bugün

zamanında peşinden koşup amacına ulaşamayan bünyenin en sonunda yeter artık demesiyle ağzından dökülecek cümle.
(bkz: kendini kandırma)
(bkz: daima isteyeceksin)
(bkz: ipi koparmak)
bunu diyenin bu dediğine gerçekten uyduğu takdirde, sırtının hiçbir zaman yere gelmeyeceğine işaret eder. fakat kim buna gerçekten, tam anlamıyla sadık kalabilir ki. davranışta uygulasan, duygularında uygulayamazsın.
sonuç olarak, bir tür "fakir olabilirim, ama gurursuz değilim" repliğidir.
SENi iSTEMEYENi iSTEYiP SÜREKLi MUTSUZ OLACAĞINA , SENi iSTEYEN VE MUTLU OLABiLECEĞiN BiRiYLE OLMAKTIR.
ama beni isteyeni illa istemek zorunda da değilim diye devam edebilecek cümledir. belli yaşanmışlık olmadan sarfedilemeyecek cümledir.
(bkz: beni sevmeyen kadını ben hiç sevemem)
senin için bitmişse benim için zaten dünden bitmiştir diye farklı bir versiyonu da vardır. davar değil küçükbaştır.
(bkz: beni istemeyeni ben hiç istemem)
- abi beni istemeyeni ben hiç istemem bu kadar basit yani
+ ee zaten istemiyor ki istesen ne yazar
- istesem de istemem
+ istemem yan cebime koy
- koy koy koy
+ o değil de ilhan irem askerliğini nerde yaptı abi.
- ben bilmem .
durumu kurtarma çabalarının en tatlı meyvesidir...
(bkz: fukara tesellisi)
Kendini mal gibi görmeyip, kendine saygısı olan ve bunu bir nevi trip atarak söyleyenin cümlesidir..
klasik türk annesi repliği.

(bkz: blöf)
--spoiler--
beni beğeneni ben ben beğenmem
benim beğendiğimi ise beni beğenmez
hop diyorsun hiç aldırmıyor
hop diyorsun dönüp bakmıyor
başkaları napıyor şap ayarlıyor
yoksa ben zurna mıyım he?
--spoiler--
(bkz: kaçan kovalanır)lafı ile hemen çürütülebilecek bir önerme. seni istemeyeni sen bal gibi istersin ta ki yeni birini bulana kadar.
gayr-i ihtiyari dudaklardan dökülen züğürt teselli olan cümle.
gözlerinde ise " neden terketti beni" ifadesi belirir.
sonuç olarak kimsenin kimseyi istemeyeceği durumdur.
bazen boş bir teselli cümlesidir. "o beni beğenmiyorsa, ben niye onu beğeneyim" dersiniz mesela. ama maalesef o duygulardan sıyrılmak o kadar da kolay değildir.

şu versiyonu da mevcuttur:
(bkz: beni aramayanı ben hiç aramam) sonrası; * *
zorluyorsanız ama olmuyorsa, geri planların baş aktörü olduysanız, tek başınıza yetmiyorsanız sarfedin kuzum yahu!
(bkz: yersen)
google der ise siki tuttuğumuzun resmidir.

öyle ya da böyle hepimiz google kullanıyoruz çünkü.
istenmemiş olmanın ruhumuzda açtığı yarayı kapatmak için birçok kez kendi kendimize söylediğimiz klişe cümledir.
durup iki dakika düşünülmesi gereken hafiften nefret içerikli cümledir. her istenene kolay ulaşılmadığı gibi bu gibi istemelerde de yolun başında vazgeçmemekte fayda vardır.