kavuşamamayı harikulade şekilde anlatan ahmet kaya parçası.
Beni onlara verme seklinde devam eden bir adet ahmet kaya parçası.

Oysa ben bu gece yüreğim elimde
Sana bir sırrımı söylecektim..
"beni vur, beni onlara verme, külüm al, uzak yollara savur
dağılsın dağlara dağılsın bu sevdamız ama sen ağlama dur..."

Deniz tekin'in ağzından çok daha tatlı gelen şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=nqweaSZtrjI
beni vuran parçadır. ne zaman duysam hayata dönmem epey vakit alır. müthiş anlatılamaz.
feridun düzağaçın enfes yorumu ile daha da güzelleşen şarkı ve özellikle;

ah, senin ellerine uzanamam, yerdeyim
o masum hayallere varamam ölmekteyim...

kısmını çok iyi yorumlamıştır.
feridun düzağaç yorumu herkesin aksine , kulaklarımı çizmiş şarkıdır..ahmet kaya'nın o daha az davullu ama daha yanık sesli yorumu daha çok hoşuma gitti benim şahsen..bi de kelime sonlarını -iii diye nağmelerle uzatınca hoş olmamış..
eğer bu şarkısı ahmet kaya versiyonu olmadan dinleseydim, çok severdim..ama ahmet kaya'dan sonra seni alıp götürücektiiiiiiiiim olmamış..
"oysa ben bu gece, yüreğim elimde sana bir sırrımı söyleyecektim" der şarkı.e başka söze ne hacettir zaten.feridun düzağaç'ın yorumuyla bambaşka bir kimlik kazansa da bu enfes şarkı elbette ki en güzel yorumu ahmet kaya'ya ait olanıdır.
ard arda 3. dinleyişten sonra gözlerden yaş akıtan ahmet kayanın müzik tarihine armağanı olan şaheserdir.
sözlerinin her bir mısrası ayrı ayrı anlamlara gelen güzel şarkı. birçok cover'ı vardır. ancak yine de en güzeli ahmet kaya'nın okuduğu versiyondur.

--spoiler--

Beni vur... Beni onlara verme
Külümü al, uzak yollara savur

--spoiler--