bugün

En sikindirik kız isimlerindendir.
senin istediğim gibi biri olduğunu dusunmek benim için çok keyif verici.

ama bunu ilk yaptığımda çok üzülmüştum.
(bkz: kızılelma)

bugüne dek öyleydi.

kızılelma bazen yalnızca bir kızılelmadir.

fakat bazen artık değildir.
bir kız ismi.

bengisu'lar genellikle komik olduklarını düşünürler. yaptıkları eylemleri komikmiş gibi anlatıp gülerler ve sonunda değişmemiş yüz ifadeleri görmeye mecburdurlar.

en kötüsü de hayat görüşleri yoktur...
dünyanın öteki ucuna şarkısı güzel kişilik.

http://www.izlesene.com/v...yanin-oteki-ucuna/7564890#
Hiç tarzım değil ama inkara gerek yok, sesi gerçekten güzel. Hatta dans etmesi bile bana sempatik geldi anaa ne sevimli lan, olsa da yanaklarını sıksak dedim. Kilosuna rağmen arkasındaki dansçı kızlardan daha atik. Tabii ki kilolu olmanın bir sakıncası yok. Röportajında demiş ki bir hevesle ayda sekiz kilo veriyorum, sonra geri alıyorum. Bünye meselesi. Katılmıyorum. Bünye meselesi olsa sekiz kiloyu nasıl verecek bu hatun. Biraz da boğaz meselesi, sağlığını bozana kadar bekletme o kiloları. Yemekten kısacak nefsi, sabrı olmayanların bahaneleri bunlar... *
Eskiden istanbul'da ayı oynatırlarmış. Hah bu hanım kızımız aynı bunlar gibi. Efendi gibi söyle şarkını. Bıngıl bıngıl tebe allam.
atimsi sarkici.
yıllar sonra ultra can sıkıntısından televizyon izliyordum az önce. zaplarken kral tv'deki müzik klibi dikkatimi çekti. arkada 5-6 tane dans eden çıtı pıtı kız, önde de şarkıcı. fakat bir gariplik var o da şu ki, şarkıcının arkadaki 5-6 tane iyi fizikli dansçı kıza rağmen muhtemelen 3 haneli kilosu ve o taytıyla özgüven patlaması yaşaması. işte o şarkıcının adı bengisu imiş.
insanın ölümsüz yapan su gibi bir şey yazıyordu sözlükte. hayat iksiri dedim lafı uzatmamak için.
donsuzluk manasına gelmeyen bir hatun ismi. ama hatunun kendisi donsuzsa oksimoron oluşturur.
sonsuzluk manasına gelen türkçe isim.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/bengisu/
Taşıdığım için mutluluk duyduğum çok güzel manası olan ancak heralde telaffuzu zor olduğundan bazı sorunlarla karşılaşılabilecek bir ad.
örn. ilkokuldaki servis şoförünün para zarfının üzerine yazdığı ad: bengusa
At ismi.
(bkz: benşesu)
çok tatlı ve çekici bir isim. bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama kız olarak idris olacağına bence bengisu olsun.
sınıfımızda bulunan sevdiğim bir arkadaşımın ismi.
isim irem bengisu , diğer arkadaş begüm. hoca gene karıştırıyor. irem begümsu ve bengi gelin..
sevilesi, aşık olunası kızların sahip olduğu isimdir.
unisex bir isimdir. kız ismi diye genelleme yapmamak lazım. zira yazar bengisu isimli bir erkek tanımaktadır. *
insana ölmezlik verdiğine inanılan su.
(bkz: ab-ı hayat)
tiki kızların ismidir.
(bkz: nihal bengisu karaca)
... Gölgendi yansıyıp duran bengisu pınarında
Ölüm düşüncesinin beni sardığı şu anda
Verilmemiş hesapların korkusuyla
Sana geldim ayaklarına kapanmaya geldim...

(bkz: SEZAi KARAKOÇ)
(bkz: Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine)
(bkz: dünyaya bir daha gelinse alınacak isimler)

bir dakika, mahkeme de açılabiliyordu değil mi?*
bengiderim adım kalır dostlar beni hatırlasın. (bkz: ankaragücüme gidiyor böyle yaşamak)