bugün

don't leave me my dear... şarkısı bile var bak... https://www.youtube.com/watch?v=DR2ts-9Ob7I
kimse kimsenin her şeyi olamaz-mış.
birakmadim, birakildim hatta terketmeden yarım saat öncede seni seviyorum demişti...
ya da bırak ne fark eder.
susatan şarkı.

susuyorum yüzün düşmüyor amına koyim aklıma düşmüyor. çok özledim şerefsizler.
ağlatan feridun düzağaç şarkısıdır, ayrıca benim için apayrı yeri olan şarkı, artık o apayrı oluşunun nedeni olan insan hayatımda değil, ama her duyduğumda, dinlediğimde aklıma düşer, hüzünlenirim.
En mükemmel feridun düzagaç şarkısıdır.
Dün akşam annemin dudaklarından dökülüp hem yüreğime hem beynime saplanmış sözdür.

Çok öfkeliyim.. Çok kırgınım.. her şeyi, her yeri kırıp dökesim var. eliniz kolunuz bağlı oturmak zorunda olmak, esaretten sonra bir insanın tecrübe edebileceği en kötü deneyim.

Babamla tartıştılar önce. Sonra da o her zamanki gibi çekip gitti. Zaten ne zaman onu gerecek bi şey olsa ki bunlar çoğunlukla ota boka diye tabir edilen nedenlerdir, bağırır çağırır rahatlar. sonra kapıyı çarpar gider ya da yatar uyur. ertesi gün hiçbir şey olmamış, kendisi dünyanın en sakin adamıymış gibi davranır. hatta "noldu size, yüzünüz düşük.." dediğini ble duydu bu kulaklar. *
"Boş ver dedim anneme kafana takma artık şunu. Ben artık zerre kadar dert ediyorsam ne olayım." Mutfağa gittim sonra, ne kadar dert etmeseniz de gerildiğinizde boğazınıza yutamadığınız bir yumru oturuyor. Suyumu içtim annem de çay koymaya geldi. Çok çay içeriz biz ikimiz..

+naneli limonata..
-Söyle annem.
+Yiğit* bıraktı gitti, sen beni bırakma, olur mu?

"dayan" dedim "üç sene kaldı. Ben de gidicem seni de götürücem."

umarım hiç kimse annesinin gözyaşlarını silmek zorunda kalmaz.

+Yok ama git, sev, evlen. Doğru düzgün birini bul sen.
-Öyle olsa bile iki evin kirasını. masrafını göremeyeceksem yazıklar olsun bana.*
altlı üstlü otururuz, kalma burada.

Biliyorum zamanı gelince benimle gelmeyecek. Ama benim evimde her zaman bir odası olacak sözlük. ve o tüm bunlara sebep olan benim şu hayatta uğraşıp da sevemediğim tek insan.

not: unutmamak için yazıyorum bunları. zamanı gelince merkez üssü ben olan bir deprem olacak evimizde.
Güzel bi soner arıca şarkısı.
Feridun duzagacin tum sarkilari gibi mukemmel parca.
neden bırakmasın sizi?
farkınız ne..
onun işi bu
bırakmak...
Bırakmayacaktı ama bıraktı.
O masal günü gelinceye kadar susuyorum

Kimse kimsenin her şeyi olamazmış

Di li geçmişten tek yaramsın sen

Gibi vurucu sözlere sahip güzel bir Feridun düzağaç şarkısı.
Kimseye soylemeyecegim bir sözdür.
Ah ulan ahh.neden ki şimdi?
Ötekinde kayıp giden yıldızlar la la..
benim için en hüzünlü şarkılardan biridir. bir zamanlar güneş ikimizi için doğmuştu, sonra sarılırken bulmuştuk birbirimizi, saatler o kadar hızlı geçmişti ki tepemizdeki güneşin battığını farketmemiştik. zaten ondan sonra o güneşle beraber belki biz de battık...

bu da akustik versiyonu:

http://www.youtube.com/watch?v=nljX7x7qbRg
Feridun düzağacın başyapıt diyebileceğim şarkısı.

Belki güneş bir gün bizim için doğar
Belki korkuları hayallerimiz boğar
O masal günü gelinceye kadar; susuyorum
Susadıkça yüzün düşer aklıma
Korkar oldum düşlemekten

Adını anarım çoğalır sesim
Konuşmaktan düşünmekten özlemekten

Kimse kimsenin herşeyi olamaz-mış
Di'li geçmişten tek yaramsın sen
Sensiz kimse mi kimsesiz miyim bilmem
Hiç bilmek istemem;

Hatta düşünemem
Gel bak bir elimde gökyüzü var hala
Ötekinde kayıp giden yıldızlar la la
Korkular da benim umutlar da
Beni bırakma
"Kimse kimsenin her şeyi olamaz - mış".
bıraktı.
dünyanın en güzel masum sözüymüş gibi hissettirir sevdiğinden geliyosa ama bu lafından sonra bırakmasıda aynı şiddetiyle acı yaratır güzel söz diyelim...
güzel bir feridun düzağaç şarkısıdır...
kimse kimsenin herşeyi olamazmış.
di'li geçmişten tek yaramsın sen.
Fd nin sakin ve güzel bir parçasıdır.
normalde slow ve ask temalı şarkılar pek ilgimi cekmez ama bu başka.

melodisinde bir sihir var gibi, dinleyince aşık olmaya yer ariyorsun.

ama bir daha yemem o haltı.

not : kusura bakma feridun baba seninle alakasi yok olayin.
bir Feridun Düzağaç şarkısıdır.

bu şarkı yayınlanalı dört yıl olmuş ama sanki bana bir ömür boyu, bu şarkı varmış hissi veriyor.
http://www.youtube.com/watch?v=dVhpmz23n1s